Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Selam

Karar Dönemi

Standart Selam

Herkese selamlar. Foruma yeni kayıt oldum. Kısaca kendimden söz edeyim.

16 yaşındayım İzmirliyim. Kendimi bildim bileli çekingen biriyim. Rahatça kendimi ifade edemem. Ortamlarda hep sönük kalırım 2. plandayımdır.

Bu duruma alışmıştım aslında. Fakat yaklaşık 1 sene önce tik başladı, boynum titriyordu. Bu titreme daha çok sabit durmam gereken zamanlarda oluyordu. Bu tikin nedenini araştırdım ve sosyal fobi olduğunu öğrendim. Ve yaklaşık 3-4 aydır da sosyal fobik olduğumun bilincinde yaşıyorum.

Yeri geldikçe diğer sorunlarımı da yazarım. Herkese kolay gelsin...
    Bu hastalıkla yaşamak gerçekten zor.

Karar Dönemi

......................
    Konu gezgin tarafından (06-11-2011 Saat 03:08 AM ) değiştirilmiştir.

bana düşer mi bilmem ben de yeni geldim ziraama hoşgeldin..
    bir de gelir gelmez sorgulamış gibi olmak istemem ama sosyal fobi teşhisini sen kendin mi koydun yoksa bu bir doktorun fikri midir??

bengeldiğim günden beri - ki daha bir kaç gün oldu- kendimi daha iyi hissediyorum,eminim sen de burda rahatlicaksın..işteöyle'nin tavrı da çok tatlıçok sempatik...ben kendimi iyi hissettim sen de hissedersin inşallah

Karar Dönemi

@işteöyle
    İçime ata ata patlama noktasına gelmiştim. Ben de biraz açılayım diye geldim

@gezgin
    Hoşbulduk, sağol

@yalnızlık
    Gerçekten işteöyle içimi rahatlattı. Dün gerçekten zor bir gün geçirmiştim onun üstüne iyi geldi
    Sosyal fobiye gelince daha önce de araştırmıştım forumlardan belirtilerin çoğu bende gösteriyor. İstersen birkaçını yazayım.
    - Terleme
    - Ağız kuruması
    - Kalp çarpıntısı
    - Sürekli yutkunma
    - Titreme
    - Çirkinim, yetersizim ve beğenilmiyorum gibi düşünceler.
    - Mükemmel olmalı hata yapmamalıyım.
    - Kaygılı olduğumu belli etmemeliyim
    - Rahat davranmalıyım.

Bunların hepsi bende var ve bu yüzden sosyal fobik olduğumu düşünüyorum.
    Ayrıca forumda gezinirken bir arkadaşın mesajını gördüm ve bende de OKB belirtileri başlamış diye düşünüyorum. Süreci bu arkadaş kadar ağır geçirmiyorum fakat bunları düşünüyorum da...
    http://e-psikoloji.com/forum/showthr...fen-yard%FDmmm
    Ve ayrıca geçmiş takıntısı da var bende. Mesela bir tartışmada susup kalıyorum. Sonra orda niye böyle diyemedim diye düşünerek kendimi yiyorum gün boyunca.

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hoşgeldin aramızaaa..geçmiş olsun
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı fobik35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Foruma yeni kayıt oldum. Kısaca kendimden söz edeyim.

16 yaşındayım İzmirliyim. Kendimi bildim bileli çekingen biriyim. Rahatça kendimi ifade edemem. Ortamlarda hep sönük kalırım 2. plandayımdır.

Bu duruma alışmıştım aslında. Fakat yaklaşık 1 sene önce tik başladı, boynum titriyordu. Bu titreme daha çok sabit durmam gereken zamanlarda oluyordu. Bu tikin nedenini araştırdım ve sosyal fobi olduğunu öğrendim. Ve yaklaşık 3-4 aydır da sosyal fobik olduğumun bilincinde yaşıyorum.

Yeri geldikçe diğer sorunlarımı da yazarım. Herkese kolay gelsin...
    Bu hastalıkla yaşamak gerçekten zor.
    Alıntı fobik35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @işteöyle
    İçime ata ata patlama noktasına gelmiştim. Ben de biraz açılayım diye geldim

@gezgin
    Hoşbulduk, sağol

@yalnızlık
    Gerçekten işteöyle içimi rahatlattı. Dün gerçekten zor bir gün geçirmiştim onun üstüne iyi geldi
    Sosyal fobiye gelince daha önce de araştırmıştım forumlardan belirtilerin çoğu bende gösteriyor. İstersen birkaçını yazayım.
    - Terleme
    - Ağız kuruması
    - Kalp çarpıntısı
    - Sürekli yutkunma
    - Titreme
    - Çirkinim, yetersizim ve beğenilmiyorum gibi düşünceler.
    - Mükemmel olmalı hata yapmamalıyım.
    - Kaygılı olduğumu belli etmemeliyim
    - Rahat davranmalıyım.

