3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: araftayım...

Standart araftayım...

arkadaşlar foruma yeni üye oldum...merhabalar...
    Konu abdullahaybas tarafından (29-07-2011 Saat 09:44 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi bekirecr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı abdullahaybas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar foruma yeni üye oldum...Evliliğimle ilgili sıkıntılarım var...Araştırma yaparken bu siteyi gördüm.Nereden başlayacağımı bilmiyorum...Başlıktan biraz anlamışsınızdır...Ailem ve eşim arasında sıkıntılar var. Yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal...3 çocuğum (1 kız ve ikiz çocuklarım var(biri kız biri erkek)) var Allah bağışlarsa...5 yıllık evliyim.Evlendiğimizden bu yana eşimin ailemle yıldızları barışmadı...Bu ana kadar sırf benim için gidip görüşüp geliyorduk eşimle beraber...bu andan sonra o da yok artık...eşim ailemle görüşmek istemiyor.ne değişti derseniz; şöyle anlatayım: ben ailemin maddi durumu yüzünden kendi imkanlarımla evlenmek zorunda.babamın işi verimli bir iş değil özel sektör, inşaat işçisi.iş bazen oluyo bazen olmuyo.karın tokluğuna çalışıyor anlayacağınız.annem ev hanımı, babamla evlenmeden önce sigortalı bir işte çalışmış...evlendikten bir süre sonra o işinden ayrılmış annem...Şimdi ise malum yaşlanmaya başladılar annem babam...Babam zaten yavaş yavaş iş yönünden de zorlanmaya başladı...Birkaçyıl sonra belki onu da çalışamayak.Ağabeyim ve ben ikimiz de devlet memuruyuz şükürler olsun.Ağabeyim 2-3 ay önce bana, "annemin emekli olması için 3-4 yıl primini ödeyelim emekli olsun dedi.Babamın durumu malum.Birkaç yıl sonra iyice çalışamaz hale gelirse en azından emeklilikleri olsun.Gelinlerle araları zaten kötü.Onlara da el açmasınlar." dedi. Tamam ağabey dedim ödeyelim.260 lira civarı prim..yarısını ağabeyim yarısını da ben ödüyorum 3 aydır.Herhangi bir maddi zorlanmamız yok..Ağabeyimin ve benim eşim bu duruma tavır aldılar. İki gelinin de söylediği: "baban çalışmasın, el ense yapsın, gelsin para, gelsin emeklilik ohh ne güzel.Baban düşünmedi zamanında emekli olmayı, sen niye düşünüyorsun...Vermeni istemiyorum diyor..." gelinler...Tamam, babam zamanında hata yapmış olabilir arkadaşlar ama ne yapacaksın anne baba...Emekli olmazsa ne olacak.Gelinlerin eline kalacak.En azından emekli olurlarsa kimseye ne el açarlar ne de minnet duyarlar.kendi başlarına geçinirler..3-4 aydan beri verdiğim para yüzünden hergün tartışır hale geldik.evde ne huzur var ne mutluluk ne bir güleryüz.eşimin ailesiyle de konuştum durumu.Bana hak veriyorlar, kızımızı aç açık da bırakmadığın sürece bir sıkıntı yok oğlum diyorlar.ailene gereken yardımı yap. eşime de aynen böyle söylüyorlar.ama nafile.eve ruh gidip ruh gibi geliyorum.3 aydan beri anlatıyorum,nasihatte bulunuyorum, ama eşim: "ailene 1 lira bile vermene razı değilim, zamanında ellerinde para varken sana yardım etmediler, şimdi de sen yardım ediyorsun." diyor.ailem ise eşinle huzursuz olacaksan ödeme oğlum diyorlar.eşiminde kendince haklı nedenleri var ama anne baba, seni büyütüp yetiştirmişler.o kadar evlatlığımız olsun.ne yapacağımı şaşırdım.Tartışmalar o kadar büyüdüki en sonunda ben de senin ailenle görüşmüyorum dedim.iş neredeyse ayrılmaya kadar gitti.şimdi ne yapacağımı bilemiyorum.eşimi nasıl razı ederim bilemiyorum.inşirah suresinde Rabbimiz(c.c.) şöyle diyor(mealen): "her zorluğun yanında bir kolaylık vardır; elbette her zorluğun yanında bir kolaylık vardır." bu ayet üzerine şu zorluğun altından kalkabilmen için hergün rabbime yalvarıyorum.bana bir çare olun inşallah arkadaşlar.ne dersem, ne yaparsam eşimi bu duruma razı ederim.benimle aynı sıkıntıyı yaşayanlar varsa onların da rasihatlerini bekliyorum.Allah çaresiz bırakmasın kimseyi.Ümidimi hiçbir zaman yitirmedim, yitirmeyeceğim de.Allah'ım tüm evli kardeşlerime eşleriyle çocuklarıyla huzur, mutluluk; bekar kardeşlerimize de hayırlı evlilikler nasip etsin...
    araf bildiğim kadarıyla cennet ile cehennem arasın da bir yer.yaşadıklarınız çok zor şeyler.eşiniz aileniz için ödediğiniz parayı kabul etmiyor,eşinin ailesi ise kabul ediyor.inşallah babanız emekli olur ,anneniz de sigortadan emekli olur.her aile de bir takım sorunlar oluyor bu veya benzeri.allah kolaylık versin.yoluna girer tahminim işler.

Alıntı bekirecr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araf bildiğim kadarıyla cennet ile cehennem arasın da bir yer.yaşadıklarınız çok zor şeyler.eşiniz aileniz için ödediğiniz parayı kabul etmiyor,eşinin ailesi ise kabul ediyor.inşallah babanız emekli olur ,anneniz de sigortadan emekli olur.her aile de bir takım sorunlar oluyor bu veya benzeri.allah kolaylık versin.yoluna girer tahminim işler.
    inşallah...araftan cennete bir kapı açılır...ayrıca babamın emeklilik durumu biraz zor.sadece biri emekli olsun yeter zaten...o hakkı da annemiz üzerine kullandık, annemin emekliliği babama göre biraz daha kolay...
    Konu abdullahaybas tarafından (28-07-2011 Saat 03:46 PM ) değiştirilmiştir.

Bu Konudaki Etiketler