Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: grupterapisi

Karar Dönemi

Standart grupterapisi

arkadaşlar

istanbulda grupterapisi yapan bir yer varmı

Karar Dönemi

eee yokmu koca istanbulda

Karar Dönemi belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

googleye .istanbuldaki gurup terapileri.yaz.orda yazıyor

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dogruluk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar

istanbulda grupterapisi yapan bir yer varmı

grup terapisini tercih etmenizin sebebi nedir merak ettim

Karar Dönemi

e yazdık ya

Karar Dönemi

Yıllarca gurup terapilerine gittim bireysellerin yanı sıra, hiç bir fayda sağlamadı...tabiiki bu ben'im görüşüm.

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dogruluk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e yazdık ya

valla o kadar çok konu açılıyor ve yorum yapılıyorki hepsini takip edemiyorum doğrusu

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı irmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllarca gurup terapilerine gittim bireysellerin yanı sıra, hiç bir fayda sağlamadı...tabiiki bu ben'im görüşüm.
    Sevgili Irmak,
    Aceba tam olarak ne tarz bir terapi aldiniz, sorunlarin neydi?Deneyimlerinizi bizlerle paylasirsaniz mutlu olurum.Cunku bu tarz bir terapi almayi bende dusunuyordum..
    Sevgilerle

Karar Dönemi

kimene kardeşim, yıllara dayanan bir hastayım. hastalığımın başladığı yıllarda psikologların tanınmadığı bir dönemdi. ve ben o dönemde haftada iki kez 45 er dakikalık olan seaslardan 90 dk olmak kaydıyle bireysel terapiye gitmekte idim. ağırlığı a.fobi ile ilgili idi... bir işe yaramadı diyeceğim...ilk etapta belki ama sonrası için kalıcı olmayan bir terapiydi ben ce. devamlı nüksler yaşayan bir hasta olduğumdan ki; bu sıkça olmakta her defasında da psikiyatr, psikolog ve de grup terapilerine katıldım. bireysellerde psikolog ve hasta görüşmekte, hasta şikayetlerini söylemekte psikolog da telkinde bulunmakta, grup terapilerine gelince de hastalık harici kişiler geçmişini anlatmakta yani hastalığa neden olan etkenler baz alınmakta. sorunlarıma gelince de özetle ilk hastalığın başladığında klasik pa ile başladı, sonrası zincirleme anxsiete bozukluğu "sebepsiz iç sıkıntıları, şiddetli korku. derealizasyon, depersonaliazsyon vs", 6 ay yatağa çakılı kılan bir depresyon, okb ve bunların getirileri kısaca CEHENEM di yaşadıklarım, şunuda belirteyim 33 yıl dır süren bir illetle mücadeledeyim ben, belki hayata bağlı olmasa idim, savaşmasa idim şimdilerde evimin bir köşesinde oturan A sosyal bir kadın olarak kalacaktım.. ben bunu kabullenmediğim için hastalığımın en dehşet anında eğitimimi tamamladım, çalışma hayatına atıldım, ve hala da çalışmaktayım. bu günlerime binlerce şükürler olsun, çok şey geldi geçti bitti bu illette baki kalan anxsiete bozukluğu ve a.fobi ama ben devamlı SAVAŞAN bir hastayım. son nüksüm 4 yıl evveldi ve devamda halen bireysel terapi ve grup terapilerine gitmiyorum artık, gerek örmediğimden, sadece psikiyatr ve ilaçlara devam... siz'in şikayetleriniz nedir... sevgiler..

Banned
    Yer
    utopia

Sevgili Irmak,
    Size ve azminize inanin hayran oldum..Boylesi zor bir donemde bile yasama bagliliginiz, savasci ruhunuz beni cok etkiledi.Sizin yasadiklarinizin yarisini yasayip pes eden o kadar cok insan varki..
    Benim sorunuma gelince;
    Bir takim aci olaylar yasadim, tramvaya bagli kaygi bozukluklari ve agorafobi yasiyorum.Psikolojik danismanim, gurup terapilerin bunlari asmamda buyuk yardimi olucagi onerisinde bulundu.Fakat ben henuz bu konuda net bir karar veremiyorum.Bu yuzden sizin tecrubelerinizden yararlanmak istedim.Sizde buyuk bir nezaket gosterip bunlari benimle paylastiniz.Bunun icin size cok tesekkur ederim..
    Sagliklar dilerim...

Sayfa 1/3 123 SonSon