Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Fikirlerinizi Merak Ediyorum =3

Karar Dönemi
    Yer
    Sandalyeden

Red face Fikirlerinizi Merak Ediyorum =3

Merhaba Aranıza katılmaktan mutluluk duyuyorum (çünkü siz diğerleri gibi ne küçümsüyor nede alay ediyorsunuz)
    Kendimi anlatarak başlarsam problemimin ne olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz

-Kırılganım (Alıngan)
    -Şiddete Başvurmam (Ne Kendime Nede başkasına zarar vermem)
    -Kin Tutmam
    Pek Açıklayıcı Olmasada XD bu tür huylarım yok
    Beni Ençok Mutlu eden şey yardım ettiğim birisinin mutlu olduğunu görmektir

Problemim İse
    İnsanların Benim Nekadar Kırılgan Olduğumu anlamadan bana direk ön yargı ile yaklaşıp sestonumun ince olması yüzünden eşcinsel demeleri (Ama Böyle Birşey Yok =P ) onların sadece sonuçlarını düşünmeden başkalarını ezerek kendilerini üstün hissetme egoları (Doğru kelimeyi bulamadım =P) yüzünden benim bu tepkiyi görmem diyebiliriz Normalde Onları takmadan Devam edebiliyordum ama bugünlerde eskiden arkadaş olduğum birisinin bunu bana demiş olması beni derinden yaralıyor ben hiçbir iyiliğime karşılık beklemedim ona iyilik yapmama rağmen onun ağzından bu kelimenin çıkması acımasızlık değilmi....
    Sonuçta Belirli bir zaman sonra kendimdemi problem var diye kendimi yargılamaya başlıyorum
    Sonucunda çekingenim insanların yanında fazla konuşamaıyorum (bu yeni başladı konuşmak istemiyorum )
    Asosyellik Yok Arkadaşlarım var ama bağzılarınında aynı düşüncede olduğunu düşünmek beni üzüyor düşünsenize.
    artık onların bu düşüncede olmasından sıkıldım onların bu yargıdan çıkmasını istiyorum
    Bu Düşüncelerden Kurtulmak İçin Ne Yapabilirim (Sesim Ergenlikden dolayı böyle tahminimcede yakın zamanda düzelecektir ama genede bu düşüncelerden kurtulamıyorum)
    İlkdefa bu konu hakkında birşey yazıp birisiyle paylaşıyorum Yorumlarınızı Bekliyorum

Karar Dönemi tened - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sana net olarak ne tavsiye edilebilir, bilmiyorum. Ben mesela yaşça senden büyüğüm ve yaşam bana şunu öğretti. Bu dünyada çok da kimseyi sevmek gerekmez. Kendini olduğun gibi kabul et. Başarılı olabildiğin alanlarda insanlara üstünlüğünü ispat et. İnsanların sözlerine çok takılma. Sana faydası olan konulardan faydalan. Zararı olan şeylerle ise dolaylı olarak mücadele et. Mücadele etmek ise insanlara üstünlüğünü ispatlamakla olabilir bazı konularda. Hayatta herkese bir rol düşer, senin de kendine uygun ve iyi olan biri rolü seçmen gerekir. Sesini değiştirmezsin ama kaderini değiştirebilirsin (kaderini sen çizersin hayatta)
    Kimi insan uzundur, kimi kısadır ama elinde ne varsa o malzemeyle mücadele etmek durumundadır.
    Herkes temelde yalnızdır ve herkesin tek tük dostu olur ancak

Karar Dönemi
    Yer
    Sandalyeden

Teşekkürederim Üstünlük konusunda kanıtladığım birkaç yeteneğim var hatta onla tanındığım ama bazen öyle hissediyiyorumki kendim hiçmişim gibi sadece başkalarına yardım etmem gerekiyormuş gibi onların hayalleri var ve onlar çabalıyorlar onların çabaladıklarını görünce yardım edesim geliyor elimde olan birşey değilmiş gibi kendimi sonuçta bir olaydan mutlaka mantığım ile kurtulacak / çözecekmişim gibi kendimi ikinci planda tutuyorum insanlara ve çocuklara bukadar değer veriyorum beni ençok üzecek şey daha birşey bilmeyen çocuğa kötü veya onun hayatını karartabilecek olayların onlar daha küçük yaşta iken onların başına gelmesi sonuçta onlar daha küçükler ve yapabildikleri kadar eğlenmeliler çünkü zaten sonra problemleri başlayacak ....
    ''Buarada yardım konusunda yaptığımşey kendimi hiçe sayarak değil elimden geldiğince deniyorum kendimi zorlamıyorum ''
    O Herkeze Önyargı Ve Nefretle Yakalaşanlara da Birşey Diyemiyorum Çünkü Ellerinde Olan birşey değil oyüzden onlara kızamıyorum onlar sadece aracı gibi davranıyorlar onlar büyüklerinden ne gördü ise onları küçüklerine yapıyorlar...
    Onlar içinde yapabileceğim birşey yok Ama benim istediğim şey artık yaralanmamak yaralanmadan başkalarına yardım edebilmek biliyorumki benden kat kat daha zor durumda olanlar var onların yapabilecekleri hiçbirşey yok
    Benim Büyük bir ihtimal ile bukadarçok pozitif bakmayı öğreten şey bu olay olmalı
    Ben eskiden çok çok küçükken saygısızca davranmayı havalı uuu tip gibi görüyordum aslında bunun sadece insanların gözünden düşmek dışında başka birşey olmadığını fark ettim aslında uzun lafın kısası benim kendime inanmam ve güvenmem gerekli öz güvenimin pek yerinde olduğunu sanmıyorum hemen pes ediyorum ve çabalayamıyorum bunun için bir çözüm varmı =(

