Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sürekli Yalan Söylemek

Standart Sürekli Yalan Söylemek

Her başım sıkıştığında, ilgi çekmek istediğimde, kendimi dışlanmış hissettiğimde yalan söylüyorum ve artık söylediğim yalanlara inanmaya ve takip edemediğim için zor durumda kalmaya başladım. Bunun bir tedavisi var mıdır?

Teşekkürler

goffee
    Guest

neden ilgi çekmek istiyorsun?

Karar Dönemi

Alıntı rugankelebek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her başım sıkıştığında, ilgi çekmek istediğimde, kendimi dışlanmış hissettiğimde yalan söylüyorum ve artık söylediğim yalanlara inanmaya ve takip edemediğim için zor durumda kalmaya başladım. Bunun bir tedavisi var mıdır?

Teşekkürler
    Anlaşılan belli durumlarda( ilgi çekmek, başının sıkıştığı gibi belirttiğin) yalan söylemek sende alışkanlık haline gelmiş. Belki geçmişinde sevdiklerinin çevrendekilerinin ilgisinin senin üzerinde toplamanmasını istediğin durumlarla çok karşılaşmış olabilirsin ya da bundan başka farklı bir çok sebep olmuş olabilir (senden yüksek beklentilerin olması, baskıcı bir çevrenin olması vs. tek bir nedene indirgenemez). Bu da yalan söylemeyi sende cazip hale getirmiş ve zamanla alışkanlık haline gelimiş olabilir. Ben kendini sistematik olarak bundan kurtalmanı tavsiye ederim. Mesela sağlam bi karar al yalan söylememe üzerine ve ilk gün karşılaştığın 5 zor durumda yalan söyleme ve söylememek için kendini zorla.(bu sayıları sen kendine göre belirleyebilirsin) Bunun sayısını her geçen gün arttır zorlandığın günler son kaldığın yere geri dönebilirsin( Mesela 3. hafta 15 yalan söylememek seni zorladıysa son ödevindeki başardığın 10 yalan söylememe' ödevine geri dön kendini hazır hissettiğinde 15 e ilerle) böyle böyle alışkanlık haline geleceğini umuyorum. Yalan söyleme durumu sende uzun süreçler sonucu oturmuştur mutlaka o yüzden bunun çözümüde hemen olmaz sabır gerektirir. Kendine bu yalan söylememe ödevlerini verdiğinde en önemli nokta başardığın her ödevinde kendini ödüllendirmeni tavsiye ederim bu her zaman maddi bir ödül de olmaz 'aferim bana bugün 7 yalan söylemedim ve ödevimi geçtim' de yeterlidir bazen. Bazende bi çikolata falan alırsın kendine Başaramadığın zamanda kendini cezalandırman yerinde olacaktır. Mesela bugün karşılaştığım zor durumlarda 4 yalan söylemeyecektim ama ben sayı yeterliliği olmasına rağmen 3 doğru söyledim o yüzden bu akşam ki çok sevdiğim diziyi izlemicem gibi. Sabırla bunları yapmayı ve her geçen gün ya da hafta bu ödevlerin üzerine koyarak sürdürmeyi devam ettiğinde senden dürüstü olmaz bence ama sabır önemli gerçekten bi anda olamz zorlanmalar elbette olur. Yine işin içinden çıkamazsan kendine hakim olamıyorsan bir uzmana danış derim. Başarılar

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Söylediğin yalanlar saydığın sorunları az çok giderirken daha büyük bir dert olmuş Bu tür alışkanlıklar azaltılarak tedavi edilir veya sorun olarak gördüğün şeylerin üzerine gitmelisin. Başın mı sıkıştı evet bu sefer böyle oldu de insanlar ilgisiz mi daha rahatım de bu şekilde kurtulursun.

