Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: ves-selam

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı yalnızlık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilginize çok çok teşekkürler.
    aslında azla yetinmek gibi bi durum yok çünkü Rabbim gayet cömert davranıyo beni lütuflandırırken bu sadece benim bencilliği şımarıklığım ve doyumsuzluğumla alakalı.
    gerçekten kendimi kötü hissetmem için hiç bir sebep yok.sağlığım çok iyi elhamdülillah işim var hem kendi ailem hem de nişanlımın ailesi ve nişanlım da gözümün içine bakıyolar beni memnun etmek için.halimden bin beter halde insanların olduğunu çok çok iyi biliyorum.
    şehre gelince aslında sinop yaşamakta zorlanılacak bir şehir değil.ben merkezde yaşıyorum hem de evim tam şehir merkezinde.evde 3 kişi kalıyoruz biraz onlarla anlaşamıyoruz.aslında anlaşamıyoruz derken sadece herkes birbirinden çok farklı biri samsunlu biri malatyalı biri kastamonulu 3 kız..çok farklı hayatlarımız çok farklı ailelerimiz var.o yüzden de frekans tutmayabiliyor.biliyorum bu da çok normal.sonra bir de memleketlim var iş yerinde bi tane ki onu da çok seviyorum ama her zaman birlikte olamıyoruz diye işte falan filan..bi de söylemeye utanıyorum amcamlarda benimle aynı sokakta oturuyo.amcam da işi icabı sinopta.
    yani aslında yalnızlık benim içimde..
    yani diyorum ya şımarıklık gibi halim ama elimde değil çıldırıcam zannediyorum.ve sürekli ölümün benim için tek çare olduğunu düşünüyorum.bu yüzden de çok korkuyorum bir gün kendimi engelleyemicem diye...
    durum bu!!
    Bana kalırsa kendine bu kadar acımasız davranma. İnsan kimi zaman ne kadar iyi şartlarda olursa olsun, kendinden çok kötü durumda olan insanların olduğunu bilirse bilsin mutlu olamıyor. Yaşam hevesini kaybediyor, her şey zor geliyor anlattığınız gibi, kimi zaman oturduğu yerden kalkmak bile.. Ben seni anladığımı düşünüyorum.
    Yaşadığınız yere uyum konusunda zorluklar, aileden ayrılma, sevdiğin insandan uzakta olma.. Bunların hepsi zorlayıcı olmuş olabilir, insan bazen olumsuz hiçbir şey yaşamasa bile kötü hissedebiliyorken, bu durumlar varken zorlanmanız normal bence, birçok insan bunu yaşıyor..
    Doktora gitmeyi düşündünüz mü hiç? Bana, benim de mücadele ettiğim ruhsal rahatsızlığı hatırlattı durumunuz O yüzden anladığımı düşünüyorum belki de.. Bildiğim şey varsa, tek başınıza atlatmaya çalışmayın, yüzde bir de olsa doktorun faydası olacaktır. Bazen kendime hiç faydası olmadığını düşünsem de sizin ve başkaları hakkında bu kadar umutsuz değilim : )
    Tüm bu yaşadıklarınızın şımarıklık olmadığını ve geçici bir durum olduğunu kabul etmeye çalışın bence. Önce buradan başlayın, ardından profesyonel yardım almaktan.. Aslında herkesin zaman zaman yaşadığı ve birçok insanın yaşadığı bir durumu yaşıyorsunuz ama bu durumun doğası gereği kendinizi tek başınıza hissediyorsunuzdur, sanki bunları yaşayan bir tek siz varmış gibi ve hiç geçmeyecek gibi Arkadaşlrın dediklerine de katılıyorum, burada paylaşmak ve size benzer şeyler yaşayan insanlar olduğunu görmek daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.. Geçmiş olsun
    Hayatı emen karanlık.

sevgili 9 şubat,
    hayatı çok ciddiye aldığım söylenmez hatta dostlarım bu yüzden bana kızarlar.ailemde bile bu özelliğimle anılırım.ama belki de farkında olmadan ciddiye alıyorum son zamanlarda bilemiyorum..ayrıca ailem şehre yakın bir köyde oturuyor.köy işleriyle çok haşır nesşir olmuyorsak da arada toprakla ilgileniyoruz.tabi bu insanı çok rahatlatıyor.bu tatilde daha fazla vakit geçirmeye çalışıcam.
    en çok da aile kurmak üzere olduğum için korkuyorum hayattan ya başaramazsam ya yuvamı ayakta tutamazsam diye korkuyorum en çok da bu korku beni ölmek arzusuna yaklaştırıyor.bu yüzden bi an önce kendime gelmek hem kendimi hem de sevdiğim adamı daha fazla yıpratmamak istiyorum.
    sevgili balık,
    beni anladığını hissettim gerçekten bu yüzden çok teşekkürler.
    doktora gitmek konusunda ön yargılı olsam da yine de düşünüyorum bu konuyu hatta geçen sefer ilaç kullanmamı önermişti doktor reddetmiştim bu sefer gerekirse ilaç kullanmaya da razıyım.gelgelelim nişanlım biz birbirimize yeteriz birbirimize iyi geliriz doktora gitmene gerek kalmayacak kalmamalı çünkü ben seni çok seviyorum kendini iyi hissetmeni sağlayabilirim mantığıyla yaklaşıyor.onu anlıyorum ben senden şikayetçi değilim diyor ama ben benden şikayetçiyim.çok açık ve samimi olarak söylemem gerekirse ben bu kadar kaprise katlanmazdım o yüzden doktora gitmeye sıcak bakıyorum ancak sinopta özel hastane yok devlet hastanesi de merkeze epey uzak o yüzden samsuna gitmeyi bekliyorum doktora gitmek için.

gerçekten burda yazmaya başladıktan beri daha iyi hissttiğimi söyleyebilirim.yine de akşamları ağlama krizlerim devam ediyo ama geçecek inşallah..desteğiniz için çok çok çoooookkkk teşekkürler..

