9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: lütfen bana yardım edin ...

Karar Dönemi

Standart lütfen bana yardım edin ...

arkadaşlar garip bir duygu seli içerisindeim ve bundan napsamda kurtulamıyorum erkek arkadasım var ve onu sürekli yapmadığı seylerden yargıladığımı düşünüyor ve gercekten bazen öle ama buna engel olamıyorum küçücük bişey olsa ağlıorum ve yalan söyleme alışkanlığı başladı zor durumda kaldığımda hemen yalana başvuruorum ve bu artık canımı sıkıo yalan söylemek istemiyorum yaa yardım edin lütfen

Karar Dönemi eneszeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

birilerine sinirleniyorsunuz da bu sinirinizi ondan mı çıkarmak istiyorsunuz acaba? ya da arkadaşınız da paranoyak bir durum söz konusu olabilir. yalan ama nasıl bir yalan bazı yalanlar ilişkileri düzeltir bazıları da batırır hangi türde bir yalan söylüyorsunuz? yapmadığı şeyden neden yargılıyorsunuz?sevmediğiniz bir düşüncesine ya da hareketiyle karşılaştığınızda tabiki tatlı yolla uyarmak gerekir. ama sorunların üzerinde durmak sorunları çözmez büyütür. insanlar sorunlarıyla birbirlerini tanır. bir de çok mu sık görüşüyorsunuz?çok sık görüşen insanlar daha az görüşenlere oranla daha çok sorun yaşar.ilişkiler bazen insanı sıkar bunaltır.
    Hayatta hiç hata yapmamış birisi zaten hiçbir işe başlamamış demektir. HENRY FORD

Karar Dönemi

merhaba arkadaşım. duygu seli içinde bulunduğundan bahsetmişsin, duygusal sıkıntılar yaşadığın için mi erkek arkdaşını yargılıyorsun bu yargılamalar sıkıntıların yansıması mı yoksa erkek arkadaşını yargıladığın ve yalan söylediğin için mi duygusal bir sıkıntı içine girdin bilmiyoruz ama erkek arkadaşın belki geçmişte senin güvenini kıracak davranışlarda bulunmuş olabilir o yüzden ona karşı bu tür bir davranış gösteriyor olabilirsin. eğer geçmişte senin güvenini kıracak hareketlerde bulunmadıysa yine nedenini bilmediğimiz ve senin duygusal olarak sıkıntı içine girmene neden olan şeylerden dolayı erkek arkadaşına öyle davranıyor ve yalan söylüyor olabilirsin. zaten insanlar senn bahsettiğin gibi duygu sellerine kapılınca bunun patlamaları çevresindekilere olur ve insanın çevresindekilerde sevdikleri olduğu için kabahat onlara patlar senin durumunda da günah keçisi erkek arkadaşın olmuş görünüşe göre. bu konuyu(duygusal olarak bunalım yaşadığın) erkek arkadaşına anlatmanı seni anlamasını ve yanında olmasını ondan ve çevrendekilerden beklediğini onlara iletmeni tavsiye ederim. Çünkü insanların bu tür duygusal sorunları atlatmaları sürecinde çevresindekilerin ve sevdiklerinin ona destek vermesi bu süreci hızlandırır ve kolay atlatılmasını sağlar. ve bu konuda en önemli atılması gereken adımlardan biri de seni bu hale sokan nedenlerin ne olduğunu bulman. Bu duygusal sellere kapılmadan önce ve sonrasını göz önünde bulundurarak hayatında ne değişti ki sen böyle oldun bunu keşfetmen gerekli. Ailevi sorunlar mı ortaya çıktı yoksa bi sınav stresi vs. mi bunu bulman sorunun çözümünde önemli bir adım olacaktır. uzmana danışabilirsin ya da bizlerle de paylaşabilirsin nedenini bulduğunda elimizden bir şey gelirse eğer yardımcı olmaya çalışırız. eğer bi farklılık göremiyorum her şey normal ona rağmen bu haldeyim diyorsan da bir doktora gidip ilaç kullanmanı ya da bir uzmana danışmanı tavsiye ederim bunun çok yararı olacaktır. ama yukarıda bahsettiğim gibi öncelikle böyle sıkıntılı bir dönem geçirdiğini ve bu yüzden kendisini (erkek ark.ının) gereksiz yargıladığını ona ve çevrendekilere anlatarak işe başlamanı öneririm. İletişim yani inş. herşey yoluna girer

