Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
38 sonuçtan 31 ile 38 arası

Konu: Eşim Her Gün Annesinde... Bıktım Artık, bir akıl veren varmı arkadaşlar?

Karar Dönemi

Alıntı mach?tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma arkadaşım. Kısa ve net olacağım. Anlaşılan o senin yanında mutlu değil. Sende bu şekilde mutlu olamazsın. Boşanın bitsin bu işkence ikiniz içinde. 19 senedir evliyim eşimin zamanla anlaşırız bir şekilde orta yol buluruz dediğim hiç bir konuda orta yolu da bulamadık.

Şimdi çocuklar var ve bizim için iş çok daha karmaşık.

Kendine iyi bak.
    Siz ilk çocuğu yaptığınızda iyi mi anlaşıyordunuz? Yoksa yine hep böyle mutsuz muydunuz? Ben de artık gitmekle kalmak arasında çok fazla yaşıyorum... Çocuğum olmasaydı çoktan boşanmış olduğumu düşünüyorum.. şimdi 8. yılımız evlilikte.. son 4 yıldır nerdeyse hep çok kötüydü ilişkimiz.. Hiç bir sıcaklık, hoş sohbet, arkadaşlık, hiç bir paylaşımımız yok... Ancak sizin gibi de 19 yıl evli kalıp sonra da hala aynıyız diyen bir insan asla olmak istemiyorum... Çocuğum için katlanmaya çalışıyorum... Siz çocuklarım demişsiniz.. birden fazla çocuk yapmışsınız.. Evliliğinizin kötü gittiğini düşünmenize rağmen başka çocuk yapmak niye?? Ben bir çocuğu yaparken bile bin kere düşündüm ve 999'u hep "yapma! " dedi ama onun ısrarları birşekilde çocuk yaptırdı.. Ama hayatın en kötü dönemlerinden birindeyim... Boşanıp çocuğumu sadece haftasonları bazen görmek düşüncesi beni öldürecek gibi oluyor.. Ama bu şekilde bir ömrün hep böyle mutsuz gideceği düşüncesi de beni öldürüyor.. Bu düşünceler arasında boğulmuş durumdayım! Herkesin var bir derdi...

@sifre8616 arkadaşım, gerçekten sizin tavırlarınız da takdire şahan tavırlar.. Sizin eşiniz için hazırlamış olduğunuz yemeyi görmeyip hala tuhaf laflar söylüyor, bir de üzerine siz bulaşıkları yıkıyorsunuz? Buna rağmen annesine gidip ordan çıkmak istemeyen bir bayan? Benim durumumum başka bir versiyonu sizinki de.. Ancak çocuk yoksa bir kaç kez konuşun ve böyle gitmeyeceğini söyleyerek ayrılmak konusunda düşünceleri onun beynine zerk edin.. Yoksa onun gerçekten anlayacağı yok gibi görünüyor... Bunları anlattıktan sonra da hala anlamıyorsa bence kendiniz için bir yol çizin.. Ben de kendim için bir yol çizmek istiyorum ve geç olmadan da bunu yapmak istiyorum... Kendimi yalnızlığa hazırlamaya çalışıyorum... Tek başıma bir eve çıkarsam nasıl yaşarım tekrardan, çocuğumu özler miyim gibi bir sürü şey geçiyor aklımdan.. Bunlar da beni yiyip bitiriyor işte...
    Konu cok_mutsuz tarafından (12-04-2012 Saat 12:02 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Şuan çok zamanım yok onun için kısaca söyleyeyim.

İlk başlarda devam etmesindeki tek neden bir şekilde düzelir anlaşırız umuduydu. Ve sorumluluklarla acaba ortada bırakmış olurmuyum duygusuydu.
    Daha sonra çocuk olursa düzelir mantığı (pembe panjurlu ev hayali) olmadı. yıllar geçti artık vazgeçmişlik, alışkanlıkla devam eden süreç ve tek çocuk kalmasın düşüncesiyle 2. çocuk.

Sonuç olarak ne düzeldi ne de düzelecek. Arada arkadaşça sohbetler dışında hiç bir keyfi olmayan bir ilişki işte.

