Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: evlilik hayatın sonu mu??

Karar Dönemi

Standart evlilik hayatın sonu mu??

Slm arkadaşlar ben yeniyim forumda..22 yaşındayım 3 yıllık evliyim ailevi sorunlarım yüzünden sinirle ve ani verilmiş bir kararla evlendim..Ama eşim beni çok yanılttı daha ilk yıldan bana bir sürü yalan söyledi ona koşulsuz güvenmiştim onunla mutlu olacağıma çok inanmıştım ama evlilik sonrası tam bir hüsran oldu. Eşim yetiştirme yurdunda büyümüş o 29 yaşında şu an. evleninceye kadar ailesi falan ortada yoktu ama evlendikten sonra ailesi bize çok ilgi göstermeye başladı ve eşimden sürekli para istediler zaten ekonomik problemlerimiz olduğu halde eşim ailesine sürekli eksi hesaptan para çekip göndermiş. tabi sonra eşimin askere gitme zamanı geldiğinde yine ortada aile falan kalmadı. Benim bile borçlardan olanlardan hiç haberim yoktu. O askere gittikten sonra bankalardan yalvar yakar öğrendim ne olduğunu ama artık çok geç olmuştu..çok yalnız kaldım bir taraftan borçlar bir taraftan onun yaptıkları bir taraftan iş sıkıntısı ve yalanları beni çok yıprattı.Hayata olan bütün inancımı ve güvenimi yitirdim. Ayrılmak istedim bir türlü peşimi bırakmadı hem ayrılsam ne olucak ki ailemin yanına tekrar dönmek istemiyorum.. Benim ailem modern görünümlü ama çok aşırı baskıcı bir aile onların lafından dışarı çıkmama imkan bırakmıyorlar hiç..Çok çaresizim..Kimseyi üzmek istemiyorum ama daha 22 yaşında hayattan beklentisi bitmiş tükenmiş bir insan olarak da yaşamak istemiyorum..artık sabahları uyanmak bile istemiyorum..Lütfen bana yardımcı olun..Belki benim aklıma gelmeyen bir çözüm yolu gösterebilirsiniz bana..

goffee
    Guest

Parayı ne için kullanmışlar?
    Çocuğun var mı?
    Çalışıyormusun?
    Ayrılsan kendi ayakların üstünde duramazmısın?

Karar Dönemi omenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben evliliğe karşı olan biriyim ve evlenmeyide düşünmüyorum.
    Geri kalan hayatımı bir insanla geçirme fikri ürkütüyor beni.

Sana şu an önerilebilecek çok fazla şey yok gibi.
    Canlılar içinde uzlaşabilme ve konuşma yeteneğine sahip tek canlılar bizleriz ama bir türlü kullanamyız bunu.
    Oturup konuşacaksın eşinle. Etkili bir konuşma yapman lazım ama. Hesap sorar gibi değil.

Karar Dönemi lokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evlilik hayatın sonu da değil başlangıcı da.. Doğru insanla evlenmek çok iyi bir dosta sahip olmak gibidir. Yanlış insan ise çekilmez bir kaos olsa kerek. Sizin probleminiz şu anda hayatınızı etkileyecek durumda. Yani mutluluğunuz buna bağlanmış gibi görünüyor.

Arkadaşların dediği gibi iyi bir iletişimle belki de çözülecektir. Eşinizle oturup konuşun ve bundan sonraki hayatınızı değerlendirin. Mutlu olabileceğiniz çıkışlar bulabilirsiniz. Maddi sıkıntılarınızı da zamanla aşacağınız için biraz sabır gerektiriyor. Bu konuda sizin adım atmanız gerekebilir. Eşinizden beklemeyin.
    ***Kendi eksiklerini göremeyenler, kusurlarını asla telafi edemezler.***

Karar Dönemi

çocuğum yok, çalışıyorum ama asgari ücretle kendi ayaklarım üzerinde durabilirim ama küçük bi yerde oturuyorum ve ailem çok tutucu ve hayatıma çok fazla müdahale ediyor. dikkat çekici birisiyim.. bundan nefret ediyorum. ayrıldığımda insanların söyleyecekleri ailemle yaşayacağım problemler beni tamamen çıkmaza sokabilir..Diğer taraftan eşimle artık mutlu değilim hiç mutlu olmadım ve bundan çok sıkıldım.çünkü ona hiç güvenmiyorum sorun para değil benden gizli iş çevirmesi ve yaptığı şeyleri bana anlatamayacak kadar korkak olmasıydı .Şimdi her şeyi düzeltmeye çalışıyor ama o kadar çok mücadele ettim ki yoruldum.Kimseye güvenim kalmadı çok şüpheci oldum.Her hareketi gözüme batıyo güvenin olmadığı yerde sevgi bitiyo kaldı ki severek evlenmedim.Küçük yaşta yanlış ve kızgınlıkla alınmış bir karardı. Hiçbir ortak yönümüz yok.Benim hayallerim var yapmak istediğim şeyler var ama onun hiçbir hayali yok işten eve evden işe ortak muhabbetimiz bile yok onunla yaptığım hiçbirşeyden hoşlanmıyorum.evlendiğimizden beri sürekli sorun yaratan o oldu. ama artık sorun bende.ve çözümü hakkında hiçbir fikrim yok..

