Sayfa 1/3 123 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Geldim,gittim şimdi tavsiyelerim için yine geldim:)

Red face Geldim,gittim şimdi tavsiyelerim için yine geldim:)

Sevgili arkadaşlar
    Selamlar,merhabalar
    Geçen yıl aranıza katılıp kısa bir süre sonra ayrılmıştım.Bir baktım nerdeyse bir sene olmuş.Bu sürfe zarfında nasıl oldu bilmiyorum ama elhamdülillah iyileştim.Konunun uzmanı değilim sadece kendi uyguladığım,iyileşmemde faydası olan bazı şeyleri depresyon sıkıntısı çeken arkadaşlara tavsiye edeceğim:
    Sarı kantoron çayı (Antidepresan kullananlar almasın)
    Adaçayı
    Bol bol bol bol kitap okudum
    Deniz havası,suyu hatta izlemesi
    Bol bol seyahat (Biliyorum çok zor oluyor,insanın canı bir yere gitmek istemiyor)
    Bol bol Kur'an-ı Kerim okuyun,dinleyin ya da takip edin
    Özellikle Ahmed el Acemi'den Yusuf suresini dinleyin
    Şifa ayetlerini bir kağıda yazıp suyun içine koyup için (umarım cinci hocalardan olduğum düşünmezsiniz)
    Şifa ayetlerini çok okuyun
    Hayatınızda sizi depresyona sokan şeyin ne olduğunu bulmaya çalışın
    Bir de konunun uzmanı arkadaşlar bilir ,yanlış yazıyorsam lütfen biri düzeltsin bazı şeyleri benim gibi sürekli düşünüp düşünüp işin içinden çıkamıyorsanız düşünmemeyi deneyin,biliyorum çok zor ve ben de hala bu konuda sıkıntılar yaşıyroum ama aynı konuyu düşündükçe daha fazla düşünme ihtimaliniz artıyor,beyin aynı sinir yollarını kullanma eğilimi gösteriyor ve bazı konular saplantı halini alıyor,düşünmemek için de siz oyalacak bir şeyler bulun,yıllar sonra elişi yapmaya başladım.Eskiden zevkle yaptığım elişine şimdi yarım saatten fazla tahammül edemiyorum,sadece oyalanmak için yapıyorum.Kitap okumak da başka bir altenatif.Bazen kitap okurken kendimi düşünmemem gereken şeyleri düşünürken yakalıyordum ama kesinlikle bir solukta okunan kitapları okurken değil de sıkıcı gelen kitapları okurken
    Hayatımda karşı cins olsun,kız arkadaşlarım olsun,bağımlılık oluşturduğumu farkettim ve bu bağımlılıkları koparttım ve bu bağımlılıklara neden olacak yolları da kapattım.
    HER ŞEYDEN ÖNCE BİİZNİLLAH ÇÖZÜMÜN İÇİNİZDE OLDUĞUNA VE BU DURUMUN SADECE BİR SÜREÇ OLDUĞUNA VE ZAMANLA BU DURUMDAN KURTULACAĞINIZA İNANIN.NELER HİSSETTİĞİNİZİ ÇOK İYİ ANLIYORUM.BURADA ACILARINIZI PAYLAŞAN BİRİ OLDUĞUNU VE SİZİN İÇİN DUA EDEN BİR KARDEŞİNİZ OLDUĞUNU BİLİN YETER.
    tekrar kucak dolusu sevgi ve selamlar
    ιт ωαѕ נυѕт α Lυηαя є¢iρѕє...

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Çok içten bir yazı yazmışsınız tebrik ediyorum.Ama düşünmemeyi çalışın demişsiniz ya orası biraz ilginç, ben öyle anlarda daha çok düşünürüm.Yoğunluğumu düşünmeme üstüne kurduğumda 2 kat düşünüyorum.Ve birde depresyonda olup olmadığımı bilmiyorum ama bu halim hem işkence hemde zevk veriyor.Hem kurtulmak istiyorum hemde çok mutluyum onunla birlikte bu halde olunca gene aynı şeyleri mi uygulamak lazım?

