7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: bana biraz yardim eder misiniz ?

Karar Dönemi

Standart bana biraz yardim eder misiniz ?

Merhaba

Ben bu siteyi tesadüfen buldum.Aslinda derdim var mi onu da bilmiyorum. Erkek arkadasim sen yengec kadinisin ve hep daha fazlasini istersin diyor. Ama ben öyle düsünmüyorum. Ben sadece bu son aylarda hic mutlu olamiyorum. Hicbirsey beni eglendirmiyor. Ben ve erkek arkadasim yurt disinda okuyoruz ve hayat mücadelesi veriyoruz. Son bir kac aydir o da gunde 13 saat calisiyor. Haliyle baska bi hayati olamadi bende o yokken tek basima gecirdim. Erkek kardesi geldi bu ay. Bende aslinda onun gelmesini bekliyordum gelsin de gezelim eglenelim diye. Ama pek düsündügüm gibi olmadi. Onu gezdiricez diye ben cok slklLlyyorum. Mutsuz hissediyorum kendimi. Ben daha cok erkek arkadasimla yalniz kalmak istiyorum ama yalniz kaldigimizda da pek birsey olmuyor. öyle el ele tutusup geziyoruz bu da bana yetmiyor. Onca slklntlmlzdan sonra biraz eglenmek istiyorum ama olmuyor. Aslinda ben kendimi pek iyi ifade edemiyorum. Hersey cok slklyor beni. Gittigimiz hic biryerde mutlu olamiyorum. Erkek arkadasimla birbirimizi cok seviyoruz. Sanirim ben gereksiz yere bir suru sorun cikartiyorum kendime. Bazen olmadik seyleri kafamda olmus gibi dusunup üzülebiliyorum yada sinirlenebiliyorum. Örnegin babam bizi yemege cagirmis olsun. Erkek arkadasimin o gün yorgunum diye gelmek istemicekmis gibi dusunup sinirleniyorum düsünüyorum ki ben hastayken bile aile ziyaretlerine hep gittim o niye gelmiyor diyorum. Ama erkek arkadasim hic bir zaman boyle bir bahane yaratmadi. Iste sorun ben neden boyle dusuncelere kapiliyorum? Kendi kafamda kurup kurup oturup aglayabiliyorum bile.

Eger bu yaziyi üsenmeden buraya kadar okuduysaniz cok cok tesekkur ederim. Ne kadar yazsamda kendimi ifade edemiyorum gibi geliyor ama yazmak istedim. Cünkü annemle ve babamla konusamiyorum yanlis anlarlar erkek arkadasimla bir sorunumuz var zannederler diye. Erkek arkadasimla konusamiyorum cunku bunlar ona sacma geliyor. Dostlarimla konusamiyorum cunku onlarinda beni yanlis anlayip erkek arkadasimi suclicaklar gibi geliyor. Yani yalnizim ve cozemiyorum. Eger dusuncelerinizi yazarsaniz cok minnettar kalirim. Cok tesekkur ederim hepinize.

Çıraklık Dönemi atomcekirdegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba Cansu,öncelikle aramıza hoşgeldin. Seninle aynı sorunları yaşayan biri olarak ne söylemek istediğini tam manasıyla anladığımdan emin olabilirsin.
    Ben de kafamda hiç olmamış sorunları olacakmış gibi düşünüp,durduk yere olmadık tavırlara bürünebiliyorum.
    Sanırım bu bizim fazlaca gelecek takıntılı bireyler olmamızdan kaynaklanıyor. Yani sürekli,bir adım sonra ne olacağı düşünüp kendimizi ona göre ayarlamaya çalışıyoruz.
    Sanırım bu durum bizde öyle kronik bir hal almış ki; şimdi bu olaya şu tepkiyi verecek ben de böle yapacağım gibi sebep sonuç ilişkileri kurmaya yöneltmiş.
    Bu durumdan sıyrılmak için kendimi biraz teslimiyetçi bi insan yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Yani olacak şeyler bizden bağımsız da olabilir. Yani herşeyi kontrol edemeyiz.
    Ama biz habire "kendini gerçekleştiren kehanet"ler oluşturuyoruz. O yüzden vaktiyle bir arkadaşımın bana söylediği sözü tekrarlıyorum kendi kendime;
    "Şaşırtıcı derecede kuvvetli sezgilerin olabilir atom,hatta her söylediğin doğru da çıkabilir. Ama sen istediğin kadar inatçı ol,istediğin kadar savaşçı,istediğin kadar kahin ol
    suyun sadece akış yönünü,değiştirebilirsin, dallandırabilirsin ; varacağı noktayı değil". Sanırım bu gerçeği kabullenip yaşamımızı şartlarla daha barışık olarak sürdürebilirsek daha mutlu olacağız diye düşünüyorum ben.

