Sayfa 1/3 123 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Düşüncelerimi atamıyorum

Karar Dönemi

Standart Düşüncelerimi atamıyorum

selam dostlar ben okb hastasıyım birde psikozum varmış.2 senedir tedavi görüyorum ancak gittikce daha kötü oluyorum aramızda bu hastalıgı yenebilenler veya nasıl düzene sokabilicegimi bilenler varsa yardım edebilirmi? şimdiden teşekkür ediyorum

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bendede okb vardı arkadaş ortamından uzak kalma kendini zorla üstüne gitmeyi dene yavaş yavaş bunu sen yapacaksın sen istemezsen başkası sana yaptıramaz istemediğin düşüncelerin peşini bırakmasını yine sen sağlayacaksın bir anda tamamen değiştiremezsin herşeyi. Önce 5 kere yapıyorsan 4 e sonra 3 e sonra...
    HAYALPEREST

Karar Dönemi

öncelikle saol önerin için aynı öneriyi psikologumda yapmıştı ancak kafamdan ne kadar uzaklaştırmaya çalışırsam o kadar sinirleniyorum ve kendime yada çevreme fiziksel zarar veriyorum. Biraz uzunca olabilir ama sıkıntılarımı paylaşmak istiyorum.

öncelikle liseye başladıgımda sosyal olarak zayıftım sadece kitap okurdum başka hiç birşey yapmazdım liseyi puanla kazandıgım için semtimden uzak biyere gittim aşırı baskıcı bir okuldu felsefi kitaplar okudum dini çok kurcaladım ateist oldum okulda bunu açıkca belirttim aslında kimseyle konuşmayı sevmezdim ve çekinirdim ama çekinmeden bunu söyleyebiliyordum neyse okuldakilerle sürekli kavga ettim müdür yardımcısı beni şıkıştırıyordu aşırı dindar bi herifti. 1 kaç ay sonra takıntılarım başladı. takip edildigimi düşünürdüm bıçak taşımaya başladım falan filan sonra okuldan ayrıldım 1 sene kadar okula gitmedim ve 1 sene hiç evden çıkmadım sürekli tekrarlama takıntılarım başladı ve aşırı temizlik bir psikiyatri ye gittim anafranil ve
    zyprexa gibi ilaçlar verdi sigaraya ve alkole başladım ardından bayılmaya başladım ve epilepsim oldugu ortaya çıktı epixx yazdılar neyse bütün takıntılarımdan kurtuldum ama kötü rüyalar halen takıntı yapıyor rüyalarımda sürekli parçalanıyor, yeniyor ve sürekli ölenleri görüyorum bu halen sürmekte. aşırı sinirliyim bıçak taşıyorum en ufak bir harekette kavga çıkarıyorum 2 kişiyi bıçakla yaraladım kendimden geçiyorum normelde sakinim ama birden sinirleniyorum, sebepsiz yere aglıyorum ve sinirlendigimde gülmeye başlıyorum, sesler duyuyorum mantıksız oldugunu biliyorum ama aklıma hep cinler geliyor. arapça oldugunu zannediyorum. ne ateistim, ne müslüman nede agnostik ve son olarak uyuşturucu alıyorum kurtulmak için ve ilaç aldıgım için bir çok defa komaya girdim . ilaçlarımın beni daha kötü ettigini düşündügüm için clopixol ü kestim ve son olarak artık sol kolumu hissetmemeye başladım yürürken sol kolumu hiç hareket ettiremiyorum, farkındayım biraz uzun oldu ama benzer durumda olanlar varsa yardım edebilir umarım

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle aramıza hoş geldin ,geçmiş olsun .

Sana ilk tavsiyem en kısa zamanda uyuşturucudan kurtulmaya çalış ,bu konuda hizmet veren kuruluşlardan destek al ,ayrıca bir dr .a başvurup sol kolunu muayene ettir ,ne kadar geçikirsen tedavi o denli uzun olur .

Diger bir tavsiyemde öfkeni kontrol altına nasıl alıcagını sana ogreten kurslara katıl ,böylece gereksiz yere ofke patlamaları yaşamaktan kurtulmuş olursun .

Bir başka onemli konuda uzerinde bıçak taşımamaya çalış ,hiç beklenmedik anda ortaya çıkacak öfke patlaması hem senin hemde karşındaki açısından onarılmaz sonuçlara neden olabilir ,o yuzden bu alışkanlıgını hemen bırakmaya çalış .

