Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
35 sonuçtan 31 ile 35 arası

Konu: Epileptik nöbet gecirdim Arkadaslar

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Alıntı juliet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun selina aynı hastalığı maalesef bende yaşıyorum
    cok sagol juliet , sanada cok gecmis olsun .

baslikta yazdigim nöbetten sonra Dr. lar 6 ay icinde nöbet olmamasi lazim ve 6 ay arac kullanilmasi yasaklandi.
    ikinci nöbettim 4 ay sonra evde tekrarlandi ,esim Tr deydi bende yalnizdim .
    2.ciyi geciren Epeleptiker Grandmal ismi veriliyor .
    disariya yalniz cikmaya korktum , Neurologie Dr. gidip tekrar EEG yapildi . bana sürekli belkide ömür boyunca kullanacagim ilaclar verdi yani anti epeleptiker günde 2000mg ayrica diger rahatsizliklarim icinde toplam 3000mg .
    Ve en cok üzüldügüm ise 6 ay arac kullanmak yasak ken simdi tamamen yasak , sanki özgürlügüm elimden alindi .

gecenlerde burda bir kaza olmustu , adam benim gibi epeleptiker ve yasagi dinlemeyip araba kullaniyor tam insanlarin kalabalik oldugu yerde, adam nöbet geciriyor ve adam kasildigindan sanirim gaza basti ve cok kisilere carpip hastanelik oluyorlar .adama birsey olmuyor , mahkemede suclu cikiyor .

dedigim gibi cok rezil bir hastalik , tabi bunu gercekden gözünün önünde yasanmissa.
    esim hala anlatir , kollarimda ölüyorsun sandim ..onun icin yalniz cikmami da istemez , biliyorsunuz insanlar yardima degil daha cok merak dan basina toplaniyorlar . yanlis olan zaten hemen agzini acmak yada tahta parcasi gibi seyler yapmak .Dr.un dedigi , zaten kasilli oldugundan birde zorlan acildimi cene kirilabilir .kasilma en fazla 3dak sürüyor , nasilsa öylece birakilmasi lazim sadece basina hirka yada yastik en iyi yardim bu.
    dil isirilsin , nolucak ki ..benim dillim 3 gün sonra iyilesti.

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Alıntı atacannn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Selina...
    sagol atacann cok iyisin

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok gecmis olsun sevgili Juliet,
    Umarim, Selinada sen de en kisa zamanda sagligina kavusursunuz..
    sag olasin canim benim .
    sanmiyorum en kisa zamanda düzelsin , ilaclari zaten ömür boyu kullanicam .
    bi hasta birgün kullanmamis birsey olmaz birgünden diye , iste nöbet gecirmis .

ilac aldigim halde , gecen evde sanki nöbet geciricem gibi oldum ve hemen kendimi yere atim .ama degilmis.

bundan bir kac sene önceleri bayilmallarim olurdu , bazen tam pazar icinde .ama epeleptik degildi .
    Dr.lara söyledigimde , psikolojig hastasisiniz ve kalabaliktan stresse girip basiniz dönüp bayiliyorsunuz ama bu epeleptikerin baslangiciydi demislerdi .

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Ablam geçmiş olsun:/ Cok üzüldüm şimdi Daha iyisin inşallah.
    Bunu aslında senin bilmen gerek toplum içinde daha mı kötü oluyorsun.Psikolojik bişeyler mi tetikliyor.Moralin yada stres mi oluyor?
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı Selina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sagol atacann cok iyisin

sag olasin canim benim .
    sanmiyorum en kisa zamanda düzelsin , ilaclari zaten ömür boyu kullanicam .
    bi hasta birgün kullanmamis birsey olmaz birgünden diye , iste nöbet gecirmis .

ilac aldigim halde , gecen evde sanki nöbet geciricem gibi oldum ve hemen kendimi yere atim .ama degilmis.

bundan bir kac sene önceleri bayilmallarim olurdu , bazen tam pazar icinde .ama epeleptik degildi .
    Dr.lara söyledigimde , psikolojig hastasisiniz ve kalabaliktan stresse girip basiniz dönüp bayiliyorsunuz ama bu epeleptikerin baslangiciydi demislerdi .
    Cok gecmis olsun canim benim,
    Sen bilincli bir hastasin, ilaclarini almayi ihmal etmezsin biliyorum..Tatlim,Allahtan umud kesilmez,insallah $ifani vericektir..
    Canim, kalabalik ortamlar,ozellikle anksiyete sorunu olan hastalari cok fazla strese sokuyor,ataklari tetikliyor..Mumkun oldugunca , yalniz girmemeye calis bu tip ortamlara..
    Tekrar cok gecmis olsun guzelim...

anduril
    Guest

selinam bu yazını görmemiştim.. epilepsi gerçekten zor bir hastalık o an titremeler kasılmalar falan.. bunlara neler sebep oluyorsa bu tetikleyicileri hemen hayatından çıkar tatlım ve bırak araba kullanma taksi ile git bir yere gideceksen.. ve kalabalık yerlere mümkünse eşinle git tek gitme.. ilaçlarınıda eksiksiz ve düzenli kullan ablacım.. hiçbir şey sağlıktan daha önemli değil bir tanem

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234