6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Hastalık hastalığı!

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Standart Hastalık hastalığı!

Çok uzun yıllardır bu illeti yaşıyorum.Bedenimdeki en küçük bir sinyali,ciddi bir hastalığın belirtisi olarak algılıyorum.Yakınmalarımın şiddet ve sıklığının azalması/artmasına göre bendeki kaygı düzeyi de değişkenlik gösteriyor.Ailemde ve çevremde değer verdiğim insanları bazı hastalıklardan dolayı yitirdikten sonra bu durum bende daha da arttı.Kanser korkusu beni bir türlü terk etmiyor.Üç yıl önce gittiğim psikoloğum yasaklamasına rağmen sıkça internetteki sağlık sitelerini araştırıp rahatlamaya çalışıyorum ama bazen tam tersi oluyor,kaygım daha da artıyor.Aslında bir yanda yaşadığım belirtilerin ciddi bir sorundan kaynaklanmadığına inanıyorum ama diğer yanım bunun tam tersini düşündürüyor.Bunun sonucunda da gelsin tahliller,MR'lar,doktor kapılarını aşındırmalar.Bazen kendimi ikna edebiliyor,ciddi bir sorunum olmadığına kendimi inandırarak gereksiz/masraflı/zahmetli görüntüleme teknikleri ve doktor ziyaretlerini engelleyebiliyorum,bazen de soluğu doktorlarda alıyorum.Elbette kişinin sağlığına duyarlı olması doğal ve gerekli ama abartmamak kaydıyla her konuda olduğu gibi.Takıntı hastalığım için 13 yıldır ilaç tedavisi de görüyorum ama bir ilerleme sağlayamadım.İnsanı yoran,geren,meşgul eden çok zorlu bir süreç,yaşayan bilir.Benzer sorunu olan ve/ya da bu sorunundan kurtulan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Okuduğunuz için sağolun...

Aynı sorun hatta kendimi gerçekten hasta edecek derecede takıntım var. Tüberküloz hastalıgından sonra basladı bende bu olay. Yıllardır var doktorada gitmedim bu yüzden kendim aşmaya çalışıyorum Becerebilirsem.

goffee
    Guest

Ölmekten mi korkuyorsunuz?
    İyide zaten öleceksiniz.
    Er olmuş geç olmuş önemli değil yaşadıgınızın anın kalitesi önemli.
    Yani bir kez ölmek yerine defalarca ölmeye ne gerek var?
    Konu goffee tarafından (18-07-2011 Saat 10:18 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Orası öyle de,gel de bunu beynine anlat.Mantık,devre dışı kalıyor bu gibi durumlarda.Tersi olsaydı zaten,dünyada hiç kimsenin ruhsal sorunu olmazdı.

goffee
    Guest

Bence anlat sen onu beynine.
    Belkide anlar.
    Yoksa bir uzmana git durumunu anlat.

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Beynime söz geçirebilseydim zaten bu forumda olmazdım değil mi!!