6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Öylesine

Karar Dönemi

Standart Öylesine

Düşüncelerim artık çok değişken.Moralim en ufak durumda bozuluyor.Gereksiz bir stres ama ondan kurtulmanın tek çaresi yok olmak.Bir kaç dakika sonra mutlu oluyorum.Sonra yine karamsar düşünceler sarıyor üstümü.

Artık tanrıyı eleştirir oldum.Bu hale gelmem bile ayrı bir üzüntü sebebi.Dakikalar içinde düşüncelerim değişiyor.Bir üzgün , bir mutlu.Bir kaç gün öncesine kadar ilaçların fayda ettiğine inanmaya başlamıştım.

Varlığıma ve tüm düşüncelerime lanet olsun.Beynim bir işe yaramıyor.

Bir şeylere şükür etmemin bir anlamı yok.Bu gün en berbat koşullarda yaşayan insanlar bile benden daha mutlu olmalı.

goffee
    Guest

Düşüncelerinin sahibi sensin onlara hakim olmayı öğrenmelisin.

Karar Dönemi

Yakın zamanda terapi görmeye gidebilirim.Fakat sorunlarım hakkında bir konuşma geçtiğinde veya bir psikiyatr,danışmanla görüşme sırasında üzerimdeki stresin arttığını fark ediyorum.Bu görüşmeden sonrada devam ediyor.Bazen karşıma en korktuğum sorular çıkıyor.İşte o zaman feci şekilde tıkanıyorum.Yani bir anlamda bu konular hakkında bir doktorla veya herhangi bir kimseyle görüşmem sonrasında , sorunlarımı iyice kafama takmaya başlıyorum.Doktorla görüşmemden sonra kendimi pek iyi hissedemiyorum.Sorunlarımın üzerinde durdukça kötü anılarımı hatırlamaya başlıyorum.Sizce doktora gitmeye devam mı etmeliyim?

goffee
    Guest

Doktorun ne çeşit sorular soruyor da sen sıkıntı hissediyorsun?
    Yani özel konular mı?
    Yoksa sadece sıkıntılarını hatrlattıgı için mi sıkıntı yaşıyorsun?

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Doktorda stres olunacak bir durum yok senin sorun yaşadığın olaylardan kaçma isteğin var doktor onları bulup sana yardımcı olmak istiyor o kadar. Sen onları sorun olarak görüp kaçıyorsun doktorun karşına alıp çözümlemeni istiyoryoksa başka türlü kurtulamazsın. Doktora gitmeye devam edebilirsin olmadı dr yi değiştir zamanla aşılacak şeyler zamanı nasıl geçireciğin sana kalmış.
    HAYALPEREST

Cahillik Dönemi malahit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskişehir

hayat hep iniş ve çıkışlarla doludur emin ol.hepimiziçin.ama bazen bu sekmeler cok sık olabilir ki sende de oyle sanırım.biraz rahat olmaya çalış.tabiki ihtiyaç hissediyorsan profesyonel yardım al.ve biraz oluruna bırakmaya çalış hayatı...
    varlığım ve yokluğum arasında bir fark yoksa hayatında,gerek yok hayatında olmama..