Bunların hepsi bende var ve bu yüzden sosyal fobik olduğumu düşünüyorum.
    Ayrıca forumda gezinirken bir arkadaşın mesajını gördüm ve bende de OKB belirtileri başlamış diye düşünüyorum. Süreci bu arkadaş kadar ağır geçirmiyorum fakat bunları düşünüyorum da...
    http://e-psikoloji.com/forum/showthr...fen-yard%FDmmm
    Ve ayrıca geçmiş takıntısı da var bende. Mesela bir tartışmada susup kalıyorum. Sonra orda niye böyle diyemedim diye düşünerek kendimi yiyorum gün boyunca.
    sevgili fobik ,aramıza hoş geldin .

senin gibi bir çok arkadaşımız var ,çekingenlik çok dogal bir şey .
    temelde bunun altında yatan neden insanın özguveni ,anladıgım kadarıyla sende bu sorunu yaşıyorsun .bu biraz çabayla kolayca atlatılabilecek bir durum yeterki kendine inan ve biraz çaba göster .

sosyal fobinin bir çok sebebi var ,durumunu anlayabilmek için oncelikle bir uzmana danışman gerekiyor ,ilk yapacagın şey ögrenci oldugun için okulddaki rehberlik hocasıyla goruş ,gerekirse hastaneye de gider psikiyatri dr .la goruşursun kesin teşhis koyulmuş olur .

burada okudukların senin açından yanıltıcı olabilir ,o yuzden en kısa zamanda bir uzmana danış .

çekingenligi atlatman için bir kaç önerim var ,bol bol pazara alışverişe git insanlarla direkt irtibata geç bunun sana çok yararı dokunacaktır .

zamanında bende senin gibi çekingendim hatta oldukça fazlaydı ,o zamanlar ne böyle psikoloji siteleri ,nede rehber ögretmenler vardı ,nerden aklıma geldiyse sık sık pazara marketlere gider oldum ,gerek alışveriş yaparken gerekse gezerken hiçbir neden yokken tanımadıgım insanlara yok saat soruyor ,yok bir adresi soruyor bahanesiyle iletişime geçtim her fırsatta ,çok kısa bir zaman sonra o çekingen çocuk tamamen kayboldu ,çok daha rahat davranır oldum bu yaptıklarımın çok faydasını gordum sanade öneririm .

hiçbir şey yapamıyormusun o zaman git konaga vapur iskelesinin oraya veya sahil kenarına orda balık avlayanların yanına takıl balık avla hemde onlarla sohbet et veya semt sahalarına git orda tanımadıkların arasına katıl spor yap ,top oyna . daha bunun gibi bir çok şey yapmaya çalış ,ilk önceleri biraz zor olacaktır ama zamanla alışacaksın .

diger bir onerimde geçmişi fazla kafaya takma yaptıgın hataları incele araştır ve bir daha yapmamaya çalış ama fazla kafana takma .

35.5 a benden kucak dolusu selamlar ,umarım sende 35.5 lusundur .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi derya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende de var bu tür belirtiler konuşabiliriz

Karar Dönemi derya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yazı güzelmiş mantıklı denemek lazım

Karar Dönemi

@chenn
    Hoşbulduk, sağol.

@9 Şubat
    Çekingenliğimin nedeni aslında birileriyle bir şeyler konuşurken konuşacak bir şey bulamamak. Düşünüyorum zorluyorum fakat yok. Hep konuyu başkası açıyor anca o zaman ben de konuşabiliyorum. Arkadaşlarım da farkına vardı, hep ben konuşuyorum diye. Durum böyle olunca ben de kendimi kaçmakta buluyorum, yapmamam gerekse bile kolaya kaçıyorum.

Dediğin gibi üstüne gitsem belki olacak ama içimden gelmiyor, zor geliyor ama böyle yaptıkça da daha çok çöküyorum. Sahile gidip balık tutmayı çok isterdim fakat bilmiyorum Babam da sokağa çıkmayan biridir. Gelip de bana hadi bugün balık tutalım demedi, benim üstünde durmadım nedense. İzmirli olup da balık tutmayı daha öğrenmemiş olmak güzel bir durum değil. Fakat bu sene para biriktirip bir tane alacam olta. Yazlığa gidince de atarım olta, öğrenirim diye umuyorum.

Tanımadıklarımın arasına direk katılmak da çok zor geliyor. Zaten tanımadığım 1 kişi olsa stres yaparım, artık topluluğa girersem nolur kimbilir...

35.5 konusunda uyuşamadık. Balçovalıyım ben burası tam35

@derya
    Güzel olur gerçekten. Aynı sıkıntıları çeken biriyle konuşmak iyi gelecek bana. Arkadaşlık isteği gönderdim. Eğer serbestse e-posta adresimi atarım özelden.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

[QUOTE=fobik35;93910@9 Şubat

Tanımadıklarımın arasına direk katılmak da çok zor geliyor. Zaten tanımadığım 1 kişi olsa stres yaparım, artık topluluğa girersem nolur kimbilir...

35.5 konusunda uyuşamadık. Balçovalıyım ben burası tam35 .[/QUOTE]

Bulundugun muhit tam sana gore bir yer aslında ,biraz kendini zorlasan kolayca aşarsın bu sorunu yeterki gayret et .

Eger kısmet olursa izine geldigimde mutlaka tanışmak isterim senle ,böylece hem seni yakından tanımış olur hemde biraz olsun senle birlikte olur bu sıkıntını bir nebzede olsa aşmana yardımcı olmaya çalışırım .

Dedigim gibi yıllar once bende çok çekingen biriydim ,ama şimdi hepsi geride kaldı .Çok rahat hiç tanımadıklarımla konuşup kaynaşıyorum ,ama bazende içimden bir şey beni engelliyor .

Her şey insanın kendinde bitiyor ,kendine ne kadar çok güvenirsen o denli sorunları aşarsın .

Şunu asla unutma her insanın zayıf bir noktası mutlaka vardır ,mükemmel insan yoktur .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Sayfa 1/2 12 SonSon