Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: cinsel taciz sonrası ağrı

Karar Dönemi

Standart cinsel taciz sonrası ağrı

cinsel taciz sonrası ağrı problemi olan varmı? Fiziksel bir neden olmaksızın ağrı?

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sanırım bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş bulmanız zor olacak süre olarak bir şey dememişsiniz bildiğim kadarıyla vücutta kasları zorlarsanız bir süre sonra ağrısını çekersiniz günler sürebilir böyle bir olayın günümüzde de yaşanması ne kötü.

Hydra
    Guest

Taciz sonrası görülen durumlar psikolojik temelli oluyor. Somatik herhangi bir problem yoksa ( teşhisi uzman yapacaktır) psikolojik olarak yardım almanız gerekir. Siz konuyu açtıkça biz de bilgilendirmeye devam edebiliriz.

Saygılar

Karar Dönemi

yardım alıyorum, olay 20 yıl önce oldu, basit bir otobüs fortçuluğu

ama ağrı yada bir his, orda duruyor, nasıl geçecek bilemiyorum. Doktorlarında pek yardımı olmadı bu konuda

Karar Dönemi

Alıntı dogruluk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yardım alıyorum, olay 20 yıl önce oldu, basit bir otobüs fortçuluğu
    . Beni bağışlayın ama; nasıl bir yardım aldığınızı veya almakta olduğunuzu çok merak ettim... Böylesine basit bir konuda size yardımcı olamayan bu yardım türünü merak etmekte de haklı olduğumu düşünüyorum. Nedir bu? İlaç mı, psikoterapi mi, büyü mü, muska mı .....?

ama ağrı yada bir his, orda duruyor, nasıl geçecek bilemiyorum.
    Hissettiğiniz o şey; olay anında gerçekleşmiş olan organ ve hücre kayıtlarıdır ve bu yaratılışımızın gereğidir. Hayatımızın her anında, dış dünyadan gelen bütün uyaranlar beş duyumuz ve fazlası ile algılanıp asla unutulmadan kayda geçirilirler. Bunun böyle olması gaaaayet de normaldir. İnsan denen varlığın yaşadığı her an, duyu organları ile algıladığı her şey (uyku ve baygınlık/şuursuzluk anları da dahil olarak); hiçbir şey kaybolmadan ve unutulmadan varlığının bir yerlerinde bütün ayrıntıları ile kaydedilir.
    Anormal olan (yani sorun yaratan) şey ise (sizin yaşadığınız durum gibi) kişinin geçmişte yapılmış bu kayıtlardan bir kısmına takılıp kalması ve o kaydı; takılmış plak gibi sürekli canlandırmasıdır. Bu durum, kişinin o olay anında şoka uğramış olduğunun göstergesidir. Bu; hayatta hepimizin şu veya bu şekilde sürekli yaşadığımız bir durumdur. Hepimiz hayatımızın büyük hem de sandığımızdan çok büyük bir kısmını geçmişe takılı olarak yaşarız bunun bazan farkına varırız; bazan da varmaz anı yaşadığımızı sanar fakat o an için hiç bir nedeni yokmuş gibi görünen sorunlarımızın nereden geldiğine çaresizce şaşar dururuz. Sevinilecek durum ise bu takılmışlığı (hele de sizin yaşadığınız takılmışlığı) çözmenin çok kolay olduğudur. Bütün sorun doğru zamanda doğru yerde bulunup doğru kişiden yardım alma sorunudur. Hatta küçük bir gayretle kendiniz bile çözersiniz.
    Doktorlarında pek yardımı olmadı bu konuda
    Doktorluk ne durumunuz vardı ki..? Nezle, grip, soğuk algınlığı falan mı..?

IDDQD
    Guest

Tıp branşlarının sadece KBB'den ibaret olduğunu mu sanıyorsun?

Hydra
    Guest

Alıntı shafak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    . Beni bağışlayın ama; nasıl bir yardım aldığınızı veya almakta olduğunuzu çok merak ettim... Böylesine basit bir konuda size yardımcı olamayan bu yardım türünü merak etmekte de haklı olduğumu düşünüyorum. Nedir bu? İlaç mı, psikoterapi mi, büyü mü, muska mı .....?