Karar Dönemi

Alıntı MEZARKABUL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşım. duygu seli içinde bulunduğundan bahsetmişsin, duygusal sıkıntılar yaşadığın için mi erkek arkdaşını yargılıyorsun bu yargılamalar sıkıntıların yansıması mı yoksa erkek arkadaşını yargıladığın ve yalan söylediğin için mi duygusal bir sıkıntı içine girdin bilmiyoruz ama erkek arkadaşın belki geçmişte senin güvenini kıracak davranışlarda bulunmuş olabilir o yüzden ona karşı bu tür bir davranış gösteriyor olabilirsin. eğer geçmişte senin güvenini kıracak hareketlerde bulunmadıysa yine nedenini bilmediğimiz ve senin duygusal olarak sıkıntı içine girmene neden olan şeylerden dolayı erkek arkadaşına öyle davranıyor ve yalan söylüyor olabilirsin. zaten insanlar senn bahsettiğin gibi duygu sellerine kapılınca bunun patlamaları çevresindekilere olur ve insanın çevresindekilerde sevdikleri olduğu için kabahat onlara patlar senin durumunda da günah keçisi erkek arkadaşın olmuş görünüşe göre. bu konuyu(duygusal olarak bunalım yaşadığın) erkek arkadaşına anlatmanı seni anlamasını ve yanında olmasını ondan ve çevrendekilerden beklediğini onlara iletmeni tavsiye ederim. Çünkü insanların bu tür duygusal sorunları atlatmaları sürecinde çevresindekilerin ve sevdiklerinin ona destek vermesi bu süreci hızlandırır ve kolay atlatılmasını sağlar. ve bu konuda en önemli atılması gereken adımlardan biri de seni bu hale sokan nedenlerin ne olduğunu bulman. Bu duygusal sellere kapılmadan önce ve sonrasını göz önünde bulundurarak hayatında ne değişti ki sen böyle oldun bunu keşfetmen gerekli. Ailevi sorunlar mı ortaya çıktı yoksa bi sınav stresi vs. mi bunu bulman sorunun çözümünde önemli bir adım olacaktır. uzmana danışabilirsin ya da bizlerle de paylaşabilirsin nedenini bulduğunda elimizden bir şey gelirse eğer yardımcı olmaya çalışırız. eğer bi farklılık göremiyorum her şey normal ona rağmen bu haldeyim diyorsan da bir doktora gidip ilaç kullanmanı ya da bir uzmana danışmanı tavsiye ederim bunun çok yararı olacaktır. ama yukarıda bahsettiğim gibi öncelikle böyle sıkıntılı bir dönem geçirdiğini ve bu yüzden kendisini (erkek ark.ının) gereksiz yargıladığını ona ve çevrendekilere anlatarak işe başlamanı öneririm. İletişim yani inş. herşey yoluna girer
    ünü okudum ve orda çok rahattım eve geldm ve tekra sınavlara grecektm onun stresi oldu çok ii bi puan yapamadım bu da bni ister istems üzdü ailedeki baskı da eklendi üstne tüm bunlardan sonra tansiyon rahatsızlıım çıktı daha 21 yasındaım buda strese soktu ister istems ve ilişkim de hersey yolunda ama küçücük bşide ona patlıorum sonrada köpek gbi pşman oluorum yalvarıorum yakarıorum cok sewiorum onunda sewdiini biliorum ama onu artık üzmk istemiorum iş stresi de var su anda istediğim mesleği yapmama ailem izin vermio ve bn artık çevremdeki herkse en küçük seyde patlıorum buda bni çekilmez bri yapıo

