Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
38 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Eşim Her Gün Annesinde... Bıktım Artık, bir akıl veren varmı arkadaşlar?

Karar Dönemi

Alıntı goffee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında burda olay iyi davranma kötü davranma olayından ziyade sanırım net davranmama olayı var.
    Eşlerin birbirine iyi davranması elbette gerekli bu yadsınmamalı ancak iyi davranmak demek evine gitmemek sürekli orda kalmak demek de değil.
    arkadaşımızın acilen duruma müdahale etmesi gerektiğini düşünüyorum.özbenliğine olan saygısını kaybetmekle karşı karşıya çünkü

Karar Dönemi belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende diğer arkadaşlara katılıyorum.siz çok mantıklı düşünüyorsunuz.sakın aklınızı karıştırmalarına izin vermeyin.sizi ezmelerinede izin vermeyin.anladığım kadarıyla eşiniz ve ailesi birbirlerine düşkün.ama sizede saygı ve sevgi göstermek zorunda.bir çok hanım hem çalışıyor hemde evinle ilgileniyor.herşeyin bir orantısı vardır.bende aileme düşkün biriyim ama bir bayan herşeyi idare etmek zorunda.haftada bir kere gidilir yeterlidir oda.sizde yardım ediyorsunuzdur elinizden geldiğince.mantıklı olanda bu.siz derdinizi anlatmışınızbunu takmayarak bencilce davranıyorsa ağırlığınızı koyun derim.hayata bir defa geliyorsunuz.sizin mutlu olmanıza engel olmamalı.hayat o kadar hızlı geçiyorki.alkolik olmaya gerek yok.bu kadarda üzülmeyin.bu olayı çözmeye çalışın.eşinizle konuşun.bir psikolog veya aile büyüğü ile beraber sorunu çözmeye çalışın.ve sizi ne mutlu edecekse onu yapın.bu konuşmalar bir işe yaramıyorsa çözümü bilecek kadar aklı başınızda görünüyorsunuz.çevrede kendisini evine adayan o kadar çok insan var ki.çok doğru düşünüyorsunuz.bunu aklınızdan çıkarmayın.eşinizle konuşun.yaşı genç olduğu için.bunların farkında olmayabilir.düzelir belki.sosyal hayatınızı ve hobilerinisi sürdürün.ve güçlü olun.dilerim herşey gönlünüzce olur.

goffee
    Guest

Anlatımdan anladıgım kadarıyla ortada bir ezme çabası yok kayınvalidesi kalması için ikna etmeye gönlünü yapmaya çalışıyor gönüllerini hoş tutmaya çalışıyor.
    Sanırım sıkılıyor ve sıkıldıkca yanında birilerini istiyor.
    Tahminimce konuyu açan arkadaşımız kırmamak adına sesini çıkarmamış ve net bir tavır sergilememiş.
    sadece kalkıp gidelim demesi yeterli.
    Yetmiyorsa kapıya kendisi yönelmeli durdurmalarına ikna etmelerine izin vermemeli bazen kendi evleri ve kendi ihtiyacları istekleride oldugunun bilincinde olmalılar.
    Konu goffee tarafından (11-11-2011 Saat 05:34 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

Arkadaşlar cevaplarınız için Çok Teşekkür ederim...

Goffee arkadaşımın dediği;
    "Tahminimce konuyu açan arkadaşımız kırmamak adına sesini çıkarmamış ve net bir tavır sergilememiş.
    sadece kalkıp gidelim demesi yeterli."

1. satır tamamen doğru, sonuçta o eşimin annesi kırılmasını istemem, uzun süre sesimi çıkartamadım.
    2. Kalkıp gidelim demek yeterli olmuyor malesef, eşim kalkıp gitmiyor biraz daha duralım biraz daha duralım diye diye saati gece 12 yapıyor. Anneside körüklüyor tabi, bunu kötü anlamda söylemediğini umuyorum ama sonuçta her iyilik yaptım dediğinde insan, gerçekten iyilik yapmış olmuyor bazen.

Ağırlığımı koymaya çok uğraştım, sonuç hep eşimle tartışmak oldu. Kafam çok karışık kusura bakmayın.

