Sayfa 1/4 1234 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Eşim Her Gün Annesinde... Bıktım Artık, bir akıl veren varmı arkadaşlar?

Banned

Standart Eşim Her Gün Annesinde... Bıktım Artık, bir akıl veren varmı arkadaşlar?

Merhaba 28 yaşında 2 üniversite bitirmiş bir beyim. evleneli 1 yılı geçti, hiç mi hiç mutlu değilim 4 yıl anlaştık 1 yıl nişanlı kaldık ama böyle olacağını bilseydim hiç evlenmezdim. eşimde çalışıyor, işten çıkınca hemen annesine, ben ondan 1-2 saat geç çıkıyorum burasını anlayışla karşılıyorum ama 1 yıldır her gün gecenin 12 sine kadar annesinden eve gidemiyoruz. herşeyi denedim süprizler yaptım aşırı iyi davrandım. yok yok yok. ben film izlerim, kitap okurum, resim yaparım Yapardım daha doğrusu hiç bir hobim kalmadı. annelerinde dizi izlemekten gına geldi. anlatıyorum anlatıyorum yok. bir boşluğa sürüklenmeye başladım. eve gidince saat 12 oluyor ondan sonra ev işlerinde uğraşmaya kalkıyor birde bana yardım etmiyosun diyor. ben sabahın köründe kalkıyorum yoruluyorum diyorum erken gelelim yapalım diyorum bu yine aynı, anneside olaya çanak tutuyor. tam ben diyorum gidelim, bi çay koyayım diyor. bişey mutlaka çıkarıyor. eşime bakıyorum mutlu gibi, ben afedersiniz ama mal gibi oturup işkencenin bitmesini bekliyorum. hiç gitmesin demiyorum kesinlikle insanları değer yargıları istekleri konusunda yargılayan ve baskı yapan bir insan değilim. anlatmalarım çaresiz son 3 ayda artık işten 1 saat geç çıktığımın yalanını atmaya başladım. O aralarda gidip alkol alıyorum, ne kadar anlasalarda çok umrumda olmaya başladı, ve herşeye laf etmeye başladım eşimle annesinin evinde tartışıyoruz. tabi annesi kızını tutuyor ben yine ortada kalıyorum, evde balkondan kendimi atasım geliyor. sosyal hayatım sıfırın altına indi. iş yerimde sevilen makam sahibi biriyim, hayatımda küs olduğum bile kimse yok, ama alkolik olma yoluna girdim. annesiyle konuştum, eşimle konuştum, babasıyla konuştum hep aynı hep aynı. sıfır mutfak yaptırdık yeni eve geçtik bi sürü şey yeni 2 ay oldu bi kere bile yemek pişmedi üzerinde ne acı benim için. işten geç geldiğim için beni suçluyor. sonrada sana yemek yok diyor, ben artık kafayı sıyırma aşamasına geldim. işim gereği bilgisayarda yazılım yazıyorum artık aklım çalışmıyor. annesi 1 haftadır çok kavga ediyosunuz bu böyle gitmez boşanın cinsinden laflar etmeye başladı. bilmiyorum dayanacak gücüm kalmadı. yaşamaktan nefret ediyorum artık. yalancı ayyaş bi adama dönüştüğümün farkına varmak zoruma gidiyor, sanırım deliriyorum. belki hiçç cevap yazacak biri çıkmaz bu kadar uzun yazıya ama, belkide içimi bir nebze boşalttım. yüzde 10 unu belki... okuyanada cevaplayanada şimdiden teşekkürler...

Karar Dönemi haymatlos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konuşarak aşılabilecek bir konuya benziyor.Bence ortak bi yol bulmaya çalışın kaç senelik emek var sonuçta ortada.Emeğinizin boşa gitmesi sizi daha çok üzer diye düşünüyorum.Sakin bi şekilde onu kaybetmek istemediğinizi ama ilişkinizde yolunda gitmeyen bi şeylerin oldugunu huzursuz olduğunuzu söyleyin hoşgörülü bi şekilde.Bişeyler değişir diye düşünüyorum umarım bi faydası olur.