Karar Dönemi

tansiyon hastalığınızın çıkması bu şikayetlerinizin ve sorunlarınızın sizi ne derece kötü etkilediğini gösteriyor genelde stresli bir yaşam tarzının getirdiği bir hastalıktır zaten. sınavınızda ii puan alamamanız ve ailenizin üzerinizdeki baskısı, aileden destek yerine baskı görmek sizi derinden yaralasa gerek. bahsettiğim gibi erkek arkadaşınızla aranızın ii olmasını daha kötüye gitmemesini istiyorsanız bunu ona açmalısınız kesinlikle. Davranışlarınızın onunla ilgili olmadığını onu sevdiğinizi sadece yaşadığınız olumsuzlukların içinizde fazla birikmesinden dolayı patlamayı yakıkınızda bulduğunuz sevgilinize yaptığınızı, onun bir günah keçisi olduğunun farkında olduğunuzu bu zor zamanlarda onun desteğine çok fazla ihtiyaç duyduğunuzu ona anlatmanızı tavsiye ederim. Ve kendisine gösterdiğiniz o tutumların sizi üzdüğünü, kendisini halen daha çok sevdiğini ona iletmenizi önerebilirim. Erkek arkadaşınızın bu zorlu süreçte sizin yanınızda olacağını düşünüyorum. Bunlardan kendisine bahsetmeniz onda, sizin yaşamınızda birşeylerin yolunda gitmediğine dair bir farkındalıkta oluşturacaktır. ve oluşan bu farkındalık sayesinde ona daha sonraki sert çıkışlarınızda bu çıkışlarınızın altında yatan asıl nedenin ne olduğunu bilecektir ve size daha anlayışla yaklaşacaktır. İletişimi sağlam kurmanız kendisine değer verdiğinizi ve yanında görmek istediğinizi söylemeniz çok önemli. Aynı şekilde ailenizinde heralde sizden farklı beklentileri var ama bu beklentileri sizin isteklerinizle uyuşmuyor. Eğer aileniz isteklerinde baskıcıysa onlara hem onların isteklerini hem de sizin kendi isteklerinizi gerçekleştirmek yolunda çalışabileceğiniz görüşünü sunabilirsiniz.( mesela aileniz hukuk istiyor ama güzel sanatlar istiyorsanız hukuk okurken güzel sanatlara devam edebilirsiniz) ama bu gerçekten sizin için zor olacaktır. O yüzden ailenize kendi yaşamınız için aldığınız kararların kendinizi mutlu edecek kararlar olduğunu kendilerinden anlayış beklediğinizi belirtin. Kendilerini gerçekten çok sevdiğinizi ve onların görüşlerine gerçekten çok önem verdiğinizide söyleyip onları onure etmeniz işinizi kolaylaştırabilir. Onure ettikten sonra söze 'ama onların istekleriyle mutluluğu elde edemeyeceğinizi bunu da anlayışla karşılamalarını isteyin. Eğer anlayışla karşılamazlarsa orta yol bulma konusunda bir fikir geliştirebilceğinizden bahsedin ve onların ve sizin isteklerinizi gerçekleştirebilecek ve herkesinde fedakarlık yapacağı bir yol bulabilirsiniz. Bu mutsuzluk halinin size yansımalarından da bahsedebilirsiniz( çekilmez biri oldum çok mutsuzum herkese bağırıyorum vs. diye) ve bu mutsuzluklarınıza artık daha fazla katlanamayacağınızı bunları iyileştirme yolunda adım atmak istediğinizi ailenizi yanınızda görmek istediğinizi, onların bu iyileşme sürecinde tavsiyelerine de değer vereceğinizi belirtebilirsiniz. Dediğim gibi işler çıkmaza girdiğinde yoldan saptığında ve istemediğiniz bir hal aldığında orta yol bulmaya girişin. Doktordan ilaç takviyeside alabilirsiniz sizi yatıştırır. Ailenizle ve meslekle ilgili problemleriniz düzeldiğinde çoğu sıkıntınızı anlatırsınız diye düşünüyorum. Çünkü görünüşe göre sorunların kaynağı aile ve meslek