Benim destan uzunluğundaki cevabımı yorulmadan okuyabilmişsindir umarım Ve inşallah bir parça da olsa sana ve gıyabında kendime yardımcı olabilmişimdir.
    ARININ KUYRUĞUNA ZEHİR AĞZINA BAL VERİLMİŞTİR;NEYE TALİPSEN ONU ALIRSIN...

Karar Dönemi

Cok cok tesekkur ederim. Tabi ki sonuna kadar okudum. Yani diyorsun ki Icinde bulundugun durumdan memnun olmalisin. Olmeadik seylere takilmamalisin vs. Biliyorum. Cok dogru soylemissin. Umarim bende o gercegi kendime kabul ettirebilirim. En zor asamasi da bu sanirim. Sebep sonuc iliskisi kurmak ve kafamda olmayan seyleri bu sekilde kurgulamak beni cok yoruyor. Erkek arkadasimla da konusmaya calisiyorum bazen ama ifade edemiyorum. yazdiklarim ve anlattiklarim hep kopuk kopuktur benim. O yuzden sorunun ne oldugunu kendim cozemiyorum. Cok tesekkur ederim cevabin icin. Su an en azindan kafamda ne yaptigimi biliyorum. Kafamda olaylar yaratarak sebep sonuc iliskisi yapiyorum. Sayende birini dogru ifade edebilecegim birsey buldum atomcekirdegi...

Çıraklık Dönemi atomcekirdegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı cansu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok cok tesekkur ederim. Tabi ki sonuna kadar okudum. Yani diyorsun ki Icinde bulundugun durumdan memnun olmalisin. Olmeadik seylere takilmamalisin vs. Biliyorum. Cok dogru soylemissin. Umarim bende o gercegi kendime kabul ettirebilirim. En zor asamasi da bu sanirim. Sebep sonuc iliskisi kurmak ve kafamda olmayan seyleri bu sekilde kurgulamak beni cok yoruyor. Erkek arkadasimla da konusmaya calisiyorum bazen ama ifade edemiyorum. yazdiklarim ve anlattiklarim hep kopuk kopuktur benim. O yuzden sorunun ne oldugunu kendim cozemiyorum. Cok tesekkur ederim cevabin icin. Su an en azindan kafamda ne yaptigimi biliyorum. Kafamda olaylar yaratarak sebep sonuc iliskisi yapiyorum. Sayende birini dogru ifade edebilecegim birsey buldum atomcekirdegi...
    Yani memnun olmasan da içinde bulunduğun durumla barışık olmalısın. Sanırım hayat ancak o zaman bizim istediğimiz yönde akmaya başlayacak.
    Bunu da yaşamayan birine anlatmak çok zor çünkü karşıdaki için bazen düpedüz saçmalıkış gibi görünebiliuor ve bu da bizi kırıyor.
    Evet,kesinlikle zor bir süreç ama sonuçta bunu da öğrenebiliriz diye düşünüyorum.Sanırım bizde o potansiyel var
    Yardımcı olabilmişsem,ne mutlu bana...Mutlu günler bizimle olsun
    ARININ KUYRUĞUNA ZEHİR AĞZINA BAL VERİLMİŞTİR;NEYE TALİPSEN ONU ALIRSIN...

