Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: Hayatımın Başlığı

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

depresyonun, narsizmin, bipolarlığın belki de şizofrenliğin en ağır halinden bahsediyorum. İşte bu noktadaki bir insan ise kesin olarak " ağır hasta" olarak muamele görüyor. Eğer bu kadar kötü bi ruh halini hiç tatmadıysa, zaten ben bu insanın gerçek özgürlüğü asla tadamayacağını söylüyorum.

Umarım anlatabildim, karışık ya da çelişkili gözüküyor ama değil. Ben herkesin çok ağır derecede kötü hissetmesi gerektiğini ama bunun bir tedavisinin olmadığını söylüyorum ! Özgürlük ve mutluluk isteniyorsa bu dönem uzun bir süre yaşanmalıdır.
    Yaşanan uzun hastalıklı (!) dönemin ardından şak diye ruhunu benliğini alışkanlıklarını düşüncelerini atamıyorsun. Ne kadar dibe batarsan bat. Ya da ben çok dirençliyim ki değişemedim bir türlü. Kurtuluş için hastalıklı dönemi uzun süre yaşamak ve sonra kişiliğinden kendinden kusup atmak da bir çözüm olabilir.. Belki. Belki de insan ruhu doyuma ulaşıyor olabilir böylece.. Ama ben kendi adıma konuşursam bu şekilde kendimi değiştiremediğimi söylemeliyim. Ama Bazen senin dediğin gibi yapmak gerektiğini düşünüyorum. üzgünsen problemliysen bunların önüne geçmedne bunu doyasıya yaşamak ve sonra bu ruh hali nasılsa sıkılıp seni bırakacak.. Bilmiyorum, kurtuluşun bu olduğunu mu söylemek istiyorsun, bunu deneyimledin mi peki?

1- Tanrı yoktur. Bunu net olarak görür. 2- Anne-babasının kendi katili olduğunu net olarak görür. 3- Tüm toplumdan ayrı kendine çok çok özel bir hayat kurar. Sadece kendi kendisinin belirlediği. Bilinen ahlak kurallarının çok çok ötesinde yaşar.
    1) Evet bunu bi süre sonra görüyorsunuz.
    2) Anne babamız katilimiz değil, sadece doğanın bazı kuralları var.
    3) Bu sana kalmış bir şey. Ki bence toplumdan ayrı bi hayat kurmak çok çekici. Bilinen ahlak kuralları nedir ki.. Onlara uyup da inanmamak hepimizin yaptığı şey değil mi şu anda? Gerçekten dışına çıkabilmişler var mı peki? Sanmıyorum. Bunların çoğu düşüncede kalıyor.
    Hayatı emen karanlık.

goffee
    Guest

Annelerimizi babalarımızı değiştiremeyiz bunun üstünde düşünmenin bir mantıgı yok.
    Bunu düşünerek sadece boş üzüntülerin ardı arkası kesilmez hale getirmiş oluruz.
    Tanrının varlıgı meselesi ise sana kalmış kimseye bunun için hesap vermek bilgi vermek zorunda değilsin.
    Belliki çok sıkıntı çekmişsin ve bunları kafana takmışsın.
    Ancak bunlara olması gerekenden fazla kafayı takıpta neden biz insanlar şu durumdayız demenin mantıgı yok.
    Bende şu son aylarda Tanrının varlıgı dinler ve evrenin oluşumu hakkındaki bilgileri araştırıyorum.
    Ancak öyle saplantı haline getirmiyorum günde yarım saatimi 1 saatimi buna ayırdım bununla ilgili yazıları videoları inceliyorum.
    Sonuçta kararı verecek olan benm.
    Sende kendi araşrtmanı yapıp kendi kararını verebilrsin.
    İkimiz de verdiğimiz karar hakkında birbirimize yada başkalarına konuşmak hesap vermek yada bilgi vermek zorunda değiliz.
    Hasta oluşumuzu kabullenememiz konusunda ise şunları söyleyebilirim.
    Elbette bazı şeyler çok abartılıyor ve herşeyinde hastalıkmış gibi görülmesi doğru değil ve yazılarım takip edilirse neredeyse herkese bazı şeyleri boşuna düşündüklerini bunların normal şeyler oldugunu anlatıyorum.
    Ancak bu demek değildir ki bazılarımız hasta değil.
    Bazılarımız hayatları ellerinden kayıp gittikten sonra meger ben hata yapmışım yanlış şeylere üzülmüşüm diyebiliyor.
    Çünkü saglıklı insan arada bir dengesini kaybetsede dengeyi tamamen kaybetmediği sürece desteklenirse ve durum ona açıklanırsa sorununu düzeltebiliyor yada boşuna önemsediğini farkedebiliyor.
    Ama bazı insanlar desteklemek geç kalınmış olabiliyor yada desteklendiğini göremeyebiliyor.
    Yada destek yetersiz kalabiliyor.
    O yüzden doktorları tamamen suçlamak ta doğru değil tamamen masum olduklarınıda söyleyemem.
    Kişi zaten sorununu çözemiyorsa ve hala bir parca saglıklı düşünebilen yapısı kalmışsa genellikle bir doktora gitmeyi kendisi istiyor yada kabul ediyor.
    Bende bazen ilaç alıyorum bazende ilaçsız başarmak istiyorum.
    Kendimi tamamen ilaçlara baglamak istemiyorum bununla birlikte çevreme zarar vermeye başlamışsam mutlaka ilaç alıyorum.
    Konu goffee tarafından (02-07-2011 Saat 12:32 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

