6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Arkadaşlar lütfen yardım edin-Sorunum nedir?

Karar Dönemi

Question Arkadaşlar lütfen yardım edin-Sorunum nedir?

Biraz uzun biliyorum ama lütfen hepsini okuyun.
    Aşağıda aklıma gelen kendimle ilgili takıntıları ve paranoyaları sıraladım...ama bir türlü hepsini kapsayan bir hastalık adı bulmamadım...ltfen bana yol gösterirmisiniz...benim sorunum nedir?

EDIT:Kısaltmak zorunda kaldım.

1-Son derece çekingen biriyim,kendi başıma hiçbir şey yapamam,sosyal bir aktiviteye katılamam
    1-Bazen kendimi 15 dakikalığına inanılmaz sosyal ve güçlü hissederim ama bir anda eski halime geri dönerim
    2-Dışarı çıktığımda özellikle kalabalık ortamlarda ellerim ve sesim titrer,yüzüm kızarır.
    4-Gün içerisinde belki 1000 defa "bismillahirrahmanirrahim","tövbe tövbe" derim.Buna engel olamıyorum.Ne kadar çok dersem okadar iyi birisi
    olacağımı düşünürüm
    5-Bazen istemeyerek içimden Allaha küfrederim,sanki beynimin içinde başka birisi varmış gibi olur
    6-Bir insan bana yardım ederken içimden aniden ona şöyle vursam nasıl olur diye gözümün önüne getiririm ve hemen bu
    düşünceden uzaklaşmaya çalışırım
    7-Kötü bir anım aklıma geldiğinde istemsiz olarak anlamsız bir ses çıkararak boyun kaslarımı kasarım ve bunu etrafımdaki
    insanlara çaktırmamaya çalışırm
    8-Evdeyken sürekli kamera vasıtasıyla izlendiğimi düşünürüm,televizyonun kamrea olduğunu düşünürüm.
    Genelde bu durum kötü birşey yaptığımda müthiş artar
    9-Dışarı çıktığımda sanki bütün insanlar bana bakıyormuş gbi gelir
    10-Etrafımdaki insanlar düşüncelerimi okuyormu acaba diye düşünürüm
    11-İnsanlar sürekli bnm hakkımdamı konuşuyolar,benimle dalgamı geçiyolar diye düşünürm
    12-Yemek yerken her lokmamda dudaklarımla garip bir hareket yaparım,bir çeşit tik...
    13-Gün içerisinde gördüğüm herşeyi bana bir uyarı bir işaret olarak değerlendiririm,bu işaretlere uymazsam başıma kötü şeyler
    geleceğini düşünürüm...
    14-Boyu uzun ve sosyal ilişkilerinde başarılı insanlar gördüğümde onlara küfrederim içimden,hatta onlara zarar vermek isterim.
    Çünkü boyum kısadır ve asosyal olmamı ve boyumu çok kafama takarım...
    15-Boyumun kısa oluşunu ve asosyal olmamı Allahın bana verdiği bir ceza olarak değerlendirirm..
    16-Bazen lanetli olduğumu düşünürüm ve hiçbizaman işlerimin düzgün gitmiceni düşünürüm
    17-Acaba yüzüm başka birine dönüştümü diye ani hareketlerle aynaya bakarım
    18-Üzerime bir kutu parfümü boca ettikten sonra bile acaba kötü kötü kokuyomuyum diye düşünürüm ve insanlara yanaşmamaya çalışırım
    19-Rezil olmaktan korktuğum için topluluk içinde kesinlikle konuşmam
    20-Günümün tamamını internette geçiririm,internet olmazsa kendmi dünyadan kopmuş hissederim
    Konu farketmezki tarafından (15-07-2011 Saat 11:55 AM ) değiştirilmiştir.

1-5-9-11-16-19-20 Bunlardan bendede var,Benim boyum uzun ama bende asosyalim istersen beni dövebilirsin Bende zayıf insanlara imrenirim.
    Kırık Düşler Bulvarı Yıkık Evin Karşısı Kuytu Köşe Numara:13

Karar Dönemi

Alıntı DünyanınÖtesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-5-9-11-16-19-20 Bunlardan bendede var,Benim boyum uzun ama bende asosyalim istersen beni dövebilirsin Bende zayıf insanlara imrenirim.
    ilgilenip cevap yazdığın için teşekkür ederim...

benim anlamadığım,bir insanda bu kadar çok sorun olabilirmi...bitek halüsinasyon görmüyorum yakında o da olur diye kormuyorum...

Karar Dönemi yagmurr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

obsesif-kompülsüf...bozukluğa benziyor durumunuz...

Karar Dönemi

Alıntı yagmurr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    obsesif-kompülsüf...bozukluğa benziyor durumunuz...
    teşekkür ederim öncelikle...

evet okb bir çoğunu açıklıyor gibi görünüyor...ama hepsine bakıldığında sanki sosyal fobi,dini takıntılar,tikler,paranoyalar,çekingen kişilik bozukluğu vs vs hepsi varmış gibi duruyor...

bu konularda pek bilgili değilim maalesef,sadece kendimi düzeltmek için nerden başlamalıyım onu arıyorum...

lütfen bir terapiste gidin gerçekten ve kendinizle çok ilgilenmeyin... yani Allah yoluna girmeye çalışın naçizane tabiki yani Allah için ne yapabilirim ... ya da faydalı şeyler yapmaya çalışın ...mükemmel olmaya çallışmayın..kendinizi çok dinlemeyin...hayatı çok ciddiye almayın... hayata gülümseyin...geçmiş olsun ..saygılaımla...