6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Nasıl çözerim bilmiyorum :(

Karar Dönemi

Standart Nasıl çözerim bilmiyorum :(

Merhaba herkese… Ben 17 yaşımdayım. Sorunum psikolojik mi bilmiyorum ve daha önce bir doktordan yardım da almadım. Yaklaşık 4 senedir internetten tanıdığım birine çok bağlandım. Zaman içerisinde çok iyi arkadaş- kardeş olduk ama bu sandığınız gibi aşk değil, tamamen kardeşçe… İlk zamanlar muhabbetimiz fazla olmadığı için bazı şeylere müsemma gösteriyordum mesela beni ilk zamanlar çok sık aramazdı bende gözüm telefonda beklemezdim ama zaman ilerledikçe ve bizim muhabbetimiz arttıkça artık benden başka birine kardeşim dese kıskanır hale geldim 1 gün aramasa hemen kafama takıp ağlamaya başlıyorum. Ağlamasam bile mutlaka içim daralıyor… . Ama bunu ona yansıtmadığıma çok eminim… İlkbahar aylarında arama – sorma faslı seyrekleşti… Ve ben çok fena bunalıma girdim… Kurduğum hayallerden dolayı kendi kendime konuşup, gülmeye başladım ve durum hâlâ böyle devam ediyor ben araya mesafe koymak istiyorum kafamı takmamak istiyorum ama bunu nasıl başaracağımı bilmiyorum… Bildiğim tek şey var ki benim ona verdiğim değeri onun bana vermediği… Cevaplarınız ve yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler

Cahillik Dönemi biricik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

belki hiç farkında olmadan aşık olmuşsundur

Ben hiç bir arkadaşıma baglı kalmamışımdır yani onsuz olmaz yapamam dediğim olmadı ama eşim ailem kızım bunlar benim en bagımlısı olduklarım ama arkdaşlarım değilll bu ben lisedeykende böyleydi evlenincede böyle hiç değişmedi

seni aramayanı sen niye arıyorsun amannnn boşver ilgini başka yerlere ver onu unutacaksın eminim
    Her şeye rağmen güLümsüyorum .. İşte bu huyumu Seviyorum (:

Gülmek için mutluluğu beklersen tebessüm bile edemeden ölürsün.

goffee
    Guest

Alıntı esinti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese… Ben 17 yaşımdayım. Sorunum psikolojik mi bilmiyorum ve daha önce bir doktordan yardım da almadım. Yaklaşık 4 senedir internetten tanıdığım birine çok bağlandım. Zaman içerisinde çok iyi arkadaş- kardeş olduk ama bu sandığınız gibi aşk değil, tamamen kardeşçe… İlk zamanlar muhabbetimiz fazla olmadığı için bazı şeylere müsemma gösteriyordum mesela beni ilk zamanlar çok sık aramazdı bende gözüm telefonda beklemezdim ama zaman ilerledikçe ve bizim muhabbetimiz arttıkça artık benden başka birine kardeşim dese kıskanır hale geldim 1 gün aramasa hemen kafama takıp ağlamaya başlıyorum. Ağlamasam bile mutlaka içim daralıyor… . Ama bunu ona yansıtmadığıma çok eminim… İlkbahar aylarında arama – sorma faslı seyrekleşti… Ve ben çok fena bunalıma girdim… Kurduğum hayallerden dolayı kendi kendime konuşup, gülmeye başladım ve durum hâlâ böyle devam ediyor ben araya mesafe koymak istiyorum kafamı takmamak istiyorum ama bunu nasıl başaracağımı bilmiyorum… Bildiğim tek şey var ki benim ona verdiğim değeri onun bana vermediği… Cevaplarınız ve yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler

Alıntı biricik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belki hiç farkında olmadan aşık olmuşsundur

Ben hiç bir arkadaşıma baglı kalmamışımdır yani onsuz olmaz yapamam dediğim olmadı ama eşim ailem kızım bunlar benim en bagımlısı olduklarım ama arkdaşlarım değilll bu ben lisedeykende böyleydi evlenincede böyle hiç değişmedi

seni aramayanı sen niye arıyorsun amannnn boşver ilgini başka yerlere ver onu unutacaksın eminim

