3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Bilinçaltı temizleme

Karar Dönemi elifnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bilinçaltı temizleme

Bilinçaltı adeta derin bir okyanustur ve bilinçaltındakilerin açığa çıkması acı ve mutsuzluk verir. Eğer kişi vazgeçmeden bütün bu olumsuz duyguları serbest bırakıp özgürleşebilirse bilinçaltı temizlenir. Fakat genellikle bu olumsuz duyguları serbest bırakmak cesaret gerektirdiğinden bastırmayı tercih ederiz. Ne zamanki bilinçaltındaki duygular bizi rahatsız etmeye başlar ancak o zaman çözümü ararız. Tabiki yine bilinçaltına bakmayı ihmal ederiz. Çözümü dışarılarda ararız.
    Bilinçaltını temizlemek için birkaç yöntem var:

1- Sedona Yöntemi yani duyguları serbest bırakma yöntemi (Kitap Tavsiyesi: Sedona Yöntemi İle Serbest Bırakmanın Mucizesi - Hale Dwoskin)

2- EFT Duygusal özgürlük tekniği (Kitap tavsiyesi: Mürüvvet Murat - EFT Duygusal özgürlük tekniği)

__________________________________________________ ___

Bilinçaltının temizlenmesi ve yeniden düzenlenmesi için birçok yöntem var.Hipnoz,nefes teknikleri,EFT, NLP, meditasyon ve daha bir çok yöntem....

Ancak bu yöntemleri öğrenme ve uygulamaya başlamadan önce ve hatta hemen şimdi yapabileceğimiz bir şey var. Kendimizle konuşmak... kendimizle konuşmak için zaman ayırmak ve kendimizle konuşmalarımızda dilimizi düzeltmek......Ona ne kadar güçlü,ne kadar değerli,ne kadar eşsiz... olduğunu söylemek.Bu konuşmalara kısaca olumlamalar deniyor.

Ve bu konuşmalarda (olumlamalarda ) bilinçaltının bizim işimize yarayacak 2 önemli özelliği var :

-Bilinçaltında zaman kavramı yok ,herşey ŞİMDİ de.
    -Bilinçaltı emirlere uymayı seviyor.

Nasıl bir BEN ,nasıl bir HAYAT istiyorsak bilinçaltına şimdiki zaman kipi ile söylememiz gerekiyor.Ancak, istemediklerimizden hiç söz etmemekte fayda var Çünkü bilinçaltının dilbilgisi iyi değil, olumsuzluk eklerini hiç anlamıyor." Geç kalmak istemiyorum" dediğinizde "geç kalmak" tan sonrasını duymuyor ve geç kalmanız için elinden geleni yapıyor...hiç şüpheniz olmasın

ŞİMDİ BEN ............... dediğinizde noktalı yere neyi koyarsanız bilinçaltı onu gerçekleştirmek için çalışıyor ve mutlaka gerçekleştiriyor.

Size bir önerim var.Aşağıda yazılı olumlamaları, her türlü önyargınızı bir tarafa bırakarak, kendinize günde 1 kez okumayı dener misiniz ? Mümkünse yüksek sesle..Bakalım ne olacak ? Hayatınızda neler değişecek?

(Ayşenur Hakime Özkan)

Not : Olumlamalar Sandra Anne Taylor ve Şanal Günseli’nin kitaplarından derlenmiştir.

OLUMLAMALAR

Tüm zamanlar ve tüm boyutlarda vermiş olduğum, beni sınırlayan, engelleyen,mutsuz eden tüm kararlarımı iptal ediyor,inanç ve düşüncelerimi terkediyorum.

Şimdi, beni mutlu eden, geliştiren, hayat amacıma uygun inanç ve düşünceleri kabul ediyorum.

Bilincimin gerçekliğimi yarattığını biliyorum, her zaman iyimser bir düşünce şeklini tercih ediyorum

Arzu ettiğim her şeyi kendime çekebilme yeteneğine ve kaynaklarına sahibim

Kendi enerjimi kullanarak hayatımı her konuda iyiye götürme gücüm var.

Geçmişimden ve bütün korkularımdan kurtuluyorum. Özgürüm.

Bu yeni bir gün, yeni bir fırsat. Gelecek için endişelenmeyi ve geçmişi yeniden yaşamayı bırakıyorum.Yalnızca bugüne ,bu ana odaklanıyorum.

Kendimle, hayatımla ve geleceğimle ilgili yeni iyimser tutumları tercih ediyorum. Günlük hayatımda bilinçli olarak neşeyi, memnuniyeti ve huzuru seçiyorum.

Kendimi,değerimi, görünüşümü ve hayatımı onaylıyor ve kabul ediyorum.

Sevginin bilincindeyim.Kendime ve diğerlerine karşı davranışlarımda sevgiyi seçiyorum

Kendimi mutlu,güçlü ve başarılı olarak algılımayı tercih ediyorum.

Değerli ve saygıdeğer bir insanım, gerçek mutluluğu hak ediyorum.

EVREN’le birim. Kendimi etrafımdaki sevgi ve nimet akışına açtım.

Kendime güveniyorum ve kendimi özgür bırakıyorum.Gevşiyor,teslim oluyor ve zihin huzuruyla yaşıyorum

Enerjimin yaşamıma ve evrene yayıldığını biliyorum. Şimdi çelişkisiz enerjiyi seçtim.

Sevgi ve barış enerjisini seçiyor ve bu enerjiyi tüm hücrelerime,tüm evrene yayıyorum.

Değerini bileceğim çok şey var. Sahip olduğum tüm nimetler için şükrediyorum

Amaçlarım için çalışıyorum, EVREN kararlarımı kucaklıyor ve destekliyor

Hayallerim, arzularım ve amaçlarım enerji alanında şekillendiler bile.Bunu açıkça görebiliyorum.

Her zaman sonsuz ve sınırsız evrensel akıl ile işbirliği içindeyim.

Her şey zorlamasız bir çabayla gerçekleşir.Ben her zaman tahmin ettiğimden ve beklediğimden daha fazlasını alıyorum

Bırakıyor ve teslim oluyorum

Şimdi yeni karar ve emirlerim tüm hücrelerime kodlanıyor. Artık bu yeni kodlar geçerli.

Ya bizde vefa…

Ne gelen vardı, ne giden. Rıhtımlar tenhaydı. Hiç mi kalmadık anlaşılamamanın yalnızlığında? Ah, sabırla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazır bulacaktık kıyıdaki yelkenliyi. Görememişsek körlüğümüzdendir...

goffee
    Guest

EFT, NPL, hipnoz hakkında bir bilgim yok bu konuda birşey söyleyemeyecegim.
    Ancak OLUMLAMALAR bölümünü herkesin uygulamasını tavsiye ederim.
    Ben benzeri OLUMLAMALARı kendim uyguluyorum.

Karar Dönemi portekiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu yeni bir gün, yeni bir fırsat. Gelecek için endişelenmeyi ve geçmişi yeniden yaşamayı bırakıyorum.Yalnızca bugüne ,bu ana odaklanıyorum.

Kendimle, hayatımla ve geleceğimle ilgili yeni iyimser tutumları tercih ediyorum. Günlük hayatımda bilinçli olarak neşeyi, memnuniyeti ve huzuru seçiyorum.

Kendimi,değerimi, görünüşümü ve hayatımı onaylıyor ve kabul ediyorum.

Sevginin bilincindeyim.Kendime ve diğerlerine karşı davranışlarımda sevgiyi seçiyorum

Kendimi mutlu,güçlü ve başarılı olarak algılımayı tercih ediyorum.