Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Böcek fobisi olup kurtulan var mı? hangı yontem yada tedavıyle lutfen yardım..

Karar Dönemi

Exclamation Böcek fobisi olup kurtulan var mı? hangı yontem yada tedavıyle lutfen yardım..

Böcek fobisi olup kurtulan var mı? varsa nasıl kurtuldugunu paylasabılır mı bu kısıler.

Karar Dönemi

Kendi adıma konuşacak olursam; bu tür basit(sosyal fobi gibi kompleks olmayan) fobi yaşamadığım için; "ben kurtuldum !" diye cevaplayamam sizi.Bununla birlikte; kendi sosyal fobimi yok ettiğim EFT yöntemiyle; bu tür basit fobilerin sadece 1 seansta kalıcı olarak çözüme kavuşturulduğunu en az 20 olayda bizzat gözlemledim.
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

goffee
    Guest

Böcek fobisinden kastınız tam olarak nedir?
    Böceklerden korkardım eskiden hamamböcegi görünce çığlık attıgım için abim sinir olurdu.
    Zaman içinde çığlık atarak onları öldürmeyi başaramayacağımı farkettim
    Tabi öldürmek için korkmamak lazım güçlü olmak lazım.

merhaba bende de hamamböceği fobisi var hatta yanımda gezindiği zaman yakınıma geldiğinde fenalaşıveriyorum benim benzim atıyor...uyuyamıyorum bütün gece saçımdan bile huylanmaya başlıyorum... kısacası bende de aynı sorun var annemler gözümün önünde yakalamaya çalışıyorlar ben onlardan çok korkuyorum hala da yenemedim...ancak o böcekleri gördüğün yerlere böcekkıran ilaçlardan sıkabilirsin tabi her ne kadar kökünü kurutmasa da ortalıkta görünmelerini engeller... aslına fobinden onunla yüz yüze geldiğin zaman kurtulabileceğini söylerler ama ben inanamadım malesef çünkü 2 kere ayrı zamanlarda yatarken üstüme hamamböceği çıktı ve ikisinde de fenalaştım sonuçta o korktuğum böcekle ister istemez yakınlaştım üstümde yürüdü zararsız olduğunu da biliyorum ama yine de korkuyorum, bu onların ürkütücü görüntüsünden kaynaklanıyor olsa gerek mesela fareden o kadar korkmam daha zararlıdır ama sevimli de oluyorlar... böceklerin tiksindirici bir görüntüsü var ve birçok insanda da senin benim gibi böcek fobisi olduğunu düşünüyorum...
    Biraz önce google earth'te dünyayı hızlıca çevirdim fark ettiniz mi ?

Karar Dönemi

Alıntı shafak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi adıma konuşacak olursam; bu tür basit(sosyal fobi gibi kompleks olmayan) fobi yaşamadığım için; "ben kurtuldum !" diye cevaplayamam sizi.Bununla birlikte; kendi sosyal fobimi yok ettiğim EFT yöntemiyle; bu tür basit fobilerin sadece 1 seansta kalıcı olarak çözüme kavuşturulduğunu en az 20 olayda bizzat gözlemledim.
    EFT denen bu yontem nasıl bırsey yanı nasıl uygulanıyor ve nasıl etkılı oluyor? baslıklarda baktım konuya ama cok anlasılır degıl.

Karar Dönemi

Alıntı Hera_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EFT denen bu yontem nasıl bırsey yanı nasıl uygulanıyor ve nasıl etkılı oluyor? baslıklarda baktım konuya ama cok anlasılır degıl.
    http://e-psikoloji.com/forum/showthr...7255#post97255 Bu linke de bakmışsındır umarım. Yine de senin için bir anlam ifade etmiyorsa; işinin ehli bir uygulayıcı bulup sadecde 1 seansta bu tür kompleks olmayan fobilerden kalıcı olarak kurtulma şansına her zaman sahipsin.Kurtulmayı gerçekten istiyorsan tabiii...!
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

Karar Dönemi

Sanırım benimde var böyle fobim ama belirli hayvanlara karşı..Çekirge,Hamamböceği,Bombardıman Böceği vb. =)

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hızlı yürüyen çirkin görüntüsü olan böceklerden ve örümceklerden çok korkarım. Çözümünü bulamadım.
    Geçenlerde içime iri bir örümcek girdi yüzleştim kendisiyle ama korkum azalmak yerine arttı Nefret ediyorum olmasalar daha yaşanılır bi dünya olurdu heralde
    Hayatı emen karanlık.

Karar Dönemi Banlıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kalın altlı terlikler ve zehirler etkili olur.
    Bu arada karıncalar hariç böcekleri sevmem ama denizde yaşayan dış iskeletlilere bayılırım hatta yirim ben onları.

Karar Dönemi

bu teknıgı denemekte fayda var. fakat konusunda gercekten ıyı bırısını bulmak lazım.tavsıye edebılecegınız bırılerı varsa yazın lutfen. yenı bır baslık actım eft uzmanı tavsıyesı ıcın. umarım gıdıp fayda goren bırılerı önerıde bulunur.

Sayfa 1/3 123 SonSon