Banned
    Yer
    utopia

Sevgili Sifre,
    Yazdiklarinizdan anladigim kadariyla zor bir surecten geciyorsunuz.Fakat sahsim adina, bu tip ailevi konular uzerine yorum yapilirken, taraflardan digerini dinlemeden yapilan yorumlari cok dogru bulmuyorum.Burada olmayan, kendini ifade sansi olmayan bir insani nasil elestirebiliriz ki?
    Haddim olmayarak, size bir aile terapistinden yardim almanizi onerecegim..
    Umarim en kisa zamanda, evliliginizde ki tum sorunlari asip, huzurlu ve mutlu bir yasaminiz olur..
    Saygilarimla...

goffee
    Guest

Neden "Akşamlarımı evimde geçirmek istiyorum" demiyorsun anlamadım?

Banned

Standart Teşekkürler arkadaşlar

evet doğru söylüyorsunuz, diğer tarafıda dinlemek gerekli, ben bu konuda çok fazla empati kurmaya çalışıyorum, işin içinden çıkamadığım noktalardan biri de bu zaten. farkıdansınızdır yazdıklarımdam kafam karma karışık. tabiki insan böyle bir konuda karşı tarafı suçlar açıklamalar yapar, sorun bendenmi kaynaklı bunu defalarca kendime soruyorum. ben kendimde gördüğüm yanlışları düzelttikçe ne kadar iyi davranırsam davranayım, hep üstüme çıkıldığı için pek güvenimde kalmadı. evlilik terapisti fikri fena değil, sorun bendeyse bileyim ama bunu ilk kim söylerse eşler arasında (benim fikrim bu, yada benim eşi öyle) diğeri "sende bir sorun görüyor ondan bu fikri bana sundu" düşüncesinde oluyor. aslında varya üniversitede olsun iş yerimde olsun herkes etrafımda olmak ister, herkesi gülmekten koparırım, eğlendirirm, bende gülerim onlarla. bunlarda son buldu. çünkü eşimin doğru dürüst arkadaşı yokken benim arkadaşlarım habire arardı, şimdi onlarlada görüştürmüyor bekarlar diye. halbuki çapkın felan değilim. oturup gırgır yapmak, siyaset, bilim tartışmak teknolojiden doyasıya konuşmak hoşuma gidiyor. hepsi oldu Koskoca SIFIR. aynaya baktım az önce ben ben değilim artık. en son ne zaman güldüm acaba.

Ben evliliği iki insanın ortak yaşam alanında birşeyleri paylaşması olarak bilirim.
    Sanırım eşim benim yaşam felsefeme karşı, bir baskılama yaparak beni elinde çevirebileceği bir kocacım'a çevirmeye uğraşmakta.

Bilmiyorum sanırım ben yanlış yaptım, ve artık mutlu olmaya uğraşmaktanda bıktım. çünkü mutluluk öyle uğraşarak elde edilicek bişey değilmiş gibi geliyor bana, kendiliğinden olur, diğeri yapmacık....

edit: Goffee; Evimde geçirmek, seninle beraber film izlemek ne bileyim sevdiğin bişey varsa beraber yapmak, bulaşık yıkamak dahil her ne varsa beraber yapmak, istediğimi sanırım 100 lerce kez söyledim... Eşim aynı çarpma işlemindeki sıfır gibi diğer tarafa ne koyarsan koy...

Neyse kafam dediğim gibi çok karışık yorum yazanlara derdimi azda olsa paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum...

edit2: Kendi annemlere haftada 1, bilemedin 2 haftada 1 gidiyoruz. oda annem çağırırsa. anneme telefon açıpta, eşimi ara çağır demekte çok saçma geliyor. Kendi annem hiç mi hiç karışmaz...
    Konu sifre8616 tarafından (10-11-2011 Saat 07:14 PM ) değiştirilmiştir.