Birde bir danışmana başvurup terapi almanı oneririm ,bunun buyuk faydası olacagı inancındayım .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aşagıda verecegim linkte yer alan spesifik adlı arkadaşın önerilerini okumanı ve kendisiyle göruşmeni oneririm ,mutlaka sana faydası olacaktır .

http://e-psikoloji.com/forum/showthr...5189#post95189
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

eyvallah kardeşim sagol yardımın için. aşagıda verdigin linkteki konuyu inceledim katıldıgım çok ortak nokta var aslında. önerilerinide göz önünde bulunduracağım bıçak taşıma konusuna gelince bana çok mantıklı geliyor aslında, çakallar gibi bıçak vs. taşımayı bende istemem ama bir çok defa yalnız kaldım ve çok fazla dayak yedim. intikam aldıgımı düşünmeni istemem sadece daha fazla zarar görmek istemiyorum ve son olarak uyuşturucuyu bırakma konusunda, ailemin bu durumdan haberi yok, olmalarınıda istemiyorum, tek başımada halledemiyorum ve sicil dosyası gibi birşeyler tutuluyormu çünkü askerligim geldi ve ve haziranda muayene olucam. not : hoşbulduk

Karar Dönemi

Alıntı overdose Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle saol önerin için aynı öneriyi psikologumda yapmıştı ancak kafamdan ne kadar uzaklaştırmaya çalışırsam o kadar sinirleniyorum ve kendime yada çevreme fiziksel zarar veriyorum. Biraz uzunca olabilir ama sıkıntılarımı paylaşmak istiyorum.

öncelikle liseye başladıgımda sosyal olarak zayıftım sadece kitap okurdum başka hiç birşey yapmazdım liseyi puanla kazandıgım için semtimden uzak biyere gittim aşırı baskıcı bir okuldu felsefi kitaplar okudum dini çok kurcaladım ateist oldum okulda bunu açıkca belirttim aslında kimseyle konuşmayı sevmezdim ve çekinirdim ama çekinmeden bunu söyleyebiliyordum neyse okuldakilerle sürekli kavga ettim müdür yardımcısı beni şıkıştırıyordu aşırı dindar bi herifti. 1 kaç ay sonra takıntılarım başladı. takip edildigimi düşünürdüm bıçak taşımaya başladım falan filan sonra okuldan ayrıldım 1 sene kadar okula gitmedim ve 1 sene hiç evden çıkmadım sürekli tekrarlama takıntılarım başladı ve aşırı temizlik bir psikiyatri ye gittim anafranil ve
    zyprexa gibi ilaçlar verdi sigaraya ve alkole başladım ardından bayılmaya başladım ve epilepsim oldugu ortaya çıktı epixx yazdılar neyse bütün takıntılarımdan kurtuldum ama kötü rüyalar halen takıntı yapıyor rüyalarımda sürekli parçalanıyor, yeniyor ve sürekli ölenleri görüyorum bu halen sürmekte. aşırı sinirliyim bıçak taşıyorum en ufak bir harekette kavga çıkarıyorum 2 kişiyi bıçakla yaraladım kendimden geçiyorum normelde sakinim ama birden sinirleniyorum, sebepsiz yere aglıyorum ve sinirlendigimde gülmeye başlıyorum, sesler duyuyorum mantıksız oldugunu biliyorum ama aklıma hep cinler geliyor. arapça oldugunu zannediyorum. ne ateistim, ne müslüman nede agnostik ve son olarak uyuşturucu alıyorum kurtulmak için ve ilaç aldıgım için bir çok defa komaya girdim . ilaçlarımın beni daha kötü ettigini düşündügüm için clopixol ü kestim ve son olarak artık sol kolumu hissetmemeye başladım yürürken sol kolumu hiç hareket ettiremiyorum, farkındayım biraz uzun oldu ama benzer durumda olanlar varsa yardım edebilir umarım
    Düzelmek adına adımların olmuş psikiyatriye gitmiş ilaçlar kullanmışın, bu bilinçli ve güzel bir yöntem. Bu şekildeki çabaların için güç ve devam diliyorum...