Aşkla alakası olmayabilir.
    Neden böyle söylediğimi anlatayım.
    Bundan birkaç sene önce internette bir kızla arkadaş olduk.
    Bu arada ben bir bayanım yani sadece iki kız arkadaştık.
    Ben her sorunumu ona anlatıyordum oda bana anlatıyordu.
    Ama zaman geçti bu kız kıskançlığı yüzünden 3 sevgilisi tarafından terkedildi.
    Gün geldi banada aynısını yaptı.
    Sonucta ben bir erkek değilim aşk felan yok sadece bildigimiz iki kız konuşmaları vs idi durumumuz.
    Sorunun asıl sebebinin aşırı bağlılık alışkanlık ve bağımlılaşmayla alakası var.
    Bu geçici birşey mi diye sorarsanız?
    Evet bir zaman sonra aynı duyguyu bende bir başkasına karşı yaşamıştım ve sonunda bunun iyi birşey olmadıgına karar verdim o saatten sonra birdaha benzer arkadaşlıklar kurmadım.
    Seviyeli saygı çerçevesi içinde uzaktan arkadaşlıklarım vardır.
    Ve tüm arkadaşlarımın istediği zaman gitmesine izin verecek şekilde zihnimi programladım.
    Arkadaşım demem ve sevmem için illaki sıkı fıkı olmam yada arkadaşlık ilişkilerimin cılkını çıkarmam gerekmiyor.

Bu arada @esinti arkadaşımıza tavsiyem.
    Senin boş işlerle uğraman yaşına göre pek doğru değil.
    Artık kanka vs yaşlarını geçmiş derslerine evine ailene varsa sevgiline odaklanmalısın.
    Yaşın bence gelmiş bir sevdiğin olsa iyi olur.
    Git biri ile hemen sevgili ol demiyorum ama birilerine karşı ilgin başlasa iyi olur.

Karar Dönemi bekirecr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı esinti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    internet arkadaşlığı her zaman iyi olacak diye bir şey yok.çok gençsin ,başka arkadaşlar da edinirsin zaman la.çok muhabbet tez ayrılık getirir diye bir söz var bunu biliyorsun sanırım.istersen bir doktora danış bu konuyu,gerekirse yardım al.

Karar Dönemi

Alıntı goffee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşkla alakası olmayabilir.
    Neden böyle söylediğimi anlatayım.
    Bundan birkaç sene önce internette bir kızla arkadaş olduk.
    Bu arada ben bir bayanım yani sadece iki kız arkadaştık.
    Ben her sorunumu ona anlatıyordum oda bana anlatıyordu.
    Ama zaman geçti bu kız kıskançlığı yüzünden 3 sevgilisi tarafından terkedildi.
    Gün geldi banada aynısını yaptı.
    Sonucta ben bir erkek değilim aşk felan yok sadece bildigimiz iki kız konuşmaları vs idi durumumuz.
    Sorunun asıl sebebinin aşırı bağlılık alışkanlık ve bağımlılaşmayla alakası var.
    Bu geçici birşey mi diye sorarsanız?
    Evet bir zaman sonra aynı duyguyu bende bir başkasına karşı yaşamıştım ve sonunda bunun iyi birşey olmadıgına karar verdim o saatten sonra birdaha benzer arkadaşlıklar kurmadım.
    Seviyeli saygı çerçevesi içinde uzaktan arkadaşlıklarım vardır.
    Ve tüm arkadaşlarımın istediği zaman gitmesine izin verecek şekilde zihnimi programladım.
    Arkadaşım demem ve sevmem için illaki sıkı fıkı olmam yada arkadaşlık ilişkilerimin cılkını çıkarmam gerekmiyor.

Bu arada @esinti arkadaşımıza tavsiyem.
    Senin boş işlerle uğraman yaşına göre pek doğru değil.
    Artık kanka vs yaşlarını geçmiş derslerine evine ailene varsa sevgiline odaklanmalısın.
    Yaşın bence gelmiş bir sevdiğin olsa iyi olur.
    Git biri ile hemen sevgili ol demiyorum ama birilerine karşı ilgin başlasa iyi olur.
    Cevaplarınız için teşekkür ederim...
    goffee önerinizi deneyeceğim teşekkür ederim... umarım kalıcı olur

Karar Dönemi ByzByl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daha önce hissetmediğin seyleri hissediyor olmak da insanı bağlılığa sürükleyebilir, her insan bi öncekinden farklı seyler hissettirenlere baglılık duyar ve bunun had safhada oldugu insan onun olmazsa olmazı olur. Belki de bu hayalinde sıradışı bir ilişkiyi büyüttüğündendir, yani internetten yürütülen bir arkadaşlık elbette ki sıradan değil, son derece sıradışı bir olay.. Bu yüzden seni heyecanlanrıyor olabilir.. Ve bu tip şeyleri atlatmana en cok yardımcı olacak olan kendinsin bunu unutma.. Bunu çözmenin yolu senin, 'onsuz olamam' gibi cümleleri unutup 'hayat devam ediyor tanıyacagım çok güzel şeyler yasayacagım bir cok insan olacak ' cümlelerini hayatına sokman cok byük bir adım olabilir.. Kendini kandrmak olmaz bu, kendini alıstrıcaksın hepsı bu canım benım , sonucta senın bu hayat, böyle devam edemez, ve sen de emınım kı uzulmeye degıl mutluluga layık bir insansın, tam da suanda bu kararı almalı e mutlulugunun sırlarını bulmaya baslamalısın..