BIKTIM
    Guest

Alıntı aysenur7919 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiiiiiççççç uğraşma değmeyecektir vaktini boşa harcıyosun ve boşu boşuna kafanı karıştırıyorsun çok düşünme o annesinin yanında mutlu ve eğer bir tercih yapmak zorunda kalırsa inan bana hiç tereddüt etmeden annesini seçicektir. Nedense evlendikten sonra bayanlar içinde pek bir kıymetli oluyor anneler. Benim annemde benim için çok özel ve değerli ama anneme gittiğimde eşimle akşam üstü telefonlaşırız akşam yemeğe buraya gelicekmisin derim yok dersede yorgun veya evde rahat etmek istiyordur anlarım ozaman ben akşam üstü eve geçiyorum derim. Adam akşama kadar çalışmış yorulmuş evinde rahat etmek ister ayaklarını uzatmak ister tv. net. vs.vs.vs eşine sarılıp oturup film izlemek ister felan. Bu ne bencillik, ne düşüncesizlik mutlu bir insanken seni mutlu eden aktivitelerden vazgeçip monoton bir şekilde odunlaşarak yaşamak zorunda değilsin bir süre sonrada farkında bile olmadan yaşam tarzın şekline gelmeden bu yaşadığın durumun esiri olmadan bir an önce birşeyler yapsan iyi olur yoksa o anlattığın mutlu adamdan eser kalmayacak ve yazık olucak. Bana ters düşen arkadaşlar olucaktır mutlaka ama benimde fikrim bu ve inan bana bu şekilde geçirdiğin her saniyeyi hayatından çalıyorsun. Benden bu kadar ve kendine iyi bak.
    yukardaki yoruma aynen katılıyorum ve çocuk olmadan bir an önce yollarınızı ayırmanızı tavsiye ediyorum.
    kusurabakma ama eşin çok bencilce davranıyor. şimdi bencillik yapma sırası sende. boşan kurtul kardeş..

Alıntı benselik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayin Sifre,

Bir erkegin nasil bu kadar anlayisli olabilecgeine hayret ederek okudum )

Fakat surda bi gercek var, goffree ninde dedigi gibi: kesin bi tavir sergileyememe meselesi burdaki. Yani siz kesin bi sekilde esinize bu durumdan oldukca rahatsiz oldugunuzu anlatabilmeniz lazim ... sert mi olacak bilemiyourm ( ki bence sert olmali, cunki bazi kadinlar bundan anliyor, ben bi bayan olarak bunu diyourm cnuki bende bu dilden anliyorum ) .. Yoksa kadinlar gun gectikce bencillesiyor, ipleri elinde tutmaya calisiyor.

Empatiyi ve taviz vermeyi karistirmissiniz. Empati guzel bisey ama, karsidakinin hakkini girmiyim derken kendi hakkinizi gormezden gelmissiniz. Suclama acisindan dusunmeyin, sadece gordugumu soyluyourm.

Olasi cozum kendimce:

Esiniz soylemekten anlamiyor, o yuzden bi daha kaynananizin evine gitmeyin

Kaynananizi arayip telefonla yada yanliz gorusun, durumu anlatin. Kensidine karsi olmadiginizi ama evliliginizin calkantida oldugunu soyleyin. Ve bence birazda korkutun, cunki biliyorum ki bu durum bosanmaya gider, ve yine esiniz pisman olur ..

Ickiyi birakin, bu kesinlikle cozum deil, bi an once aile terapistine gidin , ve esinizinde yaptigi yanlisin farkinda olmasini saglayin,

BI erkek olarak kendinize guveinizi ayaklar altina almayin, siz degerlisiniz, degerli oldugunuzu unutturmus bu durum. Lutfen bi an once sert bi tavir koyun ...

Ins duzelir ...
    ki bence sert olmali, cunki bazi kadinlar bundan anliyor, ben bi bayan olarak bunu diyourm cnuki bende bu dilden anliyorum ..İNŞ DAHADA SERT DAVRANIR SANA KARŞINDAKİ İNSADA ANLARSIN,KADIN ŞÖLE BÖLE DİYE DİYEEE ZATEN BU KADINLAR BU DURUMDA TÜRKİYEDE KADIN OLMAK SENİN GİBİ ZİHNİYETLER YÜZÜNDEN ZOR...KİMİN NE YAŞADIĞINI HER 2 TARAFIDA DİNLEMEDEN ASLA ANLAYAMAZSIN BİDE KADINLARA BÖLE SERT MSJLAR VERMEK BEN BİR KADIN OLARAK KINIYORUM VE HEMCİNSİM OLMANDAN UTANIYORUM YAZIKLAR OLSUN NE OLURSA OLSUN SÖYLENMEMLİ..HERKEZİN PROBLEMİ KENDİNİ İLGİLENDİRİR AMA HİÇBİR KADIN BU SÖZLERİ HAKETMEZ...

ttolga1111
    Guest

millet konu 2011 e ait

Banned

Merhaba; Konuyu açan şahıs olarak bilime, belkide sosyal yaşantıya bir örnek teşkil etmesi açısından, dert yanmadan ne oldu bu kadar yıl ne bitti tekrar anlatmak istedim.

