2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Güvenli Şifre Yazımı.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Güvenli Şifre Yazımı.

ek 1;

Örneğin; sh0ck.net’e giriş yapacaksınız. Şifremizde sh0ckasd123 diyelim. İlk önce 123 yazalım daha sonra ok tuşları ile sağa-sola kaydırarak diğer karekterleri yazalım. Böylece şifrenizin bulunmasını zorlaştırabilirsiniz.

TG ailesinden BLasTer’a aittir.

Örnek 2; Boş bir txt sayfasına ielmkiealmkieamkieamievsövmcrnğıhğemekriuşvk şeklinde bir text yazın. Şifreniz için gerekli olan yerleri kopyala, yapıştır ile alarak birleştirin ve giriş yapın.

TG ailesinden taçsızkral’a aittir.

Örnek 3; Klavyeniz büyük ihtimalle Q klavyedir. Klavyenizi F klavyeye çevirin ve şifrenizi yazın. F klavyede yazılan şifre tabiki de Q klavyede yazılan şifre ile aynı kombinasyona sahip değil. Keylogger sahibi bunu ya anlayamayacak yada anlaması uzun sürecektir. (:

Örnek 4 ( Sh0cK’a aittir );

Ekran Klavyesi kullanın. Bunada çeşitli çözümler var yukarıdakiler gibi , fakat daha komplex hale getirirseniz şifrenizi kaptırmamanız olası. Misal; Klavye düzeninizi F’e getirip, Şifrenizin bir kısmını klavye ile, diğer yarısını da ekran klavyesiyle yazın.

Bu sayede eğer ekran klavyesi hook edilse bile keylogger sahibi yarım yamalak veriler elde edecektir.

- Şifrenizde en az 8 Karakter kullanın (Aslında en az 10 Karakter kullanmanız daha iyi )

- Mutlaka ASCII Karakterler kullanın, ( ^, é, ù,+ `…)

- HTTPS bağlantısı kullanın (mümkünse).

- Sadece Antivirüs değil, Mutlaka Firewall ve Anti Logger kurun.

İlk kural; Kimseye, hiç kimseye, bilgisayarınza, arkadaşınız, dostunuz, kardeşiniz, anneniz/babanız..aklınıza ne geliyorsa; hiç bir şekilde GÜVENMEYİN !

Benim Bilgisayar güvenliği için vazgeçilmezlerim; Zemana Anti Logger; Zone Alarm Security Suite, ESET NOD32 Bussines.(Çoğusu 2 anti kullanmanın sisteme zararlı geleceğini söyler, benim için güvenlik zarardan önemli.)

Saydıklarımın en az 2′sini kurun.
    Güvenlik yazılımlarını kurup işi yabana atmayın; unutmayınki onları ayarlayan, konfigure edende sizlersiniz.
    Zone Alarm’ınıza şifre koyun.Her gelene “Allow” demeyin.
    Genellikle zararlı uygulamaların gösterdiği davranışlar bellidir, sisteminizi buna göre kontrol edebilirsiniz.Misal; Başlangıç’a Kopyalamak, Process içine kendini enjekte etmek… gibi.
    Browser tabanlı açıklar için; Her zaman, Tek diyeceğim şey, (NoScript ile birlikte) “Mozilla Firefox!” kullanın ! NoScript bazen sinir bozabilir, ama güvenliğiniz sizin keyfinizden önemlidir.
    Billy amcanın İlk kez bi dediğne katılıyorum ; “Orjinal yazılım kullanın”. Perfect XP, Ultra XP, Bilmem Ne XP. Kullanmayın!

Zararlı Keylogger, Bot uygulamaları, Trojanlar yediğinizden şüpheleniyorsanız, önce farklı bir bilgisayarda/Sanal Makinede Paket izleyici (WireShark etc.) kullanarak, verilerin nere gittiğini, nelerin gittiğini analiz ederek şifrelerinizi değiştirebilirsiniz.

Şifrelerinizi hiçbir şekilde bi dosyaya, Browser’inizin hafızasına, MSN’in “Şifremi hatırla”sına, hiç bir şifre depolayan programa Kaydetmeyin ! Her zaman kendiniz girin !
    Benim gibi ne zaman olursa olsun, Yeni Format çakmış bile olsanız; “Acaba PC’mde keylogger varmıdır hala?” düşüncesinde iseniz, önemli bilgilerinize ulaşırken “Ekran Klavyesi” kullanın.

Ayrı Browser’lar kullanın, ama ne kullanırsanız kullanın Internet Explorer (IE) Kullanmayın ! Hangi sürümü olursa olsun ! Firefox’un çıkan her güncellemesini indirin.Unutmayınki; Firefox’ta bir bug ortaya çıktıktan; saatler sonra yeni sürüm çıkıyor.Mutlaka indirin!

Her gelen USB Flash diski bilgisayarınıza takmayın, Otomatik Çalıştırı mutlaka kapatın !

sh0ck.net
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

gecen sene keyloger yerlesmisti bilgisayarima

hemen Bankami aradim ve keyloger demem yeti , gecici olarak hemen hesabimi kapatilar .