6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Doymuyorum.......

Karar Dönemi aragorna88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Tanımlanamıyor

Standart Doymuyorum.......

Svglı dostlar.
    Ne kdr yemek yesemde doymuyorum.Bu akşam 5xLahmacun 3xayran 2xhalka tatlı yedim.Anca doydum.Hatta şuan acıktım

Öglene dogru : elim ayagım titriyor.Başım dönüyor.Brüt 750 g dan cok yiyecek yiyince doyuyorum..(+içececek )

Sizse sornm ne ?Sıkıntıdanmıdır?Hastalık olabilirmi?......
    Yrmlarinizi bklymmm
    İnsanlar köprü kuracakları yerde duvar ördükleri için yalnız kalırlar.

Karar Dönemi Elzem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı aragorna88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Svglı dostlar.
    Ne kdr yemek yesemde doymuyorum.Bu akşam 5xLahmacun 3xayran 2xhalka tatlı yedim.Anca doydum.Hatta şuan acıktım

Öglene dogru : elim ayagım titriyor.Başım dönüyor.Brüt 750 g dan cok yiyecek yiyince doyuyorum..(+içececek )

Yrmlarinizi bklymmm
    Bir doktora gidip şeker ölçümlerinizi yaptırmanızda fada var, değerlerin normal çıkması durumunda sıkıntı hali ele alınabilir ancak.
    "Dün ile bugün arasında bir kavga çıkarsa yarını kaybederiz." Churchill

"Erkeğin de, kadının da terbiyesi, birbiriyle münakaşa ettikleri zaman belli olur." Bernard Shaw

Hydra
    Guest

Alıntı Elzem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir doktora gidip şeker ölçümlerinizi yaptırmanızda fada var, değerlerin normal çıkması durumunda sıkıntı hali ele alınabilir ancak.
    Evet endokrinoloji polikliniğine gitmeniz gerekiyor.

IDDQD
    Guest

Alıntı aragorna88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Svglı dostlar.

Yrmlarinizi bklymmm
    Belli oluyor! Açlıktan sesli harfleri de yemişsin.

Bu sorun bende de var. Benim yazacağım şeyi zaten yazmışlar. Ancak ben de aynı sorunu yaşayan birisi olarak, görüşümü belitrmek isterim. Bununla ilgili bir kitap okumuştum. kitabın özeti şu: şeker, tatlı, çikolata, gofret gibi basit şeker yerine portakal, elma, kivi, ananas gibi lifli, posalı meyveleri tercih etmeliyiz. Lahmacun, pizza, börek yerine de kereviz, arapsaçı, lahana , ıspanak gibi sebze ve ot ağırlıklı beslenmemiz gerekiyor. Posa hem tok tutuyor hem de sindirimi kolaylaştırıyor. Kitapta insülin ile ilgili olan bilimsel kısmına da yer verilmişti. Ancak tam anımsamıyorum. Ayrıca beyaz ekmekten vageçemiyorsan, en azından bayat veya kızarmış olanı yemeni tavsiye ederim. Daha doyuruvu oluyor.

Hydra
    Guest

Alıntı IDDQD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu sorun bende de var. Benim yazacağım şeyi zaten yazmışlar. Ancak ben de aynı sorunu yaşayan birisi olarak, görüşümü belitrmek isterim. Bununla ilgili bir kitap okumuştum. kitabın özeti şu: şeker, tatlı, çikolata, gofret gibi basit şeker yerine portakal, elma, kivi, ananas gibi lifli, posalı meyveleri tercih etmeliyiz. Lahmacun, pizza, börek yerine de kereviz, arapsaçı, lahana , ıspanak gibi sebze ve ot ağırlıklı beslenmemiz gerekiyor. Posa hem tok tutuyor hem de sindirimi kolaylaştırıyor. Kitapta insülin ile ilgili olan bilimsel kısmına da yer verilmişti. Ancak tam anımsamıyorum. Ayrıca beyaz ekmekten vageçemiyorsan, en azından bayat veya kızarmış olanı yemeni tavsiye ederim. Daha doyuruvu oluyor.
    Aynen katılıyorum. Et ve süt ürünlerini daha sağlıklı kaynaklardan almak mümkün.

Alıntı IDDQD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ben de bu günlerde açlığımla baş etmeye çalışıyorum inanılmaz kilo aldım ve vermeye çalışıyorum ve ben de çok zorlanıyorm.bu şehre geldiğimden beri akşamları 3er paket cips yiyip sonra da bir iki bardak kola içiyordum.kansızlık sıkntısı yüzünden diyette yapamadım sonra bir gün kendime dur demeye karar verdim doktora gittim.kolesterolüm yükselmiş hemen cipslere veda ettim ama onları çok özlüyorum..ve tabi pizza ve hamburger..ayrıca bi de kadayıfı çok özledim:S:S
    hala kilo falan veremedim ama arada dayanamayıp böreğin mantının ve etin gözüne vuruyorum..bi de bütün gün oturmaktan kaynaklanan kilo artışı da söz konusu...
    insanın kendini durdurması gerçekten çok zor..şeker çikolata yerine meyve yemek benim için cazip ama pizza lahmacun börek yerine ıspanak kereviz...aman yaRabbi:S:S
    ama sağlık için çok önemli fit olmak lazım