Konu başlığı "eşim her gün annesinde" idi. 5 yıl oldu evleneli evet o hala annesinde.

Uzunca zaman ısrarlarıma, anlatmalarıma karşın bu pek değişmedi. arada bir tabiki farklı yaklaşımları oldu ama genel aynı.

Ben o günler kadar sinirli öfkleli ve evliliğimi bir raya oturtma gibi bir düşüncem kalmadı artık herşeyi boşvermiş oldum. İşimde dahada parladım. patrondan sonra 2. 3. adam oldum yani. tabi bu statü meseleleri insanı evinde aynı rütbede olması gerektiği anlamadında değil sadece işimi bozmadım.

Alkol meselem nerdeyse alkoliklik sınırına geldi hatta geçti. her gün nerde bulsam yada fırsat yaratsam içiyorum. tabi bu konuda geçmişten gelen haklılıklarım kendi fikrimce haksızlık oldu ve işin garibi yanlış yaptığımın farkındayım ve bu konuda haksızım. haksız olduğumu bilmek sanki karşı tarafa bir nebze fikirsel zarar verdiğimi düşündürttürüp beni bir öç almışım gibi rahatlatıyor.

Değişenler neler peki?

En önemlisi en bir çocuğum oldu evet onu çok seviyorum. garip bir duyguymuş ve ona karşı gereklilikleri yerine getirme fikrim ağır basıyor.

Bir ev aldım annelerinin alt katını normal fiyatının %30 fazlasına. Ben almadım tabi aldırttılar zorla (sanırım sıkıntıdan o dönem midemde bir kanama oldu o yüzden çok zorlamadım.)

Evet borca girdim böylece, yüküm arttı karşılayabildiğim halde hayat standartlarından ciddi ödünler verdim. sosyal faliyet hobiler hala sıfır.

Şimdi dönüp bakıyorum hayata. Ne var mutlu olduğum eğlendiğim? Hiç bir şey yok.

Baştan masum biriyken şimdi alkoliğin tekiyim. bu yüzdende bir sürü borca girdim. neden alkol sormayın bende bilmiyorum ama o ortam benim en mutlu olduğum ortam oldu.

tabi artık çok haklıda değilim. bir çocuğum olmasına rağmen düştüğüm durumun ve akılsızca yaptığım kendimi kurtarmaların sonucu olarak alkol bağımlısı olarak hayata devam ediyorum..

doktora gittim evet ilaç verdi. antidepresan. bende 3 gün kullanıp bıraktım. nedeni aynı anda alkol alamama durumuydu.

Benim anlamadığım ufak bir durum gittide büyüyen bir çığa ulaştı ve insan hani kendini değiştiremez ya ben değiştim işte. hiç ummadığım bir adamım.

Eşimi ve çocuğumu seviyorum. Hala çapkınlığım kumarım felan yok. İnsanlar çokta yakışıklı olduğumu söylüyorlar.

Neyse dert yanmanın bir alemi yok sadece üniversitede(psikoloji eğitimi gibi) veya benim gibi olan arkadaşların insanların hayatlarında neyin nasıl değiştiştiğini anlatmak istedim.

Sonuç: 1- Mutlu değilim
    2- Sadece alkol aldığım anlarda mutlu oluyorum.
    3-Yaptıklarımın farkındayım ama kendime engel olamıyorum olmakta istemiyorum.
    4-Çocukla ilgili verdikleri kararlarda saçmaladıklarını düşünüyorum ama dinlemedikleri için sezsiz kalıyorum (biraz büyüsün bırakmıcam bu sefer duygusu hakim bende. yani algısı oluşsun gibi)
    5- İş yerinde binlerce doları idare edip evde maaş kontrolü yapamadığım hiç okuma yazma bilmeyen kayınvalidem tarafından sürekli eleştirilmesi, ve bütün kararları onun veriyo olma düşüncesi ne kadar canımı acıtsada, bitmemiş kadehlerin beni "bunuda salla" demeye itmesi bana birazda olsa mutluluk veriyor.
    6- Alkolu bırakma eğilimim az da olsa var, fakat bu eğilimi yaptığımda gireceğim bunalımı nasıl atlatacağım konusunda fikirlerim henüz beni tatmin etmiyor. araştırıyorum. (aslında kolay ama benimki ile yapılacak bir durum değil bu, mesela depresyon ilaçlarında kişinin ilk günler veya sonrasında takip edilmesi gerektiği prospektuslarda yazar doktorumda söyledi ama eşim ne alaka dedi o kadar)

iyi günler dilerim...