Neyse konuyu okuyacak arkadaşların kafasını karıştırmim, Ada çayı zayıflatmaz mı alırsam: )) zatn baya bir zayıfım tam ip kadar olurum
    tekrar tşk.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

adaçayı içmeye başladığımdan beri kilo aldım zayıflatsa ben zayıflardım ip olursan sorun değil atlarız

düşünmeme kısmı şöyle
    bir olay oldu diyelim oldu bitti sizin tavrını belli karşı tarafın belli
    işte şöyle yapsaydım şöyle olurdu ya da o şöyle biriymiş ki bu şekilde davrandı diye sürekli aynı çıkarımlarda oluyorsanız bunu düşünmenin bir alemi yok
    bu da zaten insanın elinde olan bir şey değil
    diyelim ki çiçek sokağa girecekken her seferinde kendinizi susam sokağında buluyorsanız bir terslik var demektir
    sevgili yorum depresyon sevilir mi Allah'ını seversen...?3 sene otobüslerde gözlerim kapalı yolculuk yapmış biri olarak şimdi cam kenarında oturarak etrafımdaki ağaçlara,çimenlere bakmak,o yeşili görmek zevk veriyor bana.

Yer
    istanbul

Bilmem sevilmez mi? kim bilir belkide gerçek bilgiye ulaştığımı sanan bir yanılgıyla baş başa olan biriyim.Bana kuşlar böcekler orman bir şey ifade etmiyor.Yada etmediğini inandırmışım kendimi, karışık bir durum anlicağınız.Ben yıllardır depresyondayım hoşlanıyorum galiba ondan...

Karar Dönemi

Alıntı zeynepsimla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adaçayı içmeye başladığımdan beri kilo aldım zayıflatsa ben zayıflardım ip olursan sorun değil atlarız

düşünmeme kısmı şöyle
    bir olay oldu diyelim oldu bitti sizin tavrını belli karşı tarafın belli
    işte şöyle yapsaydım şöyle olurdu ya da o şöyle biriymiş ki bu şekilde davrandı diye sürekli aynı çıkarımlarda oluyorsanız bunu düşünmenin bir alemi yok
    bu da zaten insanın elinde olan bir şey değil
    diyelim ki çiçek sokağa girecekken her seferinde kendinizi susam sokağında buluyorsanız bir terslik var demektir
    sevgili yorum depresyon sevilir mi Allah'ını seversen...?3 sene otobüslerde gözlerim kapalı yolculuk yapmış biri olarak şimdi cam kenarında oturarak etrafımdaki ağaçlara,çimenlere bakmak,o yeşili görmek zevk veriyor bana.

Ben işim gereği çok seyahat eden biriyim bazen trenle bazen uçakla bazende otobüsle ama hepsinde aynı hissi yaşarım kafamı yaslar ve "ALLAH" ın bize verdiği hediyeleri izlerim bana biraz huzur birazda uyku karışımı bir his veriyor sonra bir bakmışız gelmişiz...

ha bi de aklıma gelmişken
    şarkı türkü dinlemeyin yani moralinizi bozacak tarzda sözleri olanları dinlemeyin
    depresyonunuzu arttıracak diziler de seyretmeyin

maddi durumu iyi olanların mutlaka hacca umreye gitmesini,gidemeyenlerin de giden tanıdıklarına zemzem ısmarlamasını tavsiye ediyorum.bir yakınım gitmişti gidip gelip zemzem suyundan içtim bidonun dibini gördüm yani
    Konu zeynepsimla tarafından (07-10-2011 Saat 04:13 PM ) değiştirilmiştir.

Yer
    istanbul

sen hacca gittin mi? zeynep

yok be nerdeeeeeeeeee
    ama gitmek isterim şartlar oluşunca

Kızıl Kurt
    Guest

çok güzel yazmıssın teşekkürler ben alıngan ve çekingenim.ama bıraktım dün tam dün.ve bu gün çok rahatım.benim mutlu oldugum yer tanrımın yanı.eger onunla oldugumu düşündügümde beni hiçbir olay üzemiyor.sanki benimle konuşuyor.aklım daha berrak ve çevreyi önemsemez oluyor.ben geçmişteki insanlara olan takıntımı böyle yendim.şimdi sadece konuşmak kaldı.onu da sınavları atlatınca halledecegim.tanrıya ulşma istegi çok güzel bir duygu en-el hak olma çabası bile insana muhteşem bir huzur veriyor.böylece insanlar ne yaparsa yapsın hepside hoş ve önemsiz geliyor.birinin iyiligiyle digerinin kötülük yapması onları gözünde derecelendirme gereksinimi hissettirmiyor.her şey aynı geliyor ve her şeyden zevk alıyorsun .en önemlisi yaşamayı ve kendini seviyorsun
    size katılmamda sakınca yok dimi isterseniz çıkarım.
    Konu Kızıl Kurt tarafından (04-10-2011 Saat 04:21 PM ) değiştirilmiştir.

tabii ki katılabilirsiniz
    güzel katılımınız için de teşekkürler ayrıca
    çıkmayın,kalın

Sayfa 1/3 123 SonSon