Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Beni Arayıp Sormuyor

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Beni Arayıp Sormuyor

Sizce haftalarca ya da aylarca arayıp sormayan bir baba yine de aranır mı? Bu durum hep böyle.Ben arıyorum bazen evlat yüreğimle hal hatır soruyorum.
    Onun öyle oluşuna sebepler buluyorum kafamda.Çekmişliklerine üzülüyorum,bana çektirdiklerini unutarak...Çocukluğum boğazımda yumruk gibi kaldı.Gençliğimde baba ilgisinden yoksun geçiyor.Hayatımın nasıl geçtiği hakkında en ufak bir bilgisi ve ilgisi de yok.Ve kendi hayatıyla ilgili beni aramamasını haklı sebepler kılacak bir yaşam mücadelesi de yok.Durumu çok iyi.Ben de mi bundan sonra aramasam...Aslında aramayacaktım.Söz vermiştim bünyeme,o evladını ne zaman merak edecek diye bekleyişte olacaktım.Aradıktan sonra "acaba aramasamıydım" duygusal ikileminde kalıyorum.Ben burnum sızlarken duygularımı sizinle paylaşmak istedim.Söyleyecek o kadar söz varken,yazacak o kadar kelime varken içimde tüm duyguları biriktirdiğim zamanlarımda burası benim gizli limanım oldu.Okuduğunuz için teşekkürler.
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

Karar Dönemi sevket94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gerçekten zor ve üzücü bir durum.Bence elinden geleni yap.Gerekiyorsa sen ara.Sonuçta herşeye rağmen senin baban ve hatasını eninde sonunda anlıcak.Belki herşey için geç olucak yada olmucak orası Allahın bileciği birşey.Ama sen saygıda kusur etme.Gün gelicek değerini anlıcak merak etme.Üzme canını.

goffee
    Guest

Sen arıyor oldugun için aramaya ihtiyac hisetmiyordur.
    Bence hiç üzülüncek birşey yok.
    Çok kafaya takıyorsan bir süre aramazsın.
    Onun aramasına merak etmesine fırsat verirsin.

Karar Dönemi

Bence bundan dolayı senin üzüldüğünü bile bilmiyordur o.

Bazı büyükler büyük oldukları için küçüklerin kendileriyle ilgilenecekleri gibi bir düşüncesi içindeler; aslında bu doğru büyüğün hakkı fazla ama nedense küçüğünde aranıp sorulduğunda memnun olacaklarını düşünmüyor belkide düşünemiyorlar. Sebebi büyüklerinden öyle görmüş olmaması, duygusal yönden sığ yetiştirilmiş, yetişmiş olması olabilir karakterinin bu şekilde olması olabilir..

Bu yüzden bunu farkettirmek iyi olabilir. Mesela babana bi aradığında sitemkar değilde şakavari babacım seninde beni arayıp sorman aslında beni çok mutlu eder diyebilirsin veya farklı cümleler kullanarak bunu farketmesini sağlayabilirsin . İşe yaramayabilir ama denemekten de zarar çıkmaz.

Eğer hiç bişey değişmiyorsa; katlanmalısın bence zira, aramamakla bunu farketmez zira eğer o hassasiyet olsaydı aradaki kısa denemelerinde bunu farkederdi. Ayrıca sen üzülüyorsun farkındaysa. Boşver oda öyle biri deyip babana hürmet etmekten aramaktan sormaktan vazgeçme; iyilğin sana geri dönecektir, istedğin bir şekilde ollmasada mutlaka dönecektir....

klişe bir laf edeyim:ailelerimizi seçemiyoruz.ama belki de seçme şansın olsa gene babanı seçerdin??
    değiştiremezsin ki koskoca adam üstelik baban diye seni düşünmek zorunda da değil.seni sevmek zorunda bile değil.ama sen onu seviyorsun belli aramadan edemiyorsun.ne diye kendine eziyet edesin ki ara istediğin zaman sık sık ara hatta aklına her geldiğinde ara bence bu seni daha fazla rahatlatır.aramayacağım diye kendine söz vermen bile bence kendini fazladan kasmana neden olmuştur.
    nolursa olsun baban işte.onun içindeki sevgiyi öldürmesine izin verme.doya doya sev babanı.hikayeni bilmiyorum belki sevilmicek kadar kötü bir babadır ama babadır ne olsa.sev gitsin ara gitsin(:üstelik bu vesileyle Allahın rızasını kazanman da kaçınılmaz.
    bu ömür nasıl geçer, uçurum kenarlarında??

Karar Dönemi

beni de arayıp sormuyo....)
    SEN KALBİNDE KÜÇÜK BİR AĞAÇ YEŞERT GELİP KONAN KUŞLAR OLACAKTIR...

Karar Dönemi

sevgilim beni aramıyor

Moderatör eliftetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bişey söylüycem şşeyy fenerbahçe beni ilgilendirmiyor.
    Insanın taraftarı olduğu galatasaray gibi bir takım olunca
    ONU BULAN NEYİ KAYBEDER

ONU KAYBEDEN NEYİ BULUR

BEN DOSTLARIMI NE AKLIMLA SEVERİM
    NE DE KALBİMLE SEVERİM
    OLUR YA KALP DURUR AKIL UNUTUR
    BEN DOSTLARIMI RUHUMLA SEVERİM
    O NE DURUR NE UNUTUR

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı nakşidil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beni de arayıp sormuyo....)
    Alıntı nily006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgilim beni aramıyor
    Sevgilileriniz sizi aramadıktan sonra hala onları niye duşunuyorsunuz ki ,bitirin gitsin .

Aşk paylaşmak demek ,aşk aynı şeyleri hissetmek onun için yaşamak demek ,bunları hissedemiyen biri için uzulmeye ve onu duşunmeye degermi ?
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgilileriniz sizi aramadıktan sonra hala onları niye duşunuyorsunuz ki ,bitirin gitsin .

Aşk paylaşmak demek ,aşk aynı şeyleri hissetmek onun için yaşamak demek ,bunları hissedemiyen biri için uzulmeye ve onu duşunmeye degermi ?
    başlık beni cezbetti
    ben sevgilim için yazmadım beklediğim bir telelefon vardı o yüzden. ))))
    SEN KALBİNDE KÜÇÜK BİR AĞAÇ YEŞERT GELİP KONAN KUŞLAR OLACAKTIR...

Sayfa 1/3 123 SonSon