valla dünyayı da hayatı da salla kardeş.
    şurda 2-5 gün yaşayan evrilmiş mal mal canlılarız, muhtemelen maksimum bi 50 sene sonra da yerin dibine gidecez.
    işin derininne inersen, aslında herkesin suçsuz olduğunu görürsün.
    neden mi ?
    insanın karakterini belirleyen şey kendisi değil, özgür irade bile aslında özgür sandığımız irade.
    genetik, çevre, anne-baba, maddi durum, sosyokültürel etmenler her şey.
    hiç 15 yaşında babasını kaybedip, fakirlik içinde büyüyen, manevi destek yoksunu bi insanla; okumuş bi aileden gelen ,zengin bi çocuğun psikolojisi bir olur mu.
    ben tanırya inanmam, ama açıkçası varsa da biz onun umrunda olmayan kullarız.

Karar Dönemi abcde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6 sene üstüne tekrar kendi başlığıma geldim.

Bir blog yazıyorum http://konusamadiklariniz.blogspot.com.tr/
    Tanrı-cinsellik-psikoloji-aile-çocuk gibi şeyler üstüne tartışmaya kapalı olanlar gelmesin, diğerleri gelebilir . Hoşçakalın.
    yaşamaya başlamadın.

Cahillik Dönemi

Batsın bu dünya ulan isyan ediyorum isyan ediyorum ulan parasılığıma şansımı bahtımı talihimi seveyim hemi.....
    Konu SeLf_ConTRoL tarafından (12-10-2017 Saat 09:28 PM ) değiştirilmiştir.
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

dreamer8
    Guest

Alıntı abcde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 sene üstüne tekrar kendi başlığıma geldim.

Bir blog yazıyorum http://konusamadiklariniz.blogspot.com.tr/
    Tanrı-cinsellik-psikoloji-aile-çocuk gibi şeyler üstüne tartışmaya kapalı olanlar gelmesin, diğerleri gelebilir . Hoşçakalın.
    Peki bu 6 senede neler değişti hayatında. Neler düzeldi, neleri çözdün, neleri kaybettin? Nasıl bir süreç geçirdin? O güne göre şu an kendini nasıl değerlendiriyorsun?

Karar Dönemi

Uzun zamandır bu kadar güzel bir yazı okumamıştım. Yıllardır aradığım konu, düşünce dahası benliğim... Hiçbir eleştiri yapmayacağım çünkü o kadar kusursuz yazmışsın ki... Fakat blogun çok 'boş' geldi. Resmen hayal kırıklığı yaşadım. (evet burda kendimle çeliştim sanırım.) Dreamer8 yazmış birde ben yazayım. 6 sene de değişmeyen neler var?
    Hayatta hiçbir zaman sahip olamayacağım yağmur ormanlarını yakmak istiyordum. Uzaya
    klorofluorokarbon gazları pompalayıp ozon tabakasında
    koca koca delikler açmak istiyordum.
    Dev tankerlerin boşaltma vanalarını açmak, açık denizlerdeki petrol kuyularının kapaklarını kaldırmak istiyordum. Yemeye paramın yetmediği bütün balıkları öldürmek, asla göremeyeceğim Fransız kumsallarını kirletmek istiyordum.

Bütün dünyanın dibe vurmasını istiyordum

Karar Dönemi abcde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı E Life Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır bu kadar güzel bir yazı okumamıştım. Yıllardır aradığım konu, düşünce dahası benliğim... Hiçbir eleştiri yapmayacağım çünkü o kadar kusursuz yazmışsın ki... Fakat blogun çok 'boş' geldi. Resmen hayal kırıklığı yaşadım. (evet burda kendimle çeliştim sanırım.) Dreamer8 yazmış birde ben yazayım. 6 sene de değişmeyen neler var?
    Blogum çok boş geldiyse 6 senedir hayatımdaki detayları anlatmama gerek yok.
    yaşamaya başlamadın.

Karar Dönemi

Alıntı abcde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Blogum çok boş geldiyse 6 senedir hayatımdaki detayları anlatmama gerek yok.
    Keyfin bilir dostum. Bu yazına göre boştu evet.
    Hayatta hiçbir zaman sahip olamayacağım yağmur ormanlarını yakmak istiyordum. Uzaya
    klorofluorokarbon gazları pompalayıp ozon tabakasında
    koca koca delikler açmak istiyordum.
    Dev tankerlerin boşaltma vanalarını açmak, açık denizlerdeki petrol kuyularının kapaklarını kaldırmak istiyordum. Yemeye paramın yetmediği bütün balıkları öldürmek, asla göremeyeceğim Fransız kumsallarını kirletmek istiyordum.

Bütün dünyanın dibe vurmasını istiyordum

Sayfa 2/2 İlkİlk 12