Karar Dönemi

Konunun başından sonuna kadar okudum, anlatıldığı gibi ise gerçekten durum oldukça zor. İnsan bazen konuşarak her şeyin halledilip, bir yolunun bulunabileceğini düşünüyor ama bazen gerçekten insan anlatımın her yönünü denese bile, karşıdaki son derece bencil, asla kendi bildiğinden şaşmayan ve umursamaz olabiliyor. Bir sürü şey denersiniz, yumuşak yaklaşım, sertlik, empati, kendinizi suçlama yolu ile giderek bir şeyler anlatma yöntemi, karşıdakini suçlamak, tehdit... hiç birinin sonuç vermediği durumlar malesef ki olabiliyor ve bu da o durumu yaşayan kişiyi hayattan bezme ve bunalımın doruk noktasına çıkma hallerine sokuyor.
    Çaresizliğin olduğu yerde ipleri keserek atlamak gerek sanırım. Kimse asla yeterince denemeden ve sabretmeden evliliğini bitirmemeli, özellikle çocuk varsa insanın kendisine yaptığı bir haksızlık gibi bile olsa belki de devam ettirmesi en iyisi ya da bazı durumlarda o iyi olmaya da biliyor tabi. Çok zor bir durum, insan eğer evinde huzur bulamıyorsa, nerede bulursa bulsun bu ona yeterli gelemez. Evedeki huzurun tadını hiç bir şey veremez, çünkü neticede ev insanın sığınağıdır, onun içindeki insanlar da birbirlerinin hem dostu, hem terapisti, hem sırdaşı kısaca yeri gelince her şeyi olabilmelidir.

Ailelerin tutumu bu tip durumlarda çok önemli, ülkemizde çoğu evliliğin bitme nedeni aileden kaynaklanıyor. Bunun çok fazla çeşidi var tabi, kimi çocuğunu kıskanıyor, kimi gelinini/damadını hiç beğenmiyor, kimi eziyet ediyor, kimi de her şeye burnunu sokuyor ve daha nice nedenler. Çocuklar da gerekli mesafeyi, anne baba ile eşin ayrımını ve dengesini kuramayınca ya da kurmayı zaten hiç düşünmeyince sonuç malesef hüsran oluyor. Sevgi, aşk gibi şeyler de bunu çözemiyor. Evli ailelerin sorunları olunca onlara çocuk yapmalarının önerilmesi doğru mudur bilemem, çocuk olunca onun sevgisi ve sorumluluğu ile ailenin dağılmaması için iki tarafın da daha çok çaba göstereceği düşünülüyor ama bu malesef her durumda o tatlı sonucu vermiyor ve tabi sadece çocuk için gösterilen çaba da çok manalı olmuyor haliyle, neticede evlilik sadece çocuk için yapılmıyor ki onun üstünden verilen çaba her şeye yetebilsin. İyi sonuç alınan durumlar da vardır muhakkak ama geleceği kimse bilemiyor.

İnsanları, aynı evde yaşamadan ya da uzun bir tatile çıkmadan tanıyamazsınız derler, çoğu nokta için de gerçekten bu doğrudur. İnsanlar nişanlılık dönemlerinde ancak bir parça tanırlar karşıdakileri, belki kişilikleri hakkında biraz bilgi sahibi olabilirler ama aşk gözü perdelemişse o da tam olarak gerçekleşmeyebilir fakat neticede ne kadar konuşulsa bile bir yere kadar sanırım bu tanıma olayı. Yani evlilik de şans işi aslına bakarsak, sadece dua edebiliriz iyi birileri ile hayatların birleşmesi için. İnsanları asıl tanıdığımız, nasıl uyuduğundan, evde nasıl davrandığına kadar görebildiğimiz kısım evliliğin gerçekleştikten sonraki kısmı oluyor. İnsanlar o zaman rahatlıyor, daha önce göstermedikleri yüzlerini gösteriyor, kasmıyor, farklı yönde etkilemeye çalışmıyor belki ama aslında bunu en başta yapmak gerektiğini de ispatlamış oluyor. Kısaca evlenmeden önce doğal olmak, beğenmediği yönlerini bile karşıdakine göstermek, anlatmak adil bir davranış olurdu.