Hissettiğiniz o şey; olay anında gerçekleşmiş olan organ ve hücre kayıtlarıdır ve bu yaratılışımızın gereğidir. Hayatımızın her anında, dış dünyadan gelen bütün uyaranlar beş duyumuz ve fazlası ile algılanıp asla unutulmadan kayda geçirilirler. Bunun böyle olması gaaaayet de normaldir. İnsan denen varlığın yaşadığı her an, duyu organları ile algıladığı her şey (uyku ve baygınlık/şuursuzluk anları da dahil olarak); hiçbir şey kaybolmadan ve unutulmadan varlığının bir yerlerinde bütün ayrıntıları ile kaydedilir.
    Anormal olan (yani sorun yaratan) şey ise (sizin yaşadığınız durum gibi) kişinin geçmişte yapılmış bu kayıtlardan bir kısmına takılıp kalması ve o kaydı; takılmış plak gibi sürekli canlandırmasıdır. Bu durum, kişinin o olay anında şoka uğramış olduğunun göstergesidir. Bu; hayatta hepimizin şu veya bu şekilde sürekli yaşadığımız bir durumdur. Hepimiz hayatımızın büyük hem de sandığımızdan çok büyük bir kısmını geçmişe takılı olarak yaşarız bunun bazan farkına varırız; bazan da varmaz anı yaşadığımızı sanar fakat o an için hiç bir nedeni yokmuş gibi görünen sorunlarımızın nereden geldiğine çaresizce şaşar dururuz. Sevinilecek durum ise bu takılmışlığı (hele de sizin yaşadığınız takılmışlığı) çözmenin çok kolay olduğudur. Bütün sorun doğru zamanda doğru yerde bulunup doğru kişiden yardım alma sorunudur. Hatta küçük bir gayretle kendiniz bile çözersiniz.

Basit bir durum derken ? Neye dayanarak basit bir durum olarak algıladınız?
    ''İlaç mı, psikoterapi mi, büyü mü, muska mı .....?'' derken büyü ve muskayı ilaç ve psikoterapi ile aynı cümlede bulundurmak sizce ne kadar mantıklıdır?

Karar Dönemi

shafak

psikoterapiye gittim ve halada gidiyorum ama bu konuda yararı olmadı

yazdıklarını mantıklı buldum, çözümüde yazarsan denemek isterim

Karar Dönemi

Alıntı IDDQD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tıp branşlarının sadece KBB'den ibaret olduğunu mu sanıyorsun?
    . Şaşırttın beni arkadaş ! "Bilmemek değil öğrenmemek ayıp!" demiş atalarımız... Bu konudaki bilgi eksikliğimi gidermek için tıpla ilgili bilgilerimi tazelemeye karar verdim. Eksiklerimden birini farketmemi sağladığın için teşekkür ederim.
    Konu shafak tarafından (03-03-2011 Saat 10:24 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: "tıbbi" kelimesini "tıpla ilgili" olarak değiştirmek

Karar Dönemi

Alıntı Hydra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basit bir durum derken ? Neye dayanarak basit bir durum olarak algıladınız?
    1- Önce ben neden "basit" dediğimi açıklayacağım.
    . . . Basit çünki olay 5 yaş üzerindeki bir zamanda gerçekleşmiş.
    . . . Basit çünki şikayetçi taraf olayı hatırlıyor.
    . . . Basit çünki herkesten uzak olası tecavüz gibi vahim boyutta değil, aksine artık günümüzde olağanlaşmış bir şey.
    . . . Basit çünki şikayetçi taraf bile olayın kendisini fazla ciddiye almıyor.

2- Şimdi lütfen siz açıklarlar mısınız?. Burada anlatıldığı şekliyle böyle bir vakada, "ağır" sayılabilecek nasıl bir özellik farkettiniz?

Alıntı Hydra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''İlaç mı, psikoterapi mi, büyü mü, muska mı .....?'' derken büyü ve muskayı ilaç ve psikoterapi ile aynı cümlede bulundurmak sizce ne kadar mantıklıdır?
    Buradaki alınganlığınızı anlamakta zorlanıyorum (lütfen rahat olun! Bu; sadece benim anlayışımdaki kıtlıktan kaynaklanıyor).

Bu konuda sadece şu kadarını söylemekle yetineceğim. Bir çok ülkede olduğu gibi Türkiye'de büyücü ve muskacılar; psikolojik sorun sahiplerinin müracat önceliklerinde doktorların önünde yeralıyor... Beğensek de beğenmesek de maalesef bu; hayatın acı gerçeklerinden biri... Batılı ülkelerde bu durum biraz daha iyileşmiş olmakla birlikte (onların yerini almaya başlayan modern versiyonları ile birlikte) hala çokça ziyaret edilen kişilerdir onlar.

. . Gözünü kapayan sadece kendine yapar geceyi...

Sayfa 1/3 123 SonSon