Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İleriyi düsündügümde yapacagım iş veya yapmak isted.....

Post İleriyi düsündügümde yapacagım iş veya yapmak isted.....

İleriyi düsündügümde yapacagım iş veya yapmak istedigim sey konusunda odaklanamıyorum. Okudugum bolümdemi devam etsem yoksa bu bolum bana gore değilmi bilmiyorum. Hayatım boyunca cok farklı işlere kalkıstım ama hicbirinin uzerinde yogunlasamadım. Birisini yaparken digerinide yapmaya calıstım. Örnegin web tasarımı en bastan kendi cabamla ogrendim hatta iki üç şirkete site yaptım ancak bi sure sonra bırakıp şiir yazmaya başladım. Buna benzer durmadan değişiyor ilgilerim hayatım boyunca sadece bir şeye odaklansam onu mukemmel bir şekilde yapacağımı cok iyi biliyorum. Ama ben bir işi inceliklerini güzelliklerini keşfettiğim zaman bıkmaya baslıyorum o uğraştan. Aslında herşeyi yapabilirim bunu cok iyi biliyorum. Ama herşeyi bilmek veya her şeyden biraz yapmak insana hiçbirşey kazandırmıyor bunuda biliyorum. Bu durumun psikolojide bir karşkılığı varmı veya bana yardımcı olabilirmisiniz. Şimdiden teşekürler anlayışınız için.

Karar Dönemi melek* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hani işin inceliklerini öğrenince sıkılıyorum diyorsun o zaman daha büyük hedefler seç kendine hani kolay kolay yapamıcan ve çok olsun..Olmaz mı?
    Yaşamak dünyadaki en nadir şeydir;
    İnsanların çoğu sadece var olurlar ...

Ne gibi ? Mesela yan flüt çalmak zor gibi gorunuyodu. Çalmayı basarınca ondanda soğudum. Nasıl desem yani vazgectiğim seylerden birisini yapsam devamlı bana bir getirisi olacak belkide ama devam edemiyorum. Cocuklugumdan beri hep birşeylere basladım ve bıraktım hevesim gecince.

Karar Dönemi bekirecr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı osmanemre33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ileriyi düsündügümde yapacagım iş veya yapmak istedigim sey konusunda odaklanamıyorum. Okudugum bolümdemi devam etsem yoksa bu bolum bana gore değilmi bilmiyorum. Hayatım boyunca cok farklı işlere kalkıstım ama hicbirinin uzerinde yogunlasamadım. Birisini yaparken digerinide yapmaya calıstım. örnegin web tasarımı en bastan kendi cabamla ogrendim hatta iki üç şirkete site yaptım ancak bi sure sonra bırakıp şiir yazmaya başladım. Buna benzer durmadan değişiyor ilgilerim hayatım boyunca sadece bir şeye odaklansam onu mukemmel bir şekilde yapacağımı cok iyi biliyorum. Ama ben bir işi inceliklerini güzelliklerini keşfettiğim zaman bıkmaya baslıyorum o uğraştan. Aslında herşeyi yapabilirim bunu cok iyi biliyorum. Ama herşeyi bilmek veya her şeyden biraz yapmak insana hiçbirşey kazandırmıyor bunuda biliyorum. Bu durumun psikolojide bir karşkılığı varmı veya bana yardımcı olabilirmisiniz. şimdiden teşekürler anlayışınız için.
    bir işde devam edememek .örneğin web tasarım benim de idealim de ama olmadı.dışarı çıkamamak yüzünden.bu durumun psikoloji de bir adı var mı bilmiyorum.

