Sayfa 1/5 12345 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Anksiyete bozukluğuna bağlı mide bulantısı

Karar Dönemi

Standart Anksiyete bozukluğuna bağlı mide bulantısı

merhaba. ben 21 yaşında bir üniversite öğrenciyim ve son sınıf son dönemdeyim. mezuniyetime aylar kaldı.. ama ne yazık ki bu hastalığa yakalandım. psikiyatra gittim koyduğu teşhis; anksiyete bozukluğu, depresyon. verdiği ilaçlar ise; cipralex ve tolvon.
    kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu. bu 1 hafta cipralexi yarım aldım, artık bütün almaya başlayacağım. sorun şu ki, bende ki belirtiler sanki iyice arttı. derslere giremiyorum. otobüste arabada kalamıyorum. aşırı derecede midem bulanıyor hatta deyim yerindeyse midem ağzıma geliyor. nefesim daralıyor sanki bayılacakmışım gibi hissediyorum. otobüste midem öyle bulanıyor ki hemen iniyorum ve nereye gideceksem yürüyorum ya da geri eve dönüyorum. derslerde yine aynı sıkıntıyı yaşıyorum dersten çıkıp eve gidiyorum. bütün hayatım alt üst oldu sanki. okula gidemiyorum. kötüyüm çok..
    Konu Selina tarafından (25-03-2011 Saat 05:03 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi derya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende depresyon ilacı kullandım ilk on beş yirmi gün alışana kadar uyku yapar dedi doktor ilacı ilk içtiğimde bende de baş dönmesi olmuştu bazı ilaçlar bitene kadar depresyon geçmeyebilir sonunda etki yapar depresyona ne sebeb oldu

IDDQD
    Guest

Exclamation

http://e-psikoloji.com/forum/showthr...ewfull=1#post2

37. Doğru konu başlığı seçiniz: Yardım istediğiniz mesajlarınızda, "ACİL YARDIM" veya "YARDIMA İHTİYACIM VAR" gibi başlıklar kullanmak yerine, sorunu kısaca belirten başlıkları kullanmalısınız. Düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işlemini etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.
    Neden kimse forum kurallarını okumaz? Bu kurallar bizim için. Ben bu konunun içeriğini bilmeliyim ki sayfayı açmadan okuyup okumamaya karar verebileyim.

Karar Dönemi

IDDQD kusura bakmayın gerçekten utandım şimdi.

derya, benim asıl sorunum depresyon değil yani ben öyle düşünmüyorum. asıl sorunum anksiyete bozukluğu. ama depresyona bağlı bi anksiyete bozukluğu ise bilemem, gerçi doktor böyle bir cümle kullanmadı.

Hydra
    Guest

Başlayalı 1 hafta olduysa bunlar normal biraz zaman geçmesini bekleyiniz.

ilacı tam almak konusunda kendi kendinize mi karar verdiniz ?

Karar Dönemi

cevapladığınız için teşekkür ederim

hayır doktorun önerisiyle hareket ettim. zaman evet bu hastalık zamanla düzelecek inanıyorum ama şimdi okulum var ve gidemiyorum =/

Hydra
    Guest

İlaç dozunu hekim belirlediyse problem yok. İlacı aldığınız saatleri ona göre ayarlayın. Kendinizi takip edin. Hangi zaman aldığınızda ve hangi zaman aralığında bahsettiğiniz durumları yaşıyorsunuz. Buna göre gün içinde dışarıda olmanız gereken zamanda değil de evinizde olduğunuz zaman alırsınız.

Karar Dönemi

cipralexi doktor sabah almamı söyledi 9 gibi alıyorum. zaten ben ikinci öğretimim yani dersim akşamüstü 5te. tolvon'u da okuldan gelince alıyordum.

Hydra
    Guest

O zaman biraz beklemeniz gerekiyor. Zamanla ilaçların üzerinizdeki kontreendikesi azalacaktır.

Karar Dönemi

anlıyorum, yani bu artış ilaçlar yüzünden. teşekkür ederim tekrar.. sağlıklı günler

Sayfa 1/5 12345 SonSon