5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: hepimizin uyuduğu bir gerçek

Standart hepimizin uyuduğu bir gerçek

arkadaşlar hepimiz bir şekilde uyuyoruz bazen az bazen çok kimilerine bazen 3 saat 4 saat 5 vs. yetiyor kimilerimiz 10 12 saat uyuyoruz abartıyoruz benim gibi .Bende bir aralar obsesif kompulsif bozukluklar yüzünden uyku sıkıntısı çektim özellikle dinsel takıntılar benim takıntılarım hep temizlik takıntısıydı kafama takınca az uyuyordum fakat şimdi düzeldim hepsinin bir vesveseden olduğunu anladım açtım araştırdım araştırmak çok önemli insan hayatında.Uyku vücudumuzun fizyolojik ve biyolojik gelişimini sağlıyor.Yapılan araştırmalara göre bazı insanlar geç dalmaktan veya uyku esnasında dinlenip bir şekilde kalkmamaktan şikayet ediyorlar fakat onlar üstünde yapılan gözlemler ve testler uykularının normal olduğunu gösteriyor.Onun için arkadaşlar yatağa kafamızı koyduğumuz anda güzel şeler düşünmeli ve güzel bir uykunun keyfini çıkarmalıyız.
    Konu paul jr winn tarafından (26-07-2011 Saat 03:01 AM ) değiştirilmiştir.

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Beynin dinlenmesi için uykunun çok önemli bir işleve sahip olduğunu .
    Uykusuz kalan kişide, gün içinde uykulu olma halinin yanı sıra düşünmeyle ilgili sorunlar da ortaya çıkabilir. Yeni şeyleri öğrenme daha yavaş gerçeklesebilir, bellek ile ilgili ve karar verme süreçlerinde sorunlar yaşanabilinir
    Uyku yoksunluğu dışında birtakım uyku rahatsızlıklarında da özellikle uykuda solunum bozukluklarında, uyku mimarisindeki ve kan oksijen düzeyindeki değişikliklerin tetiklediği olaylar, ciddi bilişsel ve bedensel bozulmalara neden olabilir. Bunlar arasında kalp, akciğer ve hormonal hastalıklar yer alabilir.

Bende uykusuzluk gecirmistim ve Dr.ma söylemistim.
    Dr. hafif böbreklerime vurmustu agriyormu diye , Dr. dedigi organlarinda gece derin uykuya ihtiyaci vardir .
    Eger agriyor deseydim beni hastaneye gönderecekti .

eger yanlisim varsa simdiden özür dierim

saygilar

Karar Dönemi bekirecr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı paul jr winn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepimiz bir şekilde uyuyoruz bazen az bazen çok kimilerine bazen 3 saat 4 saat 5 vs. Yetiyor kimilerimiz 10 12 saat uyuyoruz abartıyoruz benim gibi .uyku vücudumuzun fizyolojik ve biyolojik gelişimini sağlıyor.yapılan araştırmalara göre bazı insanlar geç dalmaktan veya uyku esnasında dinlenip bir şekilde kalkmamaktan şikayet ediyorlar fakat onlar üstünde yapılan gözlemler ve testler uykularının normal olduğunu gösteriyor.onun için arkadaşlar yatağa kafamızı koyduğumuz anda güzel şeler düşünmeli ve güzel bir uykunun keyfini çıkarmayalıyız
    uyku gerçekten çok önemli,insanın beyninin dinlenmesi şart.uyku halin de bütün organlar dinlenme fırsatı buluyor.bazı insanlar 3 saat uyuyor.bazıları da 10 saat kadar uyuyor.kişiye göre değişiyor bu tabi ki.

Karar Dönemi bekirecr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı selina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beynin dinlenmesi için uykunun çok önemli bir işleve sahip olduğunu .
    Uykusuz kalan kişide, gün içinde uykulu olma halinin yanı sıra düşünmeyle ilgili sorunlar da ortaya çıkabilir. Yeni şeyleri öğrenme daha yavaş gerçeklesebilir, bellek ile ilgili ve karar verme süreçlerinde sorunlar yaşanabilinir
    uyku yoksunluğu dışında birtakım uyku rahatsızlıklarında da özellikle uykuda solunum bozukluklarında, uyku mimarisindeki ve kan oksijen düzeyindeki değişikliklerin tetiklediği olaylar, ciddi bilişsel ve bedensel bozulmalara neden olabilir. Bunlar arasında kalp, akciğer ve hormonal hastalıklar yer alabilir.

Bende uykusuzluk gecirmistim ve dr.ma söylemistim.
    Dr. Hafif böbreklerime vurmustu agriyormu diye , dr. Dedigi organlarinda gece derin uykuya ihtiyaci vardir .

Eger yanlisim varsa simdiden özür dierim

saygilar
    mrb.uyku gerçekten çok mühim.uykusuz kalınca insan,ertesi günü bazı düşünsel hatalar çıkıyor.uykudan bütün organlarımız etkileniyor.kalp,böbrekler gibi.

Alıntı selina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beynin dinlenmesi için uykunun çok önemli bir işleve sahip olduğunu .
    Uyku yoksunluğu dışında birtakım uyku rahatsızlıklarında da özellikle uykuda solunum bozukluklarında, uyku mimarisindeki ve kan oksijen düzeyindeki değişikliklerin tetiklediği olaylar, ciddi bilişsel ve bedensel bozulmalara neden olabilir. Bunlar arasında kalp, akciğer ve hormonal hastalıklar yer alabilir.

Bende uykusuzluk gecirmistim ve Dr.ma söylemistim.
    Dr. hafif böbreklerime vurmustu agriyormu diye , Dr. dedigi organlarinda gece derin uykuya ihtiyaci vardir .

eger yanlisim varsa simdiden özür dierim

saygilar
    kesinlikle doğru normalde benimde uyku düzenim bozuk işimden dolayı kaynaklanıyor geçe geç saatlere kadar çalışıyorum sabah 6 ya kadar mesela eve geliyorum yatmam zaten 8 i buluyor kalkmam aksam 6 yı buluyor izinli olduğum günlerde gece 2 de 3 bazen 4 de uyuorum .uyku düzeni aslında bu şekilde çok sağlıklı degil ama ne yapalım iş hayatı önemli .