5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Zar Adam

Karar Dönemi GURUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Zar Adam

Bilmem bu kitabı ouyan var mı? Luke Rhineheart'ın yazdığı ZAR ADAM. hayatla mücadelesinde oldukça renkli bir çözüm yolu bulan ve ayrıca bir psikolog olan Rhineheart tarafından yazılmış mükemmel bir roman.

Hayatta hepimiz için genelde iki seçenek vardır. Yapmak veya yapmamak, susmak veya konuşmak, ölmek veya yaşamak.... Ve iki sonucu vardır yaptığımızın. Başarılı olmak veya başarısız olmak, yenmek veya yenilmek... Peki hayatınızı bir zar atışına bıraksanız ve zarların aldığı karara göre hareket etseniz? Seçenekleriniz birden bire altıya çıkıyor. Zardaki her bir sayıya bir karar. Ve sonuçta zarların dediğini yaptığınız sürece zaten kararlar sizden çıkmış oluyor ve başarı veya başarısızlık durumu ortadan kalkıyor. Zarı dinlediğiniz sürece aldığınız kararlarda size kalmıyor. Zar için bir doğru veya yanlış yok. Sadece şans...

Evet tüm bu çılgınlık içerisinde kendinize harika dersler çıkaracaksınız. En azından bu kadar çılgın bir adamı okurken, ben hayatı gerçekten oldukça fazla mı takıyorum diye kendinize sormadan edemeyeceksiniz. Ve hayattaki seçenek ve kararlarınızı verirken sanki üstünüzden bir yük kalkıyor gibi hissedeceksiniz.

Oldukça uçuk kaçık bir psikolojik roman. Ve okurken hiç sıkmıyor. Bazen gülmekten kopacaksınız. ama yazarın delilikle dehalık arasındaki o tecrübesini yaşayacak ve bir bakıma tedavi altına alındığınızı hissedeceksiniz. Herkesin okumasını tavsiye ederim.

Banned
    Yer
    utopia

Oldukca eglenceli gozukuyor. Imkanlari zorlayip bu kitabi bir sekilde bulmaya calisicam. Tavsiyen icin ayrica tskler...

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teşekkürler, iyi bir kitaba benziyor şöyle bi incelemek ve okumak isterdim
    Hayatı emen karanlık.

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Zar Adam dogrumu okudum yoksa zor Adam i

Karar Dönemi GURUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı selina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zar Adam dogrumu okudum yoksa zor Adam i
    Zar Adam.

Bence yazılmış en iyi psikolojik romanlardan. Yazar adeta aşmış biri. Harika bir kurgu diyorum o kadar. İnanın çok aşırı kitap düşkünü, kitap kurdu biri değilim. Sadece kitabın üstündeki bu gibi övgülere aldanıpta aldım. Ama iyiki aldanmışım. Böyle biri yazarı ilk kez okuyorum. Anladım bu adam deliymiş dediğiniz yerde acaba deha mı, Deha dediğiniz yerde gerçekten deli mi diye sormadan edemeyeceksiniz. Bunları düşünen bir yazar kesinlikle alanında ender rastlanır dehalardan...
    Birşeyi sevdiğinizde ne zaman ondan bir parça gitse kendinizden bir parça kaybedersiniz.