Karar Dönemi

bugün sabah bu dediklerinizi konusmya çalıstım ama anlamadı bilbahhssa babam artık onlara yük olduğumu düşünmeye başladım ve gercekten işler kötüye gidio çıkmazın içindeyim sanki erkek arkadasımla konustum bana sürecte yardım edeceğini söyledi ve böyle bi drmda anlayıslı olcağını artık ailemden soğuyorum annem hep yanımda onu biliorum bnm sorunum babam ve kardesimle anlamıyolar anlamak istemiolar anlatmaya calıstıkça daha da büyüyor hersey bn çok sey istemiorum istediğim bi işte çalısmak istiorum atamalarımda da bulunduğumuz sehr dısında baska bi yeri yazdırmadı bana günden güne hersey cok değişiyor bu sorunlkarın altından kalkamaz hale geliorum ve artık ne kadar günah olduğunu bilsemde kendmi öldrüp herseyden kurtulmaı düşünr hale geldm ve gercekten cevremde bu anlattıklarımı dinliycek bana yol gösterecek biri yok erkek arkadsımdan baska ama hersei ona anlatamıorum bir arkadasıma anlatmaya kalksam yarın yüzüme vrmasından korkuorum artık çıkış yolları tamamen kapandı gbi tüm bunların yanında evden bi şekilde gtmenin çözüm olacağını dsnyorum ve önüme ilk gelenle evlenip sewgimden ömrümden vazgecmeyi düşünür oldum kaçıs yolu deil belki ama yaaa öle işteee napıcammm bilmiorummm artık bilmiorummm

Karar Dönemi

anlaşılan ailenizin size olan kırgınlığı zor düzelecek üzerinize düşeni yapıyorsunuz ama tek taraflı olduğunda sorunların çözülmediği ortada. Bu konuda ailenizin de bir psikloga gitmesi gerek ama görünüşe göre ne onların gitmeye ne de bunu sizin onlara söylemeye niyetiniz olur. İşler daha fazla sapasarmadan bir doktora ve psikologa gitmenizi öneririm yoksa daha travmatik durumlar yaşayabilirsiniz. İlaç kullanıp kendiniz olarak kendi fikir ve düşünceleriniz etrafında kimsenin istemediğiniz isteklerine boyun eğmeden yaşayın demek isterim bunu yapmanızı size bırakırım çünkü sizi sizden daha ii tanıyamam ama ben olsam öle yapardım. Bİr söz vardır ya bundan 20 yıl sonra yaptıklarınız için duyacağınız pişmanlık yapmadıklarınız için duyacağınız pişmanlıktan daha az olacaktır. Kendiniz olarak kalabilmek ve kendiniz olarak bu çıkmazdan çıkmanız önemli çünkü bu sizin yaşamızın zamanla bu kararlarınızı kabullenir aileniz umarım. Belki aylar sonra olur belki yıllar sonra belki de hiç olmaz bilemem. Ama siz elinizden geleni (ailenizin onayını alma konusunda) yaptıktan sonra bi sonuca ulaşamıyorsanız bunun üzüntüsü üzerine istemediğiniz hayatın üzüntüsü daha da üzebilir. Erkek ark.ınızın yanınızda olması büyük önem taşıyor bu konuda sevindim gerçekten. Görüşlerime katılıp katılmamak sizin görüşünüz ama bir uzmanla görüşmeniz ve ilaç kullanmanız size büyük yarar sağlayacaktır bunu tekrar tekrar sölüorum ama önemli gerçekten. Söz konusu olan hayatınız ve geleceğiniz çünkü.

Karar Dönemi

bugün psikoloğada gttim ve bu yazınızıda okuduktan sonra neden bilmiorum ama rahatlamıs hissettm kendimi tesekkür ederm hersey için cok yardım sağladınız babamlada konustum oda yanımdaydı bugün oda grstü psikolkla sanırım birseyler düzene grmeye basladı... çok tsk edermmmm

Karar Dönemi

gerçekten çok sevindim sizin adınıza. Elimizden inşallah bir şeyler gelmiştir bizimde. Dualarınızı eksik etmeyin kendinize ii bakın...