Banned
    Yer
    utopia

Sevgili Sifre,
    Sergilemis oldugunuz olgun, duyarli yaklasim icin sizi kutluyorum..Empati kurma cabaniz, aceba benim de hatalarim varmi sorgulamalariniz takdir edilesi davraniz bicimleri..
    Diger kadinlari bilemem, fakat benim esim evliligimizde ki sorunlari cozme adina terapiye katilma onerisiyle gelse sanirim bu beni mutlu ederdi.Esimin bana ve evliligimize verdigi onemin isbati olarak gorurdum (evli olmadigim icin boylede dusunuyor olabilirim belki de )diye dusunuyorum..
    Icerisin de bulundugunuz durumun, sizin sosyal cevre ve aktivitelerinizi kisitlamasina izin vermeyiniz derim ben.Evliliklerin belki de bir sure sonra monotan bir hal alma nedeninin altinda, eslerin mulkiyetci bir tavir sergileyip, partnerinin yasam alanini daraltip, nefes alicak ortamlari kisitlamalari yatiyor kanisindayim..
    Eminim ki, siz bu kararlilik ve azimle esinizi ikna edip bir uzman destegiyle mutlu bir birliktelik yasayacaksiniz..

goffee
    Guest

Peki söyledikten sonra kalkıp hadi çıkalım diyormusun?
    Kalalım dedikleri zaman hayır ben gidecegim deyip kalkabilrsin.

Karar Dönemi

uzunca bir süremi ( her erkeğin merak ettiği gibi) kadın psikolojisi üzerine araştırma yaparak geçirdim sifre arkadaşım ve anladığım ve hayatta da direkt olarak gördüğüm yegane şey şu:
    kadınlara çok iyi davranarak onları kendine yakın tutamazsın,eşin de olabilir ailenden birisi de arkadaşın da herhangi bir bayan da. net olman senin için daha iyi olabilir,olabilir değil lur hatta. bu sorununu burada bizlerle paylaşabildiğine göre eşinle de net bir şekilde konuşabilirsin.ayrıca bu kadar iyi davranmanın sonucu olarak senden sıkılmış da olabilir,hani herşeyi rutine bağlamamak daha heyecanlı olabilir. aynada kendine bakıp silkinmek ve sonra kontrolü eline alıp sağlıklı adımlar atmak gerekli senin bu durumunda

Karar Dönemi

Hiiiiiççççç uğraşma değmeyecektir vaktini boşa harcıyosun ve boşu boşuna kafanı karıştırıyorsun çok düşünme o annesinin yanında mutlu ve eğer bir tercih yapmak zorunda kalırsa inan bana hiç tereddüt etmeden annesini seçicektir. Nedense evlendikten sonra bayanlar içinde pek bir kıymetli oluyor anneler. Benim annemde benim için çok özel ve değerli ama anneme gittiğimde eşimle akşam üstü telefonlaşırız akşam yemeğe buraya gelicekmisin derim yok dersede yorgun veya evde rahat etmek istiyordur anlarım ozaman ben akşam üstü eve geçiyorum derim. Adam akşama kadar çalışmış yorulmuş evinde rahat etmek ister ayaklarını uzatmak ister tv. net. vs.vs.vs eşine sarılıp oturup film izlemek ister felan. Bu ne bencillik, ne düşüncesizlik mutlu bir insanken seni mutlu eden aktivitelerden vazgeçip monoton bir şekilde odunlaşarak yaşamak zorunda değilsin bir süre sonrada farkında bile olmadan yaşam tarzın şekline gelmeden bu yaşadığın durumun esiri olmadan bir an önce birşeyler yapsan iyi olur yoksa o anlattığın mutlu adamdan eser kalmayacak ve yazık olucak. Bana ters düşen arkadaşlar olucaktır mutlaka ama benimde fikrim bu ve inan bana bu şekilde geçirdiğin her saniyeyi hayatından çalıyorsun. Benden bu kadar ve kendine iyi bak.

goffee
    Guest

Aslında burda olay iyi davranma kötü davranma olayından ziyade sanırım net davranmama olayı var.
    Eşlerin birbirine iyi davranması elbette gerekli bu yadsınmamalı ancak iyi davranmak demek evine gitmemek sürekli orda kalmak demek de değil.

Sayfa 1/4 1234 SonSon