Karar Dönemi Naber? - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba,
    Yengec kadını; Dusunceli umursamaz ve eglenceli yanında duygusallıgı ya icinde ya da dısa donuk yasar, isteme potansiyeli yuksektir, ya farkında degildir ya da ay dısına kactıgı icindir ki bu istek pek belirgin olmayabilir.

Kardesinin gelmesi ve dusundugun gibi olmaması.. Her sey dusundugumuz gibi olmaz ama. Farklı yerler kesfedip egelenebilirsiniz pek tabii, hayat boyu yanınızda olmayacaktır.

Arkadasınada bu ilginin sana yetmedigini soylebilirsin. Bir ön hazırlık cumlesi seni ve onu rahatlatacaktır."Bir sey soyleyecegim fakat cekiniyorum" gibi. Daha sakin ve iyimser dusunebilir. Hayatın yorucu temposundan sıkıldıgını ve biraz nefes almak istedigini soylebilirsin aynı sekilde.

Neden mutsuz hissettigini sor o anda kendine, neyden sıkılıyorsun vesaire.
    Kuruntu yapman kotu, o dusunceler geldigi anda farklı bir sürü sey dusunup ilgilenebilirsin yeterki beynini mesgul etsin .

Ve en onemlisi arkdasınla bu konuyu mutlaka konus. Aksi halde onu kotu dusuncelere itebilirsin yahut sen hayatını mutsuzluk seruvenlerinle gecirebilirsin. Bu cok kotu olmalı .

Birilerinin senin icin ne dusuneceklerini bırak, yanlız degilsin bir kere bunuda nereden cıkarıyorsun.
    Seni önemseyen bir arkadasın var.
    Hadi birer bardak sut icin ve bıyıklarınız hakkında konusun. (:
    Hoscakal.

Karar Dönemi

Alıntı Naber? Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Yengec kadını; Dusunceli umursamaz ve eglenceli yanında duygusallıgı ya icinde ya da dısa donuk yasar, isteme potansiyeli yuksektir, ya farkında degildir ya da ay dısına kactıgı icindir ki bu istek pek belirgin olmayabilir.

Kardesinin gelmesi ve dusundugun gibi olmaması.. Her sey dusundugumuz gibi olmaz ama. Farklı yerler kesfedip egelenebilirsiniz pek tabii, hayat boyu yanınızda olmayacaktır.

Arkadasınada bu ilginin sana yetmedigini soylebilirsin. Bir ön hazırlık cumlesi seni ve onu rahatlatacaktır."Bir sey soyleyecegim fakat cekiniyorum" gibi. Daha sakin ve iyimser dusunebilir. Hayatın yorucu temposundan sıkıldıgını ve biraz nefes almak istedigini soylebilirsin aynı sekilde.

Neden mutsuz hissettigini sor o anda kendine, neyden sıkılıyorsun vesaire.
    Kuruntu yapman kotu, o dusunceler geldigi anda farklı bir sürü sey dusunup ilgilenebilirsin yeterki beynini mesgul etsin .

Ve en onemlisi arkdasınla bu konuyu mutlaka konus. Aksi halde onu kotu dusuncelere itebilirsin yahut sen hayatını mutsuzluk seruvenlerinle gecirebilirsin. Bu cok kotu olmalı .

Birilerinin senin icin ne dusuneceklerini bırak, yanlız degilsin bir kere bunuda nereden cıkarıyorsun.
    Seni önemseyen bir arkadasın var.
    Hadi birer bardak sut icin ve bıyıklarınız hakkında konusun. (:
    Hoscakal.

