8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: ne yapmalıyım

Karar Dönemi

Standart ne yapmalıyım

arkadaşlar nasıl anlatmalıyım bilmiyorum ruhsal olarak çöküntüde hissediyorum kendimi yaptığım hiç bir şeyden zewk alamıorum eskiden yapmaktan hoşlandıım şeyleri yapmak orda kalsın duymak dahi istemiorum mesele kafamda ne tasarlyosam bnm için doğru oymuş gibi gelio mesela evde bana birşy söylensin alınıorum üşengeçlik var sürekli uyumak istiorum erkek arkadaşım var sürekli tartışıoruz onu aşırı derecede kıskanıorum yapmadığı şeylerden ötürü yargılıorum ondan birşrylr bekliorum sürekli bi derdm olduunda yanımda olmasını istiorum benmle konuşmasını bana bugünkü tartsmamızda şizofren mi oluosun anlamadım dedi sürekli şikayet ediorum yaptıklarından gerçekten düşünmeye başladım şizofren mi olmaya başladım die kendimi sigaraya verdm tek arkadasım o sanki artık çevremdekilerle konuşmk istemiyorum bazen bana yardım edin doktora gtmek istemiorum bu yuzdennn buraya yazdım...

Karar Dönemi derya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bana depresyon gibi geldi kendin atlatacağına inanıyorsan gitme doktora ama atlatamam diyorsan gitmen gerekiyor çünkü kendi kendine geçmez bende olmuştu gittim ilaç verdi kendimi daha iyi hissediyorum her şeye sinirleniyordum ağlıyordum sürekli sürekli yatma isteği kafaya çok takma yaptığın şeylerden zevk almama kimse ile görüşmek istememe bunlar belirti ne kadar erken başlanırsa tedaviye o kadar çabuk atlatırsın

Karar Dönemi

hap kullanmıstım daha önce pek bi faydasını göremedim

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ne kadardır böylesin bir başlangıcı var mı depresyonada gibisin geçici gibi sıkıntından erkek arkadaşınla tartışıyorsun erkek arkadaşını yanında istemen normal bu durumu atlatmak için morale ihtiyacın var kendini arkadaşına anlat seni daha iyi anlayacaktır o da ona göre davranacaktır arkadaşının desteğiyle daha kolay atlatabilirsin bu durumu.

Karar Dönemi

yaklaşık 1 aydır böyleyim artık insanlara güvenmiorum bunu arkadasıma anlatamadığım için burdaım zaten belli başlı bi sıkıntım yok derdim yok ama bn kendime çok dert ediorum hersei büyütüorum

off bu kıskançlık bende de var aynısı valla...adamın aklında olmayanı aklına sokuyorum diye de çok tırsıyorum ne yalan söylimben de aynı durumdayım şu an ve doktora gitmekle gitmemek arasında kararsızım.

Karar Dönemi

bende öle ama bnm braz daha farklı daha önce gtmiştim bnzer sebeplerden pek bi faydası olmadı

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

ne kadar doktor olmasam da bana da biraz depresyon semptomlari gibi geldi.. mesela bir zamanlar zevk aldiginiz seylerden artik zevk alamamak ('anhedonia') ve ruhsal cokuntu.. ayni zamanda da bu skintiyi kafanizda daha da buyutmeniz surekli (rumination).. once kendiniz depresif dusunceleri ortaya koyup alternatifler arayarak, dusunce seklinizi degistirmeye calisabilirsiniz, ayni bir kognitif (CBT) terapide uygulandigi gibi..
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...