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı yalnızlık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili 9 şubat,
    hayatı çok ciddiye aldığım söylenmez hatta dostlarım bu yüzden bana kızarlar.ailemde bile bu özelliğimle anılırım.ama belki de farkında olmadan ciddiye alıyorum son zamanlarda bilemiyorum..ayrıca ailem şehre yakın bir köyde oturuyor.köy işleriyle çok haşır nesşir olmuyorsak da arada toprakla ilgileniyoruz.tabi bu insanı çok rahatlatıyor.bu tatilde daha fazla vakit geçirmeye çalışıcam.
    en çok da aile kurmak üzere olduğum için korkuyorum hayattan ya başaramazsam ya yuvamı ayakta tutamazsam diye korkuyorum en çok da bu korku beni ölmek arzusuna yaklaştırıyor.bu yüzden bi an önce kendime gelmek hem kendimi hem de sevdiğim adamı daha fazla yıpratmamak istiyorum.
    sevgili balık,
    beni anladığını hissettim gerçekten bu yüzden çok teşekkürler.
    doktora gitmek konusunda ön yargılı olsam da yine de düşünüyorum bu konuyu hatta geçen sefer ilaç kullanmamı önermişti doktor reddetmiştim bu sefer gerekirse ilaç kullanmaya da razıyım.gelgelelim nişanlım biz birbirimize yeteriz birbirimize iyi geliriz doktora gitmene gerek kalmayacak kalmamalı çünkü ben seni çok seviyorum kendini iyi hissetmeni sağlayabilirim mantığıyla yaklaşıyor.onu anlıyorum ben senden şikayetçi değilim diyor ama ben benden şikayetçiyim.çok açık ve samimi olarak söylemem gerekirse ben bu kadar kaprise katlanmazdım o yüzden doktora gitmeye sıcak bakıyorum ancak sinopta özel hastane yok devlet hastanesi de merkeze epey uzak o yüzden samsuna gitmeyi bekliyorum doktora gitmek için.

gerçekten burda yazmaya başladıktan beri daha iyi hissttiğimi söyleyebilirim.yine de akşamları ağlama krizlerim devam ediyo ama geçecek inşallah..desteğiniz için çok çok çoooookkkk teşekkürler..
    Nişanlın aslında içinden geçeni söylüyor, söyledikleri de bir yere kadar doğru, birbirinize olan sevginiz ve bağınız mutlaka sana iyi gelecektir ama bunun yanında yardım almak kendine daha çok yardım etmeni sağlar Doktora gitme düşüncene gerçekten sevindim. Doktor konusundaki ön yargılarını da anlıyorum aslında, beklentilerimizi karşılamayan, mesleğini gereği gibi yapmayan o kadar çok sağlıkçı var ki, işine ve hastasına gereken özeni göstermeyen.. Ama bizim yapacağımız iş alanında iyi ve seni anlayabileceğini düşündüğün birilerini bulmak, bunun için de küçük çaplı bir araştırma yapabilirsin.. Doktorun seni anladığını ve sana değer verdiğini bilmek önemli ..
    Tedavinin iyi geleceğini düşünüyorum, şimdiden geçeceğine dair inancın da bunu destekliyor bence Buraya yaz paylaş gene, gelişmeleri yazmanı bekleriz
    Kendine iyi bak.
    Hayatı emen karanlık.

bir kez gittim psikoloğa.o da nişanlım askerdeyken artık hayat iyice içinden çıkılmaz bir karmaşaya dönüşmüş gibiydi.çünkü ona ulaşamıyordum ve yapayalnız kalmış gibiydim.gittim ve psikoloğun benimle pek de ilgilenmediğini hissettim.aslında onu araştırmıştım gitmeden önce internet sitelerinde tavsiye edilen birisiydi.ama beni tatmin etmedi.belki de ben yanlış anladım belki adam gerçekten başarılıydı sadece ben anlattım o da bir daha ki sefere..seni daha iyi tanımalıyım falan dedi.tabi ki adamın sihirli asası yok.bir anda beni bütün sıkıntılarımdan arındırmayacakama galiba insan farkında olmadan bir beklentinin içine giriyor.öyle işte..ama ilk fırsatta yeniden gideceğim.büyük ihtimalle de aynı adama gideceğim ve bu kez ilaç tedavisi teklifini de değerlendireceğim..
    gerçekten daha şimdiden anlatmanın ve beni anlayan insanların olduğunu bilmenin huzurunu yaşamaya başladım.yine yeniden bi daha çok çok çok teşekkürler

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

söylediğiniz bir şey dikkatimi çekti.İlaç tedavisi teklifini değerlendireceğim dediniz. Eğer bu kişi psikologsa ve ilaç önerip yazıyorsa doğru birşey yapmıyor. Çünkü sadece psikiyatristler ilaç yazabilir. Bunu söyleme ihtiyacı duydum.

hayır şlaç önerip yazmadı.sadece ilaç tedavisi görmelisiniz dedi ve beni psikiyatriste yönlendirecekti.ben direk reddettim.
    durum bu(:

Karar Dönemi
    Yer
    https://www.bulabilirim.com

Alıntı balık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin. Yakın zamanda evlenecekmişsin neden yalnız hissediyorsun

evlenince başına geleceği biliyordur muhtemelen. https://www.bulabilirim.com/sorular/...ilik-danismani

https://www.bulabilirim.com
    Konu white35 tarafından (17-01-2021 Saat 06:07 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12