goffee
    Guest

İleriyi düsündügümde yapacagım iş veya yapmak istedigim sey konusunda odaklanamıyorum. Okudugum bolümdemi devam etsem yoksa bu bolum bana gore değilmi bilmiyorum. Hayatım boyunca cok farklı işlere kalkıstım ama hicbirinin uzerinde yogunlasamadım. Birisini yaparken digerinide yapmaya calıstım. Örnegin web tasarımı en bastan kendi cabamla ogrendim hatta iki üç şirkete site yaptım ancak bi sure sonra bırakıp şiir yazmaya başladım. Buna benzer durmadan değişiyor ilgilerim hayatım boyunca sadece bir şeye odaklansam onu mukemmel bir şekilde yapacağımı cok iyi biliyorum. Ama ben bir işi inceliklerini güzelliklerini keşfettiğim zaman bıkmaya baslıyorum o uğraştan. Aslında herşeyi yapabilirim bunu cok iyi biliyorum. Ama herşeyi bilmek veya her şeyden biraz yapmak insana hiçbirşey kazandırmıyor bunuda biliyorum. Bu durumun psikolojide bir karşkılığı varmı veya bana yardımcı olabilirmisiniz. Şimdiden teşekürler anlayışınız için.

yaşın kaç sorabilrmiyim?
    Ne güzel ben onu daha birkaç gün öncesine kadar bilmiyordum.
    Sanırım sen benden önce bunu idraak etmişsin.
    Ben 36 yaşımdayım.

Karar Dönemi

hmm kendini çok mu zeki görüyorsun düşüncelerin çokmu hızlı kendini çok farklı konumlarda görebiliyormusun

Karar Dönemi misterioso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    East Europe

Demek ki gerçek anlamda sevdiğin ve seveceğin bir işle karşılaşmamışsın . Bir insan sevdiği işin incelikliklerini ve güzelliklerini kefşedince bırakmak yerine tam tersine üretmek adına son gaz ilerler .
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu durumun psikolojik bir karşılıgı var ancak şu an hatırlayamadım ,ama halk arasındaki adı maymun iştahlılık bildigim kadarıyla .

bunu aşmak için bir psikologa danışmanı oneririm .(minnie nin soru köşesine yazarsan sana yardımcı olacaktır .)
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi misterioso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    East Europe

Bu arkadaşın tek sorunu neye içten yatkın olduğunu ve ne konuda kendini geliştirmek istediğini bilmemesi bana göre . Psikologa danışmadan önce kendini sorgulaması lazım gördüğüm kadarıyla da akli dengesi yerinde olduğuna göre , bunu zamanla aşabilir . Olayı kendi içinde çözmesi lazım kendini mutlu edecek bir uğraş meslek ya da hobi adına . Psikolog bu konuda bir yere kadar etkili olur .
    Konu misterioso tarafından (22-07-2011 Saat 06:43 PM ) değiştirilmiştir.
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Karar Dönemi bekirecr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ileriyi düsündügümde yapacagım iş veya yapmak istedigim sey konusunda odaklanamıyorum. Okudugum bolümdemi devam etsem yoksa bu bolum bana gore değilmi bilmiyorum. Hayatım boyunca cok farklı işlere kalkıstım ama hicbirinin uzerinde yogunlasamadım. Birisini yaparken digerinide yapmaya calıstım. örnegin web tasarımı en bastan kendi cabamla ogrendim hatta iki üç şirkete site yaptım ancak bi sure sonra bırakıp şiir yazmaya başladım. Buna benzer durmadan değişiyor ilgilerim hayatım boyunca sadece bir şeye odaklansam onu mukemmel bir şekilde yapacağımı cok iyi biliyorum. Ama ben bir işi inceliklerini güzelliklerini keşfettiğim zaman bıkmaya baslıyorum o uğraştan. Aslında herşeyi yapabilirim bunu cok iyi biliyorum. Ama herşeyi bilmek veya her şeyden biraz yapmak insana hiçbirşey kazandırmıyor bunuda biliyorum. Bu durumun psikolojide bir karşkılığı varmı veya bana yardımcı olabilirmisiniz. şimdiden teşekürler anlayışınız için.
    mrb.ileriyi düşünmekten odaklanamamak olabilir.web tasarım dan sonra şiir yazman o konuya odaklandığını gösterir.doktorunuz ne diyor bu konu da.

Sayfa 1/2 12 SonSon