Karar Dönemi lokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Anladığım kadarıyla sorun büyük. Çözümü de sadece size kalmış eşiniz pek ilgilenmiyor anlaşılan. Ayrılmanın bir çare olmadığını da düşünüyorsunuz. Eşinizle ciddi bir şekilde konuşmayı deneyin. Bunu özellikle sizin istemeniz lazım. Yorulduğunuzun farkındayım ama başka yapacak bişey görünmüyor. Ya da dışardan ikinizi de seven bilen birilerinin müdahele etmesini sağlayın. Ama yumuşak bir şekilde. İnşallah umduğunuz gibi olur
    ***Kendi eksiklerini göremeyenler, kusurlarını asla telafi edemezler.***

Karar Dönemi

eşim ne olursa olsun hiçbir sorun yokmuş gibi davranıyor. dolayısıyla da hiçbir çözüm aramıyor. zamanla düzeleceğine inanıyor. çok konuşuldu bu konular.hatasını kabul ediyor bir daha tekrarlamayacağını söylüyor. bu arada paranın bir kısmını kardeşine göndermiş bir büyük bir kısmını da idda da kaybetmiş ve yaptıklarını düzeltmek için de benim altınlarımı kullandı yani benim şu anda güvenebileceğim hiçbir şeyim kalmadı evliliğimi devam ettirmek zorundayım zaten en azından bir süre daha..ona tekrar güvenmek istiyorum, çocuk istiyor ama ben bu fikri aklımdan bile geçiremiyorum..adını koyamıyorum duygularımın kararsızım güvensizim ve en kötüsü kendimi bile sevmiyorum artık yaşadıklarım yüzünden.Evlenmeden önce herkes bana imrenirdi hayata ne güzel bakıyosun diye her şeyin iyi tarafını görmeye çalışırdım ve hep gülümserdim. ama artık bunların hepsi gitti. eskisi gibi olmak istiyorum ama olamıyorum..

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zor durumda kalmışsınız eşiniz sizi dinleyen birimi siz onu seviyor musunuz eğer öyleyse eşinizle konuşmanız yararlı olacaktır sizi daha çok bilgilendirmesini parasal konuda size daha açık olmasını isteyebilirsiniz geçmişten gelen zevklerinizle ortak noktalar bulabilirsiniz.

Ayrılmayı düşünüyorsan ailenin yanına dönebilirsin zor durumdaysan belki sana itici gelecek kısa zamanda alışıp eski hayatına dönersin seni sıkacaklarından korkuyorsun bu durumda bi işe girerek kendi ayaklarının üstünde durabilirsin.
    HAYALPEREST

Karar Dönemi misterioso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    East Europe

Alıntı omenn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Geri kalan hayatımı bir insanla geçirme fikri ürkütüyor beni. l.

80 yaşına geldiğinde görürüm ben seni
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sevgili özlem ,evlilik asla hayatın sonu degildir .

Ama senin gibi hiç duşunmeden balıklama yapılan evlilik sendeki gibi bazen hayatın sonu olabiliyor ,gelecegini karartabiliyor .

Sırf ailenden kaçmak için sonunu duşunmeden bir evlilik yapmışsın ,sonuçlarına katlanmak zorundasın .

Ailemin yanına donmek istemiyorum diyorsun ,haklı olabilirsin o durumda yapıcak iki şey var ,ilki eşinle beraber olmak ,digeride ayrılıp kendi ayakların uzerinde hayatına devam etmek .

Otur iyice duşun ne gibi sonuçlarla karşılaşacaksın bunlara gogus gerebilecekmisin ,bunları bir kagıda yazıp iyice duşun öyle karar vermeye çalış .

Ancak sana tavsiyem şu aşamada sakın sakın çocuk yapmamaya çalış ,eger böyle bir hataya duşersen senin için hayat çok daha acı verici ve zor olacaktır ,sakın bunu göz ardı etme .

Eger hayata yalnız devam ediceksen ,en azından sana ayakbagı olmaz hayatını istedigin gibi yonlendirebilirsin ,ama çocuk olursa işte o zaman onuda duşunmek zorundasınki buda seni ummadıgın kadar çok yıpratır ,işte o zaman bugunlerinide ararsın .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Sayfa 1/2 12 SonSon