4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: çevrenizin yaklaşımlarıyla nasıl mücadele ediyorsunuz?

Karar Dönemi

Standart çevrenizin yaklaşımlarıyla nasıl mücadele ediyorsunuz?

kendimi bildim bileli sosyal fobim var. bunu sadece kendimde olan bir rahatsızlık diye düşünürken araştırdığımda yalnız olmadığımı farkettim. merak ettiğim şu ki; ailelerinizin, arkadaşlarınızın kısaca çevrenizin tepkileri neler oluyor? sf den dolayı hep açıköğretimle okudum. ailemse halen daha örgün eğitim almamı istiyorlar benim için. ve aşırı sosyal ebeveyne sahip olduğum için bende ki durumu anlayamıyorlar. arkadaşlarımsa, hiç biryere gitmek istemediğimden, telefon konuşamadığım için sadece telefonu mesaj amacıyla kullanmamdan yakınıyorlar. ben artık kendimi kabullenmişken onların beni bu durumdan çıkarmak istemelerineyse üzülüyorum. sonuç hep aynı, hep aynı. bir sf yi ancak yine sf li anlar galiba. benim çevremde hep sosyal, anlaşılamaz kaldım öyle.

Karar Dönemi

Ben 16 yaşındayım 1.sınıftan itibaren okul fobisi var son 4 yıldır da sosyal fobim var.Gerçekten çok kötü bir durum şuan lise 1 e geçtim ve tahtaya kalkarsam diye düşünmekten kendimi alı koyamıyorum.Dışarıda yemek yiyememek,birisinin odak noktası olmamak hepsi var bende.Hafta sonu bir psikoloğa gitcez ne yapcam bende anlamadım sadece sorunumu paylaşayım dedim teşekkürler.

goffee
    Guest

Alıntı hafsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendimi bildim bileli sosyal fobim var. bunu sadece kendimde olan bir rahatsızlık diye düşünürken araştırdığımda yalnız olmadığımı farkettim. merak ettiğim şu ki; ailelerinizin, arkadaşlarınızın kısaca çevrenizin tepkileri neler oluyor? sf den dolayı hep açıköğretimle okudum. ailemse halen daha örgün eğitim almamı istiyorlar benim için. ve aşırı sosyal ebeveyne sahip olduğum için bende ki durumu anlayamıyorlar. arkadaşlarımsa, hiç biryere gitmek istemediğimden, telefon konuşamadığım için sadece telefonu mesaj amacıyla kullanmamdan yakınıyorlar. ben artık kendimi kabullenmişken onların beni bu durumdan çıkarmak istemelerineyse üzülüyorum. sonuç hep aynı, hep aynı. bir sf yi ancak yine sf li anlar galiba. benim çevremde hep sosyal, anlaşılamaz kaldım öyle.

Sosyal fobilisiniz gibi gelmedi bana.
    Anlatımınızdan anladıgım kadarıyla çevreniz geniş arkadaşlarınız ve aile çevreniz var.
    Tahminimce biraz kafa dinlemeye ihtiyaç hissediyorsunuz.
    Yanlış mı anlıyorum?
    Eğer doğru anlamışsam onlara beni bu şekilde kabul edin biraz dinlenmeye ihtiyacım oldugunu görmelisiniz daha sonra kendimi iyi hissedince kendim açılacağım diyebilrsin.

Alıntı Furkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 16 yaşındayım 1.sınıftan itibaren okul fobisi var son 4 yıldır da sosyal fobim var.Gerçekten çok kötü bir durum şuan lise 1 e geçtim ve tahtaya kalkarsam diye düşünmekten kendimi alı koyamıyorum.Dışarıda yemek yiyememek,birisinin odak noktası olmamak hepsi var bende.Hafta sonu bir psikoloğa gitcez ne yapcam bende anlamadım sadece sorunumu paylaşayım dedim teşekkürler.

Kimsenin kimseden üstün olmadıgını anladıgın gün herşey değişecek.
    Konu goffee tarafından (21-09-2011 Saat 09:38 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Bu fobi insan hayatının kalıplaşmış bir sorunudur bende de aynı şeyler vardı ama yaş ilerledikçe daha sonra her şey kayıp oluyor artık kendini değilde dışarıdaki insanları daha çok önemsemeye başlıyorsun kendin rahatsız olsan bile onların mutluluğu sana yetiyor bunları neden mi söylüyorum çünkü ben bir babayım...

Hayat size sıkıcı gelebilir bıkmış usanmış olabilirsiniz ama siz daha yeni başlıyorsunuz daha önünüzde upuzun bir ömür var,kendini sev hayatını yaşa...