7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: içimden beddua ediyorum:(

Standart içimden beddua ediyorum:(

Lütfen yardım edin... 5 yıldır okb hastasıyım. 3 yıldır prozac kullanıyorum ama yeni doktor desteği almaya başladım. şimdilerde dini takıntılarımla uğraşıyorum. bilmiyorum şimdi anlatacağım dini takıntıya mı girer ama... içimden sevdiğim kişi olsun olmasın, birisine en ufak sinirlendiğimde 'inşallah ölür' diyorum. ama hemen pişman oluyorum. ya bedduam tutarsa diyorum. vicdan azabı çekiyorum. bu bazen sinirlenmediğim anlarda da oluyor. mesela babam yola çıkacak. içimden bir ses 'inşallah kaza yapar ölür' diyor, çok korkuyorum öyle bir şey olmasından. ben öfkeli, kötü bir insan mıyım? beddularımın biri ya kabul olursa? kafayı yemek üzereyim. lütfen yorum yazın...

Karar Dönemi

İnsanların her aklına gelen şey gerçekleşseydi şimdiye o zaman ben ölmüştüm Çünkü ben eskiden avukatlık yaptım ve çoğu dava kazandım yani bir sürü düşman ve dost kazandım düşmanlarımın benim hakımda düşündükleri gerçekleşseydi şimdi ye ben ohoo yaşamıyor olurdum...

goffee
    Guest

İçindeki öfken bir süre diner boşuna kendini heder etme.
    3 yıldır prozac kullandıgını doktorun biliyormu?
    Bu kadar zamandır sorunun geçmedimi ne için hala kullanıyorsun?

Karar Dönemi

Kardeşim böbrek yetmezliği olan bir kişi diyalize girmedikten sonra her dakika dua etsen de ölür.Bilimi ciddiye almayan varsa eğer lütfen şuan karşısına oturduğu bilgisayarını çöpe atsın ki en azından kendi ile çelişmesin. Bilim tek yardımcımız ve insanlığı daha ileriye taşımak için var.. bence çok güzel bir örnek oldu .. iyi geceler..
    Konu ulver tarafından (18-09-2011 Saat 02:28 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Örneğin mantıklı ama konu bu değil ki arkadaşımız kontrolsüz ettiği kötü beddualardan dolayı içinde bir sıkıntı oluşturmuş...

Ama yıllardır bilinir ki edile beddua her zaman sahibine geri döner ama umarım böyle bir şey olmaz...

Karar Dönemi sibel_87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okb nin sınırsız örnekleri var ve kişiden kişiyee degişen yönleride varr bu bahsettiğinde klasik bi okb çıkmazı bence..senin isteğin dışında gerçekleşen bişi için neden endişe duyuyorsun kii sen gerçekten beddua etmek istesen ölmesini istesen zaten pişman olmazsın ve kafaya takmazsın.. okb de beyin tamamen normalliğini kaybediyor ve anormal hal alıyoo sende 5 yıldır bu hastalığın içindeymişsin artık öğrenmen lazım bu illeti..aklına gelen düşünceleri ya önemseme ya da aklına geldiği an tam tersi iyi şeyler söyle ve endişe etme çünkü bunlar senin düşüncelerin degil..
    Yaşayanlar için umut her zaman vardır. Umutsuzluk, ölüler içindir.

Karar Dönemi

Arkadaş Haklı Sadece pozitif düşün...