Ya size bişi anlatıcam bu içimi fena halde acıtmıştı, eşime anlattığımda geçiştirdi ama unutamıyorum. ben işten 8-9 arası çıkıyorum, eşim yine bir gün annesinde işten çıktım gittim annesi işte bişiler hazırladı bana yemem için neyse yedim. sonra gece 12 de eve gittik. Şunu dedi, annem senin kölen değil, bi daha yemek hazırlattırmayacaksın, oysa ben yemek yicem acıktım felan bile demem yok uğraşmayın felan diyorum. eşimde tv izliyor o sırada yardım felan etmiyor annesine bende bişi yapamam tabi her neyse. ertesi gün geldim
    ısrar ettiler ağzıma bi lokma koymadım, gizliden diyorum ki eve gidelim hadi bak açım ben, yok olmaz sana ceza işten geç geldin. e diyorum ben şöyle bir kahveye felan gideyim 1 saat 2 gazete okuyayım onada olmaz diyorum (kahveye gidecem 2 gazete, 1 simit idare edicez) yine gece 12 ben evdeyim aç karnına pat yatağa. sonra başladım yalanlara işte daha geç çıkıcam bugün, çıkıyorum işten bişiler yiyorum, birde alkol alıyorum öyle gidiyorum. bunun neresi mantıklı çözemedim. işim gereği bazen şehir dışı seyehat ediyorum. oh diyorum dünya varmış ya, 2 gün full yolculuk ettiğim günden sonra bile ölüyorum yorgunluktan, diyorum canım ben çok yorgunum eve gidelim bi duş alayım yatayım bak sabah işe gidicem, yok anasını satayım, tamam seni anlıyorum diyo erken gidelim diyo eve saat 11 de gidiyoz zorla artık duş muş gece 12, bu sefer benim canım sıkılıyor uyutmuyor, dalıyorum uyandırıyor. ben, benden geçtim sanırım. piskolojim alt üst, değer yargılarım sağda solda, daha böyle bi sürü şey işte sizinde canınızı sıkmayayım sağlıcakla kalın...

goffee deli olmadan veli olunmaz demişin ya bu delilikten veli çıkması zor gibi...

Karar Dönemi belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ne diyeyim allah size sabır versin

Karar Dönemi

Alıntı sifre8616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

"Tahminimce konuyu açan arkadaşımız kırmamak adına sesini çıkarmamış ve net bir tavır sergilememiş.

1. satır tamamen doğru, sonuçta o eşimin annesi kırılmasını istemem, uzun süre sesimi çıkartamadım.
    2. Kalkıp gidelim demek yeterli olmuyor malesef, eşim kalkıp gitmiyor biraz daha duralım biraz daha duralım diye diye saati gece 12 yapıyor. Anneside körüklüyor tabi, bunu kötü anlamda söylemediğini umuyorum ama sonuçta her iyilik yaptım dediğinde insan, gerçekten iyilik yapmış olmuyor bazen.

Ağırlığımı koymaya çok uğraştım, sonuç hep eşimle tartışmak oldu. Kafam çok karışık kusura bakmayın.

Ya size bişi anlatıcam bu içimi fena halde acıtmıştı, eşime anlattığımda geçiştirdi ama unutamıyorum. ben işten 8-9 arası çıkıyorum, eşim yine bir gün annesinde işten çıktım gittim annesi işte bişiler hazırladı bana yemem için neyse yedim. sonra gece 12 de eve gittik. Şunu dedi, annem senin kölen değil, bi daha yemek hazırlattırmayacaksın, oysa ben yemek yicem acıktım felan bile demem yok uğraşmayın felan diyorum. eşimde tv izliyor o sırada yardım felan etmiyor annesine bende bişi yapamam tabi her neyse. ertesi gün geldim
    ısrar ettiler ağzıma bi lokma koymadım, gizliden diyorum ki eve gidelim hadi bak açım ben, yok olmaz sana ceza işten geç geldin. e diyorum ben şöyle bir kahveye felan gideyim 1 saat 2 gazete okuyayım onada olmaz diyorum (kahveye gidecem 2 gazete, 1 simit idare edicez) yine gece 12 ben evdeyim aç karnına pat yatağa. sonra başladım yalanlara işte daha geç çıkıcam bugün, çıkıyorum işten bişiler yiyorum, birde alkol alıyorum öyle gidiyorum. bunun neresi mantıklı çözemedim. işim gereği bazen şehir dışı seyehat ediyorum. oh diyorum dünya varmış ya, 2 gün full yolculuk ettiğim günden sonra bile ölüyorum yorgunluktan, diyorum canım ben çok yorgunum eve gidelim bi duş alayım yatayım bak sabah işe gidicem, yok anasını satayım, tamam seni anlıyorum diyo erken gidelim diyo eve saat 11 de gidiyoz zorla artık duş muş gece 12, bu sefer benim canım sıkılıyor uyutmuyor, dalıyorum uyandırıyor. ben, benden geçtim sanırım. piskolojim alt üst, değer yargılarım sağda solda, daha böyle bi sürü şey işte sizinde canınızı sıkmayayım sağlıcakla kalın...