Karar Dönemi

Slm rugankelebek Bence Senin Sorununun tek Cozumu Filmi geriye Sarip Filmin Senaryosunu Degistirip yeniden bir Senaryo yazmaktir.
    Yani Demek istedigim Sen ilk Nerede Nezaman Yalan Makinesi heline Geldin, Once bir bunun Analizini yap bunu Bulmaya calis. Ve bu Hastalik ilk Once Kimden Kimlerden Sana BUlasti; Yani Eilendenmi , Bir Arakdasindanmi ? Yoksa Kucuklugunde BirisiniN Sekerini elinden Almak Icin Ona Yalan Soylemek Zorunda Kaldinda Artik Ogunden beridir Yalanmi Soyliyorsun ?
    Yani BU Yalan Hastaligi mutalak Birilerinden biryerden Sana bulasmis olmasi gerekiyor. Yani Durduk yerde Havadan Gelmez veya Senin hamurun Bozuk diye bir Olay olamaaz. Yani Kimsenin hamuru Bozuk degildir Herkes Bembeya bir Sayfa gibi Dunyaya Gelir, Ve Sonradan Hayat O Beyaz Sayfayi Bazi Renklerle Karalamaya Baslar.
    Yani anlatmak Istedigim bence Senin Yalabn Soyleme Hastaligin Kucuk Yaslarda Icine Girmidtir Sen Farkinda olmadan Senin Cevrendeki Birilerinin SeniN Etkilemesi Sonucuinda bu Hastaliga bulasmissindir.
    Ornegin Cem Yilmazin bir SKECI vare http://www.youtube.com/watch?v=92dyDj-iqmo Diyorki kadinmi Daha Iyi Yalan Soyler YOksa Erkekmi ? Sonrada Diyorki , Kadin Erkekten binkat Daha iyi Yalan Soyler Cunku kadin bizim Toplumumuz iceriisnde Yalana Kucuklugunden Beri Ihtiyac Duyuyuyor Ihtiyac Duydugu Icinde BEynindeki Yalan Mekanizmasi Devamli bir hareket halinde Yani Antrenm,an Yapan Futbolcular Olurya Yani Hergun Antrenman Yapan Futbolcular olur, Iste Cem Yilmaz Diyorki Bizim Ulkemizde Kadinalrin Yalan Soyleme Potansiyeli Daha YUksek Cunku Daha cok Yalan Soyleme Ihtiyaclari Var.
    Yani Senin Kucuklugunden Beriddir Beyninde Harekete Gecridigin Mekanizmalar Devamli Gelisir Buyur ler, Ancak Hic Dokunamdigin Mekanizmalar Ise Gunden Gune Beyninde Erirler.
    Yani Sen Kucuklugunden Beridir Devamli Yalan Soylemissen Sen Demekki beynindeki Yalan Mekanizmasini Devamli Beselemissin Devamli Aktiv Halde Tuttmussun Ve Artuikl bu Mekanizmayla Basa Cikamiyorsun CunkU Artik Okadar Buyumuski Sen Onu degil O seni Kontrol Eder duruma Gelmissin.
    Bunun Tek bir Cozumu Var bence , O Cozumde Sudur, Bukadar Canavarlasmis BUyumus bir Mekanizmayi Bugunden Yarina Bitiremezsin Onu Beyninde hareketsiz Duruma getiremezsin.
    bunun en dogru Yolu Gunden Dune beynindeki alan Mekanizmasini Az besliyeceksin Hergun biraz Daha Az Suluyacaksinki Artik Kuculmeye baslasin ve Kontrol Tekrar senin Eline Gecsin Diye.
    Tek Care bence budur. Ben bu arada Sadece Kendi FikrimI Yaziyorum BeniM Dusunclerimin Icindeki Iyi yanlari Al Derim Yanlis Yanlari BIrak Derim. Cunku ben Bir Uzmana Falan Degilim Seni Yanlis Yonelnedirmek Istemem.Saygilar, Az yalanli Bir gelecek Diliyorum.

malesef en yakın arkadaşımlarından birisindede bu durum mevcut..sürekli yalan söylerek ilgiyi ve alakayı üzerine çekmek istiyor .. çok kez yalanını yakaladım , ama bikez olsun yüzüne vurmadım .. fakat sorumluluk yüklemedim .. 1 kez güvendim pişman oldum..malesef şuan ilişkimi kestim kendisiyle . sana gelicek olursak dostum , eninde sonunda pişman olucaksın ve hatanın neresinden dönülse kardır mantığıyla artık bunu yapmayı bırakmalısın ... İyi günler
    Seventh SeaL

Karar Dönemi Didostick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende farklı bir versiyonu var. İlgi çekmek ya da işin ucunda çıkarım olmasa bile
    o an insanları başımdan defetmek ve kendimden uzak tutmak için yalan söylüyorum.
    Asosyallikle alakası var herhalde. O an bunalıyorum, terliyorum sırf başımdan gitsinler diye
    yalan söylüyorum.

dreamer8
    Guest

Güzel bir çıkış yolu, kendi kendine geliştirdiğin bir deşarj yöntemi. Ama benden uzak dur. Yalancılarla en ufak bir iletişimim, dostluğum kalmaz. Yoksa yalan söylüyorum derken de mi yalan söyledin. Şüphelendim bak
    Alıntı rugankelebek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Teşekkürler

Banned
    Yer
    The other side

Yaw konunun açılış tarihine bakmak bu kadar zor mu arkadaş?..

Hangi akla hizmet hortlatıp durursunuz milattan önce kalma başlıkları..?

Cahillik Dönemi gülfem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Seçkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw konunun açılış tarihine bakmak bu kadar zor mu arkadaş?..

Hangi akla hizmet hortlatıp durursunuz milattan önce kalma başlıkları..?
    Haklisin Seçkin..
    Ben de çok rastlıyorum hortlanan konulara..
    Konuyu açan kisi çoktan unutmuştur burayı..

Sayfa 1/2 12 SonSon