Özgüven pozitif bakış açısıyla kazanılabilir. Nasıl bakarsan, öyle görürsün. Ne düşünürsen, öyle hissedersin.
    Bu konularda yazılmış bazı psikoloji kitapları da var.
    Mesela bazı insan mükemmeliyetçidir. Yaptığı 5 doğru vardır, 1 yanlış yapar ve sadece onun üzerinde durur. Bu da şevkini kırar.
    İnsanın yaptığı doğru şeylerin farkında olması gerekir.
    Psikoloji konularıyla ilgili bazı bilimsel kitapları veya yazıları okursan...kendini daha istediğin noktaya çekebilirsin belki

Karar Dönemi
    Yer
    Sandalyeden

Teşekkür ederim ^_^ bunu konuşmak birisinin rehberlik/yardım etmesi bile beni suan baya mutlu etti =P

Rica ederim. Belki başka yazan arkadaşlar da olabilir daha sonra. Bu arada sana özel mesaj attım bir tane. İyi geceler şimdilik
    ;o)

goffee
    Guest

Anlatımınızdan eşcinsellikle alakanız olmadıgı belli.
    Ancak ileride sürekli ses sorunu yaşamamak için bir uzmanla görüşmenizi tavsiye ederim.
    Kulak Burun Boğaz uzmanı olabilir.

Karar Dönemi
    Yer
    Sandalyeden

Ergenlikte Ses İnceliklerinin Düzelmeme Gibi bir durumu varmı ? =(

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Etiketlenmek seni üzmüş anladığım kadarıyla. En acıtanlar en yakınlarımız oluyor nedense ne büyük çelişki değil mi?Sesin ince olmasaydı hayatında ne yada neler farklı olurdu şu anda?

Karar Dönemi
    Yer
    Sandalyeden

Minnie Gerçekten Haklısın =P
    Suan Hayatımda Hmmmm
    -Kendime Güvenim Olurdu
    -Daha Başarılı Olurdum (Hayatta)
    -Bunları Düşünmek Yerine Mutluluğu arardım (Yaşardım)
    -Kendimi Severdim (Seviyorum ama kendime pek baktığımı düşünmüyorum)
    (Hmm Ozaman Tek amacım özgüvenimi kazanma olmalıdır (sesimin değişmeyeceğini varsayarsak hmmm peki özgüvenim nedenyok benim düşüncelerim/engelleyenler =P)

1_Birde beni sıkan Tek Bu değil ben inanılmaz sebeplerden beni tehdit ettiler örn salak arkadaşlarımın (bağzıları ^_^ salak olsalarda seviyorum =P ) gitti sevgilisini kıskandırmak için beni kullandı benim haberim olmadan bende benim teli kullanmasına izin veriyordum ve sevgilisi bunu öğrenmiş bana tehdit mesajları atmıştı ve en az 50 kere aramıştı sonra herşey tatlıya bağlandı ama biri bana şaka olsada tehdit gibi birşey diyince benim elim ayağım kesiliyor rengim atıyor ve şekerim düşüyor =( , Tehdit gibi olmasasada Beni Baya Kovaladılar O_o para için kovalayanlar varya onlardan hepsinden kurtuldum kovalanma anında bir anda soğuk kanlı oluyorum ama olay sonrasında gene aynı şekilde kendimi bitmiş gibi hissediyorum veya bir kavga olayında biri birisine vururken nasıl o kişinin canın yanacağını düşünerek savunma yapmaya çalışırki (ben) biliyorumki ona karşılık verirsem o 2 kişi sonra 4 sonra 8 kişi olarak gelecek ve olay büyüyecek hiç büyütmeye gerek yok butür olaylarda ölüp ölüp yiniden diriliyorum =P veeeee sonuçtaaaaa Öz Güvenim Sarsılıyorrrr =P

2_Benim Hiç Rehberim ve Kafa kafaya dertleşe bileceğim biri olmadı abi diyesim geliyor =P (kafa kafa yadan kasıtım benden büyükler çünkü onların hayat tecrübesine ihtiyacım var ) Rehberim hmmm düşününce bana kimsenin rehberlik konusunda yardım ettiğini hatırlamıyorum örn bunu yaparsan daha iyi olur gibi gibi tamami ile söylemeden hata yapmama genede izin veren bir rehber kendime yakın hissedeceğim biri Oldu 2 Kişi Var ama onlarlada sadece haftada 1 görüşebiliyorum veya görüşemiyorum.....
    Görüşsem bile kendimi sanki onları yoruyormuş onları sıkıyormuş gibi hissediyorum ama benimle ilgilenmeleri hoşma gidiyor (Rehber Gibi İlgilenmeleri) birde o kişiye nediyebilirimki rehberim ol XD gibimi =P

3_Mutlu olunca tanımlayamadığım bir duygu sanki başkasına zarar vermişim gibi hissetmeme neden oluyor

Tahminimce 3 Problemim çözülürse gayet mutlu olucam (4/1 i çözüldü teşekkürler =P ) buarada size yazmanızı öneririm ilk başta gerçekten çekinerek yazdım ama şuan baya rahatım inanılmaz derecede o sıkıntıyı çekmekten ise yazmak daha mantıklı =P

Sayfa 1/2 12 SonSon