merhaba ben 30 yasindayim, üc yasina girecek bir kizim var, almanyada yasiyorum, burada türkce konusan psikologlar var ama ulasamadim. suanki halim üzgün, mutsuz, umutsuz, caresiz, hayal kirikligina ugramis, kendimi beceriksiz, bir hic gibi hissediyorum.
konuya nerden nasil baslayacagimi bile bilmiyorum.
acima duygusunun sevgiye dönüsmesiyle veya cok görmüs gecirmis beni memnun eder düsüncesiyle gelisen bir evlilik benimki.. ama evlendikten sonra tanidigim kisiden eser yok.
hayal kirikligi. evlendikten sonra baslayan kavgalar kücücük seylerden, ailemden.. genelde
ailem istemiyordu cünkü evlenmis ayrilmisti, ve doguluydu..
ama taniyinca sevdiler, ama o bunlari unutmamis, kinciydi...
aradan fazla zaman gecmeden üc ay bile gecmedi, beni aldattigini gördügüm yazilar, maillesmeler gördüm, yalanlar gördüm, gecmisinde bir evlilik ve bir kac kisiyle beraberlik ve sayisini kim oldugunu bilmedigim kisiler var. önceden arkadas oldugumuz icin her seyi anlatmisti. iste cok fazla bilmek bana zarar verdi. ilk baslarda rahatsiz etmiyordu gecmisi, ama evlendikten sonra önüme ciktikca ben kendimi ikinci ücüncü hatta bilmem kacinci hissettim, degersiz kiymetsiz, ya duygularim cok berbat oldu, psikolojim bozuldu, evlendikten sonra kendime güvenim gitti, hep bir korku hep bir endise icinde..
iyi kötü devam ediyor derken, ben degilim ben aldatmam seni, yeminler kafamdaki soru isaretlerine ragmen devam etti evliligimiz... simdi ise dogum günümde beni hice sayiyor, sadece kizinin dogum günü varmis onun icin, hersey yolundayken, bir anda yine gecmisinden birseyler cikiyor ve benim güzel günüm onun gecmisi yüzünden cehenneme cevriliyor. ertesi günde günümü mahvediyor, agir sözleri kirici sözleri karsisinda... üc gün sonra birsey olmamis, sanki o laflari o etmemis gibi bana yakinlasmaya calisiyor.
hadi herseyi alttan ala ala biktim, yine alttan alayim dedim büyütmemek icin olayi ne kadar kirilsamda hatta sogusamda, yakinlasayim diyorum bu sefer o geri cekiliyor.
benim psikolojimin icine etti, ayrilmi diyorsunuz? oda olmuyor, cünkü cocuk var, hayallerim vardi bir kere evlenmek ve ömür boyu sürmesi, sonucta cocukda var, ayrilmak icin gecerli sebebler degil, kumari yok, icip gelip dövmesi yok, gördügüm aldatma dedigim seyler ben degilim diyor, direk gözümle acik secik görmedigim icin onlar ne kadar kafamda soru isareti olsada, kesin birsey yok. ama neden hep onun adiyla oluyor bunlari Allah biliyor. yani acayip sözlü siddet var üstümde duygusal baski var, yeri geliyor canim cicim seni seviyorum, ama ben bunlari göremiyorum söylemeeside yetmiyor.