6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Biri bana yardım etsin

Karar Dönemi

Standart Biri bana yardım etsin

Konuyu nereye açsam derken burayı uygun görüp açtım.ben problemyim.benim insanlarla sürekli problemlerim var 22 yaşındayım.uzun seneler evde kalmaktan astım hastalığına yakalandım.insanlarla anlaşamıyorum sürekli bir zıtlaşma ayrı fikir düşüncesi var.alınganım ya zekiyim ya deliyim ikisinden biri.

Teori geliştirdim hayatta yaşamak için size bunlardan bahsedicam.
    Öncelikle cebimde 50 tl param var ssk yok.ben bir piskiyatrise gidip kafamdaki bu karışıklı nasıl çözerim.İnsanlar tarafından çok hakarete uğramış alınganlığı ileri seviyede biriyim.

Karar Dönemi

forum kurallarına aykırı bir şey yaparsam beni uyarın ama sakına banlamayın.tek arkadaşım piskoloji forumdur.
    bakın arkadaşlar hayatta iki çeşit insan vardır.bir söylediğin her kelimenin anlamına dikkat eden insanlar bi diğer söylediğin sözün kelime anlamından daha çok ses tonunuza ve o anki mimiklerinize ve duygularınıza dikkat eden duygulu insanlar vardır.eyer bu saydığım birinci insana denk geldiyseniz konuşmalarınızı ve kelimelerinizi özenle seçmeniz gerekir.yoksa o kişiyle anlaşamassınız.ve eyer benim konumu okuyan duygu tarafı baskın olan kişilerse
    bana hak verecektir ama yazdığın her kelimenin anlamına dikkat ettiyseniz ben yanlış anlaşılmışım demektir.Her zaman yanlış anlaşılıyorum çok çeşit çeşit taktikler geliştirdim.insanları ve gerçek yüzlerini çözdüm.çok iyi empati kuruyorum kendimi unutup karşıdakini düşünecek kadar iyi empati kuran birisiyim ama insanlardan kaçıyorum sürekli yoruyorlar beni sözlerinden nefret ediyorum insanları sevmiyorum beni alıp bir adaya kapatsanız bir bilgisayar verseniz jenerator orada uzun seneler yaşayabilirim.11 senelik arkadaşımı telefonumu kapatıp hiç bir daha aramasını istemedim 11 yıllık arkadaşımı ve çevremi terk ettim.şimdi değil kelime anlamına takılmayın yani demek istediğim o derece insanlardan kaçıyorum sadece yazışarak iletişim kurmayı seviyorum oda tanımadığım insanlarla.onlar çünkü daha edepli daha seviyeli konuşuyor.aslında ben gerçekten problemli olmasaydım okuduğum üniversitede çok başarılı olurdum emin olun hayat dolu bir genç olurdum.hep insanlar beni mahfetti.kimsenin eleştirisini kaldıramaz oldum.çok iyi yürekliyimdir aslında her şeyimi kaybettim yaşım ilerledikçe daha çok delirmeye başladım.göz yaşlarımı silerken size bu iki satır cümleyi yazıyorum.
    Konu şizofren tarafından (26-08-2011 Saat 04:21 PM ) değiştirilmiştir.

goffee
    Guest

Neyden söz ettiğini anlıyorum.
    Durumun çok ileri safhada oldugunu düşündüm.
    Bir an evvel bir uzmanla görüşmen gerekiyor.
    Bu tip düşüncelerle hayatını geçirmen doğru değil.
    Çünkü düşünmen gereken şeyler bunlar değil.
    Sorununu çözemedikce dahada sorununu düşünmeye meyletmişsin doğru anladımsa.
    Ters tarafa gidiyorsun.

bence en kısa zamanda bi doktorla görüşmelisin ,senin için en doğrusu bu ,hastalık dahada fazla ilerlemeden önlemini almak için mutlaka doktora gitmelisin ...Allah bu mübarek kadir gecesinde sana şifa versin inşallah ...

Karar Dönemi

Öncelikle ''Allah sana acil şifalar versin'' gibi sözlerle avunmamanı öneririm.Sonralıklada burda biçok kişi sana tavsiyede bulunabilir ama bu işin uzmanı olan kişi sayısı sanıyorumki azdır.Ayrıca insanları sevmek ve onlarla iletişim kurmak mecburiyetinde değilsin.Bu senin hasta olduğunu göstermez.
    Sana göre bir söz : ''Kimine göre yalnızlık,hasta kişinin kaçışıdır;kimine göre de,hasta kişilerden kaçıştır.''
    Friedrich Nietzsche.

Karar Dönemi

tabi doktora gitmelisin

ama benzer şeyler bende var, bence benzer insanlarla tanışmak gerek, burada grup toplantıları düzenleyelim, onlarla anlaşamayabilirsin, bende hiç konuşmuyorum, bende kim ne dese hep yanlış anlıyorum

yada daha doğrusu benim söylediğime hep ters bişey söylüyor insanlar, ulan diyorum bunların hepsi manyak

yani bişeyide kabul eder insan, ne desem yanlış diyolar ne anlatsam dinlemiyolar, hayret bişey ya