Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
24 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Böcek fobisi olup kurtulan var mı? hangı yontem yada tedavıyle lutfen yardım..

Karar Dönemi atacannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

önc aklına böcekleri getir bayağı bi yoğun düşünceler olsun daha sonra böceği belli bi mesafeye bi arkadaşın koysun fakat zamanla mesafeyi azaltın en sonunda da böceği avucuna koy buna sistematik duyarsızlaştırma deniliyor Davranışcı watson uygulamış ve olumlu sonuç almış
    Benim ' iktidar ' Olduğum Yürekte Kimse ' ihtiLaL ' Yapamaz..! Kimse Benim Mecburi istikametim DeğiL. Bende Kimsenin Cıkmaz Sokağı DeğiLim...
    " BAKIN İŞINİZE ..."

Karar Dönemi atacannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı juliet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bunu eşşek ve yaban arıları için uygulasak sonuç ne olurdu acaba :P
    onları bilmiyorum ama genelde fobileri böyle yok ediyorlarmış eğer sokmayan cins ise sende deneyebilirsin
    Benim ' iktidar ' Olduğum Yürekte Kimse ' ihtiLaL ' Yapamaz..! Kimse Benim Mecburi istikametim DeğiL. Bende Kimsenin Cıkmaz Sokağı DeğiLim...
    " BAKIN İŞINİZE ..."

Karar Dönemi

senin ki iyimiş gene juliet ben çığlık çığlığa bağırıyorum hatta üniversitedeyken ceketime bi böcek konmuştu bağırış çığırış ceketi çıkarıp atmıştım kimse nedenini anlamamıştı hatta hocadan bile laf yemiştim koskoca kızsın elinle ittirsen düşer neden ceketini fln atıyosun die ama napayım herhalde içime fln girseydi baygınlık geçirirdim valla özeltle bu fobi geçmiyor ,kardeş kardeş yaşıyorum fobimle

Moderatör eliftetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gençler en güzel tedavi yöntemi ne biliyormusunuz. korkunuz la yüzleşmek.diğer korkular farklılık gösterebilir belki bu konuyla bağlantılı olarak.ama böceklerle aram iyi olduğu için söylüyorum.onlar malum allahın kodladığı yaratıklar yani insana durup dururken zarar vermezler.hatta bazıları hiç vermez.o çok ciddiyim önerimi yabana atmayın ve dediğimi uygulayın göreceksiniz.
    ONU BULAN NEYİ KAYBEDER

ONU KAYBEDEN NEYİ BULUR

BEN DOSTLARIMI NE AKLIMLA SEVERİM
    NE DE KALBİMLE SEVERİM
    OLUR YA KALP DURUR AKIL UNUTUR
    BEN DOSTLARIMI RUHUMLA SEVERİM
    O NE DURUR NE UNUTUR

Karar Dönemi belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

başkalarını bilmiyorum ama benim böcek fobimi tedavi edecek bir yöntem olduğunu sanmıyorum.uzakta görsem ürperiyorum sadece.ama ten teması olduğunda bayılcak gibi oluyorum.bağrış cağrış..sonra kendilerini göremiyorum.sanırım onlarda benden korkmuş oluyorlar.öldürülmelerinede karşıyım.onlarda canlı cünkü..en iyisi benden uzak olsunlar gözüme gözükmesinler..

Karar Dönemi
    Yer
    Bursa

aynı problem bende de vardı. ortamda olabilme ihtimalleri bile beni delirtiyordu. bir gece bi tane görsem günlerce uyuyamayıp sürekli üzerimde dolaşıyorlarmış gibi geliyordu. huzurum kaçıyordu. sonra üniversite de biyoloji bölümünü kazandım. ve böceklerle ilgi derslerimiz vardı. arazilere çıkıyorduk. devamlı beni korkutan şeye maruz kalıyordum mecburen. bir gün hoca bizden lab.a böcek getirmemizi istedi. yapamam dedim dersten bırakırım falan dedi. üç gün sonra evde böcek çıktı. koydum onu şeffaf bişeyin içine. masamın üstünde 3gün bakıştık resmen. sonra geçti korkum. hatta ilgi duymaya bile başladım.

Karar Dönemi

Alıntı belgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başkalarını bilmiyorum ama benim böcek fobimi tedavi edecek bir yöntem olduğunu sanmıyorum...
    1- Var mısın iddiaya !?
    2- Neden kendini bu kadar ulaşılmaz görüyosun ?
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

Karar Dönemi belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı shafak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- Var mısın iddiaya !?
    2- Neden kendini bu kadar ulaşılmaz görüyosun ?
    Ben kendimi biliyorum..hiç bir kuvvet beni o hayvanlarla ten teması yapmaya ikna edemez.bırakında insanların biraz korktukları şeyler olmasına izin verin..o kadarda olcak yani .sonuçda makina değiliz..ayrıca benim kapalı yerde kalma korkumda var.asansörde kaldığım bir gün ortalığı fena karıştırmıştım..yıllarca bunları yenmeye çalıştım.ama beceremedim..eğer olmuyorsa fazla yüklenmeninde bir yararı yok.daha çok ruhen etkileniyorum.Ayrıca'' niye kendini ulaşılmaz görüyorsun''diye yazmışın.bunu anlayamadım hangi konuda ulaşılmaz olduğumu yazarsan sevinirim.dünyada en son ulaşılmaz olacak insan varsa o da benim.yazılarımdan şimdiye kadar anlamış olman lazımdı.
    Konu belgin tarafından (04-03-2012 Saat 03:09 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

[QUOTE=belgin;107885]Ben kendimi biliyorum..hiç bir kuvvet beni o hayvanlarla ten teması yapmaya ikna edemez.[QUOTE]

[QUOTE=belgin;107885]Ayrıca'' niye kendini ulaşılmaz görüyorsun''diye yazmışın.bunu anlayamadım hangi konuda ulaşılmaz olduğumu yazarsan sevinirim.dünyada en son ulaşılmaz olacak insan varsa o da benim.yazılarımdan şimdiye kadar anlamış olman lazımdı.[QUOTE]

Ben de yazdıklarına bakarak öyle söyledim zaten... Hatta son yazdığını gördükten sonra; o sorumu şöyle düzeltmek ihtiyacı duydum:

Neden kendini tanrılaştırıyorsun ?
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

Karar Dönemi

karafatmaydı, elleye elleye seve seve geçiyo; onların bulunduğu ortamlarda takılın =)

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon