Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
28 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Iyileşen bir borderline duydunuz mu?

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı umutluolmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba;

bende sitenize yeni üye oldum. sabahtan beri bordorline hastalığı hakkında arastırma yapıyorum.
    sanırım bende de bu hastalıktan var.acaba bu konuda bana yardımcı olacak bir uzman biliyormusunuz.
    Merhaba,aramaza hosgeldiniz..
    Netten yapilan ara$tirmalar, yaniltici olabilir.Pek cok rahatsizlikta benzer semptomlar gozlene biliyor.Size en dogru teshisi, bir psikiyatr koyucaktir.
    Sagliklar dilerim..

orta yaşlara gelindiğinde semptomların ciddi anlamda azaldığını duymuştum. kırk yaşına kadar çektiklerimiz ne olacak peki?
    ben bugün üye oldum siteye. tipik bir borderline hastasıyım.çoğu zaman hayat eziyet gibi.antipsikotik kullanıyordum.faydasını da gördüm ama 8 kilo alınca bıraktım.sadece borderlineı hedef alan ilaçlar bulunmaya çalışıyormuş.umarım bişeyler bulurlar.

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Bütün belirtileri bire bir var bende de. Aşık olduğum kız terkettiğinde başta elden ne gelir kendi seçimi dedim ama sonra sürekli aradım hatta yalvardım elde olan bir şey değildi. Hastasın doktora git dedi bana. Benzer durumları daha sonra da yaşadım. Hepsi de beni göründüğü gibi çıkmayan sinirlenince esip gürleyen sonra da deli gibi pişman olup özür dileyen tutarsız, karaktersiz biri olarak yaftalayıp gitti.
    En iyisi güven duyabileceği insanla birlikte olması borderline olan birinin. Borderline olup olmadığımı bilmiyorum doktor teşhisi değil ama cidden kaybetmeyeceğime inandığım insanlar da oldu. İnsan başaracağını düşünsün hayatta nelerin üstesinden gelmez ki. Hem borderline aslında harika bir hastalıktır tümden aşırıya kaçmadıkça. (bana göre) Keşke insanlar kıymet buldukça inadına kıymetsizleşmeye çalışmasalar. Elbette her şeyin bir ölçüsü ayarı vardır ama borderline belirtileri (mübalağalı olmadıkça) yakınının hasta oluğunu bilen biri tarafından hoş karşılanabilir şeyler. Ömür boyu bir arada yaşanmayacak bir hastalıkta değil. (ilerlemiş hali hariç, o da uzman desteğiyle halloluyor)
    Fazla uç durumlara şahit olmadım borderlineyle ilgili. Aldatılma korkusu, eşler üzerinde yoğun baskı gibi durumlarda doktor desteği almak yerine ayrılmayı tercih edenler biliyorum. İnsanlar böyle bir hastalığın olabileceğini düşünemiyor, kişilik bozukluğu muamelesi yapılıyor.

İçimi dökmüş gibi oldum. Umarım moral verebilmek yerine karamsarlık saçmadım.
    Esenlikle kalın!
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Alıntı foton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben iyileşen bir borderline hastasıyım. 3 yıl sabırla haftada bir gün devam ettiğim terapi, yaptığım araştırmalar ve rahatsızlığımı sadece mide rahatsızlığı ya da ne bileyim faranjit gibi görmem sonucunda iyileştim.
    Lütfen umudunuzu kaybetmeyin, terapimin bitmesine çok az bir zaman kaldı, çabalayın ve asla vazgeçmeyin. GEÇECEKTİR !

Sevgiyle...
    slm, siz hangi uzmana gittiniz bana önerebilirmisiniz

bende terkedilmekten sürekli korkan, kendini tehditteymiş gibi hisseden eşini her kadından kıskanan hatta normal arkadslarından biriyim. Nedensiz mutsuzluklar içine girerim. çoğu zaman kendimi amaçsız,değersiz hissederim. evliliğimde gerginlikler yaratan sinirlerine hakim olamayıp ayrılmak isteyen, ayrılık sonrası telaşa düşüp özürler dileyen yalvaran hep ben oluyorum.gerçekten ayrılmaya kalkıştığımızda paniğe kapılıyorum intiharetmeyi düşünüp,hatta yapmaya kalkısıyorum. ayrılacak olursak eğer baskasıyla birlikte olacağımı süyleyip tehdit ediyorum. karsımdaki insanları ya çok yüceltip yada hemen vazgeçebiliyorum.başkalarının hakkımdaki düşüncelerine çok önem veriyorum.aslındsa ben bunların çok öncesinden beri farkındayım bu kadar açıkseçik olmasada ve uzmandan gönüllü ve istekli bir biçimde yardım için basvurdum. düzenli gidiyorum. hayatımda bazı seyler rayına girdi iş gibi arkadaslarım gibi. ama sevdiğim insana karsı normal olamadım belki onu çok sevdiğimden. şimdi onuda kaybedince neolursa olsun bendeki durum ne bulacam ve tedavi edecem dedim. bundan sonraki hayatımda huzurlu ve mutlu geçirmek istiyorum. yapacağıma inanıyorum. bunuda zaman göstrecek.

Karar Dönemi santana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu acıyı paylaşmak için yardımcı olur.

http://borsizm.blogspot.de/
    Kendi düşen ağlamaz.

Karar Dönemi

Ben iyileştim ama ilaç tedavisi bir süre kontrollü olarak devam ediyor. İlaç alıyorsunuz diye hala hasta konumuna koymayın kendinizi. Nasıl kanser hastaları kanserden tamamen kurtulduklarında bile bir süre kemoterapiye devam ediyorsa bunu da ona benzetebiliriz. Sırf size cevap vermek için üyelik açtım

Karar Dönemi

Alıntı merve87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben iyileştim ama ilaç tedavisi bir süre kontrollü olarak devam ediyor. İlaç alıyorsunuz diye hala hasta konumuna koymayın kendinizi. Nasıl kanser hastaları kanserden tamamen kurtulduklarında bile bir süre kemoterapiye devam ediyorsa bunu da ona benzetebiliriz. Sırf size cevap vermek için üyelik açtım
    Tedavi hakkında biraz bilgilendirirmisiniz?
    Kaç ay sürdü ,
    Vaz geçtiğniz zamanlar oldumu ?

Biraz , hafif detay almamız mümkümü acaba.

Merhaba, bende yeni bir üyeyim ve borderline hastasıyım. Sanırım hastalığın en sıkıntılı tarafı diğer insanların sizin, kendileri gibi düşündüğünüzü, olduğunuzu zannederek sizden insanüstü bir çaba beklemeleri. Sizin içinizde olan bitenin farkında dahi olmamaları, yaşadığınız hiç bir duygunun farkında olmamaları ve sanki bütün bunlardan keyif alıyormuşsunuz yada hiç acı çekmiyormuşsunuz gibi davranmaları. Ben bundan 6-7 yıl kadar önce "yeter artık, ben böyle yaşamak istemiyorum. Değişsin artık bu yaşadıklarım" diyerek bir psikoloğa başvurdum ve devamında bir borderline hastası olduğumu öğrendim. Bir borderline hastası için ikili ilişkiler bilhassa sevgiliyle olan ilişki cidden çok zorlayıcıdır. Hem sever hem nefret edersiniz, sever huzur bulamaz, huzur veremezsiniz. Ayrılmak ister ayrılamazsınız. Kalmak ister kalamazsınız. Aşırı bağlanır yada aşırı tepki verirsiniz aşırı derecede nefret edersiniz. Benim en sevmediğim şey ise, bu duygularımın ne kadarının hastalığıma ait ne kadarının ise normal olduğunu kestirememek. Birini sevmediğinizi söylerken bile içinizden bir ses "yok sen aslında seviyor olabilirsin bu hastalığının bir yanılsaması olabilir. " demesi yada birisi size gerçekten böyle mi düşünüyorsun dediğinde buna cidden cevap verememeniz. Kararlı olamamanız.

Her neyse 2 yıl terapi gördüm ardı sıra regresyon hipnoterapi, Eft, subliminal telkin gibi bir çok yöntem denedim. Denemeye de devam ediyorum. Ne kadar iyileştim bunu bilemiyorum. Fakat semptomlarına baktığımda artık pek çoğunun bende olmadığını görüyorum. Belkide ben iyileştim bile diyebilirim. Kim bilir?
    Konu Işıklı yol tarafından (22-05-2013 Saat 11:07 PM ) değiştirilmiştir.

subliminal telkin gerçekten işe yarıyor mu?

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon