Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Allah rızası için bir çözüm...gülme sorunu

Karar Dönemi

Standart Allah rızası için bir çözüm...gülme sorunu

Merhaba arkadaşlar burda yeniyim.

yanlış yere konu açtıysam özür dilerim

Ben 17 yaşında bir gencim.18'e de az kaldı.bende kendimi bildim bileli bir sorun var.Ama son 2 yıldır beni GERÇEKTEN rahatsız etmeye başladı bu.Benim sorunum GÜLME.

Arkadaşlar ben biriyle konuşurken,ciddi bir ortamdayken,önemli şeyler konuşulurken sürekli gülüyorum nedenini bilmiyorum.Bu sorun şu aralar inanılmaz canımı sıkıyor ve kurtulmak istiyorum.Ben kendimi bildim bileli var bu sorun ve hayattan bezdim diyebilirim.Örneğin 2 gün günce bulunduğum bölgenin ilerisinde bir kaza oldu ve kaza yerine ilk gidenlerden biri bendim.Millet herkes ağlıyor üzülüyor ben ise gülüyorum.koşarak eve geldim sinirlerim acayip bozuldu.Cenaze gibi ciddi olamam gereken yerlerde sürekli gülüyorum.İşin garip yanı komik yerlerdede millet kahkahalara boğuluyor ben ciddi duruyorum.Sırf bu gülme sorunum yüzünden belkide hayalim olan oyunculuğu yapamayacağım.İnsanların bana bakışı felan ama isteyerek yapmıyorum ki? Örneğin okulda toplantıdayım önemli bir konu konuşuluyor herkes harıl harıl bir konuda çözüm önerisi ararken ben gülüyorum ( genelde öyle kahkaha atmak felan değil gülümseme tarzı.

ilk başlarda sosyal fobiden dolayımı bu problemi yaşadım diye düşündüm ama alakası yok.çünkü sosyal fobi yokkende bu rahatsızlığım vardı.annemdede vardır bu anlattıklarım.

Allah rızası için yardımcı olun ilacı var mıdır ? sebep nedir? bu rahatsızlığım tam olarak ne diye geçiyor nette ona göre araştırma yapacağım.nasıl kurtulurum nolur yardım edin

şimdiden teşekkürler

Karar Dönemi

sevgili dostum bu hastalık Allah'ın sana bir armağınıdır ciddi bir yerde gülüyorsan nolmuş sana "niye gülüyon lan"diyen biri olduysa bu onun salaklığı sen en kötü günde insanları mutlu edecek bir meleksin hani kemal sunalın bir filmi vardır bilirmisin Gülen adam diye Senin filmini bile yapmışlar sen daha buna sorun diyorsun aslında mutlu olucağına insanlardan farklı olucağına eş siz tek olucağına üzülüyorsun.....

goffee
    Guest

Bunun sebebi tahminimce olayları diğer insanların açısından göremeyişin.
    Ve olayların yanlış açılarına odaklanışın.
    Aslında kendini heder eden insanların davranışları ne kadar yanlışsa senin davranışında başını belaya sokacak türden.
    Tavsiyem olayı incelemeye çalış.
    Neden olmuş nasıl olmuş benzer bir durum olursa ne yapılmalı gibi..

Karar Dönemi

peki tavsiyeleriniz nelerdir bunu nasıl başaracağım olayları nasıl inceleyeyim ? ilaç kullanayım mı?

bu kalıcı mıdır geçici midir? teşekkürler

goffee
    Guest

Alıntı hayatim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki tavsiyeleriniz nelerdir bunu nasıl başaracağım olayları nasıl inceleyeyim ? ilaç kullanayım mı?

bu kalıcı mıdır geçici midir? teşekkürler

İşte bunu bilmiyorum.
    İstersen bir doktora görünebilrsin.
    Olayları nasıl inceleyeceksin güzel soru.
    Bildigin inceleyeceksin.
    Onlar birbirine nasıl olmuş neden olmuş nasıl çözüm buldunuz ne yaptınız diye konuşmuyorlar mı?
    Konuşuyorlar.
    Sende öğrenmeye çalışacaksın.
    Yani işin eğlenceli kısmı kadar sorunun nasıl çözüldügünü öğrenmekte eğlencelidir.

Karar Dönemi

peki teşekkür ederim

Karar Dönemi

eğer benim önerim sana uygun gelmediyse burayı bir okumanı öneririm=> http://arsiv.aksam.com.tr/arsiv/aksa...k/saglik1.html

Karar Dönemi

Duygu durum bozukluğu evet bu kesinlikle olabilir...

Acaba nasıl bir tedavisi var? gerçekten işe yarıyor mu?

Karar Dönemi

Tedavi yöntemi beynini anında sevmedin istedim bir şeye düşünmeye zorlamak zaten bir süre sonra kendilinden alışırsın daha rahat ve sakin gülersin...

ama ben yine söylüyorum gülmek güzel bir şey....

Karar Dönemi

Kemal Sunal'ın Gülen Adam filmindeki gibi, çok ilginç!

Sayfa 1/2 12 SonSon