Cok tesekkur ederim cevabin icin. O umursamaz tavrim ailem ve sevdigim disindaki herkese olabiliyor. Hatta bazen kendime bile sasiriyorum nasil bu kadar umursamaz olabiliyorum diye. Burnum havada insanlari sasirtiyorum ama konu sevdiklerime gelince oyle degil tabi. Herseyi ince eleyip slk dokuyorsun. HAliyle olmadik seylere takiliyorsun. Erkek arkadasimla artik konusmayi dusunmuyorum. Benim sanirim once kendimi iyi ifade etmeyi ogrenmem gerekli. Nasil olacagini su an icin bilmiyorum ama konustugumda daha dogrusu konusmaya calistigimda daha kotu oluyor. Tepkilerim yuzunden kavga ediyoruz. Ve benim istemsiz gozyaslarim yuzunden kendi kendime cigrindan cikiyorum. Daha kotu oluyor hersey. Bakalim arastiriyorum ve kendimi daha iyi nasil ifade edebilirim ogrenmeye calisiyorum.

Moderatör eliftetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı cansu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Ben bu siteyi tesadüfen buldum.Aslinda derdim var mi onu da bilmiyorum. Erkek arkadasim sen yengec kadinisin ve hep daha fazlasini istersin diyor. Ama ben öyle düsünmüyorum. Ben sadece bu son aylarda hic mutlu olamiyorum. Hicbirsey beni eglendirmiyor. Ben ve erkek arkadasim yurt disinda okuyoruz ve hayat mücadelesi veriyoruz. Son bir kac aydir o da gunde 13 saat calisiyor. Haliyle baska bi hayati olamadi bende o yokken tek basima gecirdim. Erkek kardesi geldi bu ay. Bende aslinda onun gelmesini bekliyordum gelsin de gezelim eglenelim diye. Ama pek düsündügüm gibi olmadi. Onu gezdiricez diye ben cok slklLlyyorum. Mutsuz hissediyorum kendimi. Ben daha cok erkek arkadasimla yalniz kalmak istiyorum ama yalniz kaldigimizda da pek birsey olmuyor. öyle el ele tutusup geziyoruz bu da bana yetmiyor. Onca slklntlmlzdan sonra biraz eglenmek istiyorum ama olmuyor. Aslinda ben kendimi pek iyi ifade edemiyorum. Hersey cok slklyor beni. Gittigimiz hic biryerde mutlu olamiyorum. Erkek arkadasimla birbirimizi cok seviyoruz. Sanirim ben gereksiz yere bir suru sorun cikartiyorum kendime. Bazen olmadik seyleri kafamda olmus gibi dusunup üzülebiliyorum yada sinirlenebiliyorum. Örnegin babam bizi yemege cagirmis olsun. Erkek arkadasimin o gün yorgunum diye gelmek istemicekmis gibi dusunup sinirleniyorum düsünüyorum ki ben hastayken bile aile ziyaretlerine hep gittim o niye gelmiyor diyorum. Ama erkek arkadasim hic bir zaman boyle bir bahane yaratmadi. Iste sorun ben neden boyle dusuncelere kapiliyorum? Kendi kafamda kurup kurup oturup aglayabiliyorum bile.

Eger bu yaziyi üsenmeden buraya kadar okuduysaniz cok cok tesekkur ederim. Ne kadar yazsamda kendimi ifade edemiyorum gibi geliyor ama yazmak istedim. Cünkü annemle ve babamla konusamiyorum yanlis anlarlar erkek arkadasimla bir sorunumuz var zannederler diye. Erkek arkadasimla konusamiyorum cunku bunlar ona sacma geliyor. Dostlarimla konusamiyorum cunku onlarinda beni yanlis anlayip erkek arkadasimi suclicaklar gibi geliyor. Yani yalnizim ve cozemiyorum. Eger dusuncelerinizi yazarsaniz cok minnettar kalirim. Cok tesekkur ederim hepinize.
    cansu cum hakikaten de keyfe keder görünüyor yazdıkların.acaba başka bir problemin mi var da abartılı y hissediyorsun yaşadıklarını.
    ONU BULAN NEYİ KAYBEDER

ONU KAYBEDEN NEYİ BULUR

BEN DOSTLARIMI NE AKLIMLA SEVERİM
    NE DE KALBİMLE SEVERİM
    OLUR YA KALP DURUR AKIL UNUTUR
    BEN DOSTLARIMI RUHUMLA SEVERİM
    O NE DURUR NE UNUTUR