Çözüm nedir, nişanlılık döneminde sadece elden gelen şeyler maksimum düzeyde yapılmalı belki ancak bu olabilir ama kesin sonuç diye bir şey zor. Allah, bu durumda veya diğer durumlarda mutsuz evliliklere sahip olan herkesin yuvasına huzur ve mutluluk versin. İnşallah iyi bir dönüm noktası olur hayatınızda ve her şey rayına girer.

Banned

Konu 2011 e ait demeyin başta!
    Evet 2011 e ait, yıl olmuş 2015 halen aynı konumu da demeyin.
    Sonuçta bu konu 1 ayda yaşanıp biten bir konu değil, bende ara ara belkide benzer örneklere yardımcı olması açısından,
    Sosyal ve bilimsel konularda 1 harf bile olsa katkı olmasından yazıyorum.

Dışarda yağmur yağıyor, bir otel odasındayım.
    İşim gereği geldiğim bu yerde geçmiş satırlarımı okudum kendi kendime üzüldüm.
    Evet durumum gün geçtikçe kötüleşiyor 2011 nere 2015 nere.
    Sanırım evlenmeden önce kan testi vs yapıyorlar ya
    bunla alakalı bişide yapmaları lazım.
    Çiftler ki ben çift diyorum ama evlenene kadar çift evlendikten sonra tekil (erkek yada kadın için)
    böyle bir testi yada herhangi bir durunmu aşmadan evlenmemeli.

Babamı kaybettim 2 ay oldu cenazede harcadıklarımdan dolayı laf eden bir eş var karşımda, artık nerdeyse nefret ediyorum.
    Kendi annesi babası bi şekilde ölsünde öc alayım diye düşünmeye iten saçma şeyler geçiyorum aklımdan

İyi niyetim, haysiyetim vs insani değerlerin dışına iyice çıktım, bunlar evlilikte bir çemberse geçinmek için o çemberin çok dışındayım.

Aldatma vs yok hala, aslında seviyormuyum sevmiyormuyum çokta bilemiyorum.

Kafamı karıştıran ben onun için iyi oldukça kendi benliğimi bırakma meselesi bilerek bir maske takıp gezmekte çok saçma

Alkolikliğin sınırına gelmedim, sınır 100 km gerimde kaldı. İnsan hayatta mutlu olmak ister o yok ya pekte umursamıyorum hayatı belki.

Gece saat 2:30 ben yine içiyorum, karşımda otelin aynası var bir bakıyorum kendime? hay Allah ne oldu sana diyorum.

evlenmeden önce evlendikten sonra diye bir fikrim var size onu özetliyim nedir bu başıma gelen artık size kalmış (EÖ evlenmeden önce ES evlendikten sonra)

EÖ alkol yoktu hayatımda vardıda ayda yılda bir oda arkadaşlarla 2 bira.
    ES alkol hayatımda en önemli şey oldu, mutluluk kaynağım.
    EÖ yalan yoktu hiç hayatımda hiç yalan söylemedim söylemezdim de
    ES yalan alkol alabilmek vs kaçabilmek için başvurduğum bir konu oldu
    EÖ giyimim bile farklıydı ben farklıydım herkes tarafından mükemmel çocuk diye adlandrılırdım.
    ES şimdi kendi akrabalaarım bile ciddiye alıp konuşmuyor bile
    EÖ hiç borcum yoktu 1 tl borcum olsun arada 500 km olsun gidip bi şekilde öderdim
    ES hesaplayamıyacam bi sürü borç var işte ödemeyede pek gücüm yok
    EÖ bir sürü arkadaşım vardı bizde kalırlardı mükemmel sohbetlerimiz vardı
    ES tamam bizde kalmasalarda olur ama onlarda kalmadı
    EÖ Allaha a inancım vardı
    ES İnancım yok diyemem yine inanıyorumda baya bazı şeyler zayıfladı

Fizik ve kimyada hani deneyler olur birini çıkarırsın birini koyarsın değişiklik neyse ona bakarsın neden ararsın ya;
    bendekide öyle bişey işte hayatıma evliliği koyunca çok kötüleşiyor fakat bir paralel dünya olsa ben evlenmemiş olsam ne halde olurum diye düşündüğümde sanırım
    bu kadar kötüde olmuyor.

Evlenmeyin demiyorum, iyi seçin evleneceğiniz kişiyi, çok iyi gelebilir ama onun iyilikleri sizin hayatınızda kötü sonuçlara nedende olabilir.

Sağlıcakla kalın.

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234