Benim tavsiyem biraz farklı olacak...
    İnanmamışsın...
    Seni rahatsız eden maddi bişey yok aslında hepsi kafanda ve gönlünde... Takip edilmek düşüncesiyle taşıdığın bıçakla olaylara karışıyorsun aslında sorun olay değil sorun takip edildiğinii düşünmen... Muhtemelen kafandaki gönlündeki bu olumsuzlukları dindirmek ve unutmak için içiyor ve uyuşturucu kullanıyorsun ama bunlar da hayatını daha çok mahvediyor...

İnanç gönlü hoş ve sakin yapar, herşeyi bilen ve yardım eden bir güce inanmak insanın psikilojisine iyi gelir... Şüphedeyim diyerek geçirdiğin hayatta bu şüphe ve inançsızlık sana olumlu bişey katmamış (İslam selamet bulmak anlamına da gelir) e bi de inanarak yaşamayı dene... Denemeden bilemezsin değilmi fayda sağlayıp sağlamayacağını.... Herşeyi deniyorsun ya alkol uyuşturucu onlardan daha kötü olamaz ya...

Karar Dönemi

Standart benim rahatsızlığım gibi

[arkadaşım bende de panik atakla başladı ve okb ye geçti nasıl bir yol izleyeceğimi ben de bilemiyorum.Tek düşündüğüm ilaçlar ve dua etmek.önerebileceğin birşey olursa herzaman yazabilirsin.

Karar Dönemi

selgül öncelikle tavsiyelerin için teşekkür ederim. evet başlarda takip edildigimi düşündügüm için taşıyordum şuanda yine aynı korkularım var ancak birazda zarar vermenin karşındakini yola sokacagı gibi aptalca düşünceler yüzünden de taşıyorum dün benden 3 yaş küçük bi çocuk benden zorla sigara istedi bende saplamaya kalkıştım, tamam benim yaptıgım yanlış ama insanları dışlamıyoruz diye 16 yaşındaki çocugun benden sigara istemeside nerden çıkıyo, inanç meselesine gelince büyükannem bir hocaya gidiyor( şarlatanın birisi bence).adam bişeylere bakıyor bunun içinde cin var diyor.bi muska yazıyor sonradan bi hocaya baktırıyorum bilinmeyen bir lisanda içinde benim olmayan bir erkek isminin bulundugu bi büyü. ayrıca bi başka hoca(akraba) geliyor yanıma bi odaya sokuyor bi bardak suya baktırıyor ne gördügümü soruyor.yansıma diyorum çünki barkagın köşeli olması ve tepeden ışıgın vurmasıyla yansıma oluşuyor. hoca bana senin içinde iblis var diyor ve beni seansa soktu bana vurdu bogazımı sıktı ismini söyle gibi aptalca şeyler zırvaladı kesti bedenimi ve kanımdan çıkacagını söyledi sonra rahatladınmı diye bi soru sordu evet dedimki daha ugraşmasın bu nasıl bi zihniyettir .nasıl bir hayvanlıktır alınan alınsın daha başımdan bu dinle ilgili bir çok olay geçti dinden ben vazgeçmedim beni vazgeçirdiler.

Karar Dönemi

Alıntı ecemhatice Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    [arkadaşım bende de panik atakla başladı ve okb ye geçti nasıl bir yol izleyeceğimi ben de bilemiyorum.Tek düşündüğüm ilaçlar ve dua etmek.önerebileceğin birşey olursa herzaman yazabilirsin.
    ecem dua seni bi anlamda rahatlatacaktır ki bence psikolojik olarak inanan birisini rahatlatması dogaldır. ben artık okb den çıktım ve psikotik ilaçları daha fazla almaya başladım dirençli şizofreni diyorlar ama inan bana 2 sene ilaç kullandım ve bu kadar agır olacagımı bilseydim ilaç falan kullanmazdım . seni umutsuzluga soktugumun farkındayım ama durum böyle psikoterapi al( bende biraz olsun işe yaramıştı) oldugunca para harca sosyal ol yani takıntılı ortamlardan uzak kalmamı söylemişti doktorum ama ben o ortamları ne kadar görsende takıntılarınla ugraşmamanın daha mantıklı olacagını söyleyebilirim rahat hissettigin bir anda bir daha asla umursamıycagını söyle ve umursama ben böylelikle bayagı atlattım ama bu sefer daha degişikleri ve zorları gelicek eger onlara yenilirsen daha kötü olursun ben yenildim ama sonuna kadar direnirsen işte orda ne olacagını bilemiyorum daha o kısma geçemedim bende be kardeş geçersen sen söyle bende deniyim

Sayfa 1/3 123 SonSon