goffee deli olmadan veli olunmaz demişin ya bu delilikten veli çıkması zor gibi...
    masaya vur demiyorum ama tepki ver artık,çünkü iyice dışlanıyorsun kendi hayatından. söylediklerim sert gelebilir ama kendine gelmen lazım güven kaybı yaşamaya başlayacaksın

goffee
    Guest

Bir tavrın bir duruşun olmalı olmak zorunda.
    Kendine değer vermeyen insana kimse deger vermez.
    Daha sonradan patlamalar yaşaman daha kötü olur.
    En güzeli yerinde ve zamanında doğru davranman oradan kalkman.
    Hatta kayınvalidene uğramadan direk evine geçebilirsin.
    Bundan sonra akşamlarımızı evimizde geçirecegiz bizim evimiz burası diyebilrsin.
    Konu goffee tarafından (11-11-2011 Saat 09:43 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi _MaNa_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aynı sıkıntıdan muzdarip olan ben 5 senedır cekıyorum bu durumu. defalarca tartışma yasadık esım umursamadı. annesının yuzune soyledım yıne olmadı olmadı olmadıııı... gittiğimde ben huzursuz oluyorum gülemiyorum bıle konusmak içimden gelmiyor, gitmediğimde esimde 5 karış surat evde huzurum yok. üstelik beni kalmaya zorluyorlar saat 12 de olsa evıme dönsem sorun etmıcem yıne. evım uzak da degıl 15 dk mesafede.
    Dün sabaha karşı kendimle konuştum. Ben hep kendime çıkan bi yokuştum. Yokuşun başında bir düşman vardı, vurmaya gittim. Kendimle vuruştum.

Karar Dönemi _MaNa_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yalnız değilmişim desene hazırlda bı bakalım daha ekleyeceğim çoook sey var bu konuda..
    Dün sabaha karşı kendimle konuştum. Ben hep kendime çıkan bi yokuştum. Yokuşun başında bir düşman vardı, vurmaya gittim. Kendimle vuruştum.

Karar Dönemi

Alıntı sifre8616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sayin Sifre,

Bir erkegin nasil bu kadar anlayisli olabilecgeine hayret ederek okudum )

Fakat surda bi gercek var, goffree ninde dedigi gibi: kesin bi tavir sergileyememe meselesi burdaki. Yani siz kesin bi sekilde esinize bu durumdan oldukca rahatsiz oldugunuzu anlatabilmeniz lazim ... sert mi olacak bilemiyourm ( ki bence sert olmali, cunki bazi kadinlar bundan anliyor, ben bi bayan olarak bunu diyourm cnuki bende bu dilden anliyorum ) .. Yoksa kadinlar gun gectikce bencillesiyor, ipleri elinde tutmaya calisiyor.

Empatiyi ve taviz vermeyi karistirmissiniz. Empati guzel bisey ama, karsidakinin hakkini girmiyim derken kendi hakkinizi gormezden gelmissiniz. Suclama acisindan dusunmeyin, sadece gordugumu soyluyourm.

Olasi cozum kendimce:

Esiniz soylemekten anlamiyor, o yuzden bi daha kaynananizin evine gitmeyin

Kaynananizi arayip telefonla yada yanliz gorusun, durumu anlatin. Kensidine karsi olmadiginizi ama evliliginizin calkantida oldugunu soyleyin. Ve bence birazda korkutun, cunki biliyorum ki bu durum bosanmaya gider, ve yine esiniz pisman olur ..

Ickiyi birakin, bu kesinlikle cozum deil, bi an once aile terapistine gidin , ve esinizinde yaptigi yanlisin farkinda olmasini saglayin,

BI erkek olarak kendinize guveinizi ayaklar altina almayin, siz degerlisiniz, degerli oldugunuzu unutturmus bu durum. Lutfen bi an once sert bi tavir koyun ...

Ins duzelir ...

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon