Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
22 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: kronik depresyon

Karar Dönemi

aynen öyle...

söylediklerinizin bi çoğunda haklısınız bunun bende farkındayım.
    eskiden, mutlu olduğum zamanlar çok değişmek isterdim, şöyle bi insan oluyum böyle oluyum derdim sürekli.. 2 3 yıllık bi süreç sonrası gerçekten istediğim kişi olmayı başarabildim. ama bu benim sadece tavırlarımı değil kişiliğimide çok etkiledi. eskiden mutlu olabileceğimi düşündüğüm şimdiki halimle artık mutlu değilim, eski bende olamıyorum ama. çnkü geçen bu zamanda çok şey öğrendim.
    ama birçok şey öğrenirken yolumu kaybettim. artık ne istediğimi bile bilmiyorum. kendimi bildim bileli istediğim bir bölümde okuyorum ama artık onu bile istemiyorum. ne yapmak istediğimi bilmiyorum. beni neyin mutlu edeceğini hatta mutlu olup olamayacağımı bilmiyorum. biraz toparlanabilmek adına geziyorum, kitap okuyorum belgesel izliyorum..

@ golkal
    direksiyonu bırakmazsam mutlu olacağımın garantisini verebilirmisin,, bırakalı 2 yıl oldu gerçi ama inansam gerçekten tekrar devam ederim.

Karar Dönemi

Bir araç kaza yaptığı zaman parçalanmış bir demir yığını olarak orada terk edilmez kaldırılır ve sahibiyle birlikte hastaneye götürülür fakat onun hastahanesi sigortadır bu sigorta onu yeniler motoruna suyuna bakar temizler yeniden eski haline getirir Araç daha sonra kendi gezip dolaşamaz onu kullanacak birine ihtiyaç duyar tabi burada sahibi bekler sahibini iyileşmesini bekler daha sonra sahibi iyileşir ve mutlu son Şimdi sen kaza yaptın ama aracın temiz düzenli ve seni bekliyor sadece biraz inan o zaman zaten kaza yapmazsın....

sahibi daha iyileşmedi,
    gerçi ben arada bi giriyorum bu mutlu olmak istiyorum moduna sonra uzun bi süre tekrar kabullenmişlik devam ediyor..
    hayırlısı bakalım. belki bi gün herşey yoluna girer.

Karar Dönemi

Kim bilir belki bu hikayenin sonu da mutlu sonla biter...

040147
    Guest

@nickimsigmiyo
    c'yi koymasan r'yi sona ekleyebilir, belki sığdırabilirdin.

Selamlar

Ben de distimik ve/veya kronik depresif bi insanım. Öyle yazayım dedim, işte, biraz içimi dökeyim, belki rahatlarım : )

Kendimi bildim bileli mutsuzum ben. Yıllardır çeşitli antidepresanlar kullandım, pek yararlarını görmedim. Gelecekten çok umutsuzum. İntihar etme düşüncesi sık sık aklıma gelir, henüz ciddiye bindirmedim bu düşünceleri neyse ki... yani ayrıntılı intihar planı yapmadım.

Bir kulağımda yüzde yüz işitime kaybı var. Bunu çok dert edinirim, asosyal olmamda ciddi bir etkisi var bu durumun.

İlgimi çeken çok az şey var hayatta. İnsanların konuştuğu hemen her şey bana boş gelir, ilgimi çekmez. İçimden ne diyon sen yav, bu anlattıkların hiç ilginç değil, hiç komik değil, niye anlatıyosun ki diye saydırırım insanlara...

Uyumayı seven, fırsat buldukça da bol bol uyuyan bi insanım. (hafta sonları ortamlama 12 saat uyurum.) Fakat geceleri kolay uyku tutmaz, sabah zor uyanırım. İş yerinde zombi gibi dolaşırım, insanlarla iletişim kurmaktan kaçınırım, rastlaşmamaya çalışırım.

27 yaşındayım, bugüne kadar hiç aşık olmadım. İki defa kısa süreli ilişkim oldu.

Falan filan işte...

Karar Dönemi

Alıntı golkal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış yazmadıysan kendinden kurtulmak istiyorsun ama bunun bedensel olarak imkansız olduğunu ikimizde biliyorum benim sana verebilmek istediğim dersi anlıya bilseydin sana daha fazla yardımcı olabilirdim

O zaman seni tanıdığımkadarıyla yorum yapaağım

İlk önce kişiliğini tahmin edelim bakalım

1.kendine güvenmiyorsun(neden bu yazıların altında kendinden emin birinin olduğunu biliyorum çünkü hastalıktan kurtulmam ilk hastalıktan kurtulmayı istemektir.)
    2.umursamaz bir insan olduğunu düşünüyorsun (belkide öylesin bilmiyorum sadece tahmin ve gözlem)
    3.mutsuzsun(Çünkü öyle olmak istiyorsun yolun sonuna kadar geliyorsun ama bir anda durmak istiyor HAYIR.....

İşte tam bu anda bir devreye giriyoruz ve seni bu tümsekli çukurlu yollardan rahat bir arabayla götürüyoruz ve SON

Eğer senin yerinde olsaydım yola devam ederdim ve asla direksiyonu elimden bırakmazdım....

Eğer arabayla götüren sizseniz direksiyonu onun kullanmasını niye istiyorsun?

Karar Dönemi

Ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum kısmen. Hiçbir şekilde mutlu olmamanın sebebi kendi hayatta istediklerini yapmaman için çaba sarfetmen ve bahane üretmen... Kısacası kendin olmamak için ekstra bir çaba gösteriyorsun. En önemli sebebi olarak da özgüven eksikliğini görüyorum. Unutma ki kimse ile aynı olmak zorunda değilsin. Belki de sen mutsuz olmayı seviyorsun? Belki karamsarlıktan zevk alıyorsun. Şimdi diyeceksin ki öyle ise neden halimden memnun değilim? Neden yardım istiyorum? Söyleyeyim; başkalarının istediği gibi olamadığın, yaşamaktan da vazgeçemediğin için birşeyleri düzeltmek istiyorsun. Sen farklısın ve farklı kalmak istiyorsun. Başkaları gibi rast geldiği gibi yaşamak, zamanını planlamadığın şeyler ile geçirmek istemiyorsun. Bakış açını değiştir.

Bende de kronikleşti

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon