4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: neden Borderline'lar.....?

Question neden Borderline'lar.....?

Arkadaşlar, Borderline hastaları neden insanlar onlara nasıl davranıyorsa kendilerini öyle hissediyorlar?Yani İnsanlar onlara iyi davranıyorsa kendilerini iyi, kötü davranıyorsa kendilerini kötü hissederler? mesela 1 saat önce biri borderline'a iyi davranmışsa, onu sevmiş veya değer vermişse,,, 1 saat sonra bir başka kişide kötü davranmış olabilir...bu durumda bu hasta,kendini bir iyi bir kötü hissettiği için gün içinde tutarsız davranışlar sergilemez mi? Bu durum nasıl tedavi edilir? Nasıl düzeltilir? Ne yapmak gerekir?
    Lütfen bu konuda bilgisi ve fikri olan varsa cevap bekliyorum...

Ayrıca ben daha dün üye oldum.. Bu sitede sorularımıza cevap verebilecek bir psikiyatrist ya da psikolog var mı? Siteye henüz yabancıyım daaa...
    Konu kırçiçeği tarafından (17-02-2011 Saat 01:00 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi derya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart hoşgeldin aramıza

burda uzman yardımcı olabilecek arkaşlar var merak etme yazarlar sana bende böyle bir rahatsızlık olduğunu yazını okuyunca anladım bende karşımdaki kişi iyi davransa önem verse mutlu olurum herkes mutlu olur kötü davransa mutsuz olurum uzman değilim öyle yazmak istedim insan olduğumuz için ilgi sevgi hoşumuza gider

hoşbulduk derya.... o zaman bu durum sağlıklı insanlar içinde geçerli.... herkes için geçerli bir durum yani.. o zaman bu borderline kişilik örgütlenmesine bağlı bir durum değil . herkes bu şekilde etkileniyorsa... yani insani insanca bir duygu bu....cevap verdiğin için teşekkür ederim...ama yine de bir sıkıntı daha var.....
    sorun o zaman nerde biliyon mu? aşırı derece de duygusallık...bu durumlarda aşırıya varan bir etkilenme söz konusu....
    gün içinde sabah böyleyken akşam çok çok daha iyi olmak... çok çok mutlu olmak yani duyguları uçlarda yaşamak .. stabil bir duygu durumunun olmaması....bu mudur insanları borderline yapan....
    Konu kırçiçeği tarafından (17-02-2011 Saat 03:26 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

sevgili kırçiçeği, aslında forumdaki en şanslı hastalarız biz. çünkü bizim platform birbirine yardım etmek için çırpınan insanlarla dolu. Merak etme hiçbirimiz melek degiliz aslında. sorduğun soruyu bir psikolog değil ancak hastalığını tanıyan benimsemiş, özümsemiş bilinçli bir bipolar olarak yanıtlamak isterim.
    yaşadığın kimlik bölünmeleri sonucunda sana iyi davranan kişiye içindeki melek yanıt ıveriyor. o kadar iyisin ki kendini bile tanımıyorsun. varsın seni öyle bilsin ona rol yapmıyorsun ki.. içinde bir melek de var aslında. o da sensin. korkma : )
    ve bir an geliyor.. sana kötü davranan senin sabrının sınırını zorlayan deyim yerindeyse elinden geleni ardına koymadan onu hücrelerine ayırmak istediğin biri oluyor. şimdi gelsin bakalım şeytan kimliğin. korksun senden değil mi?
    bu aslında toplumun genelinde de böyledir. biz özel değil..ama normal insanlar neyi neden yaptığını bilir. sen içindeki kimliklerle o an tanışırsın. emin ol bunun gibi bir çok kimliğin var hiç ortan da yok.. çözüfm ne dersen? inan hiçbir bilgim yok sadece kendimi kontrol altında tutmaya çalışıyorum ama değişen birşey olmuyor ne yazık ki
    İstanbul gibiyim
    bir griyim bir mavi..
    çiçekler benimle coşar ve benimle küserler bahara..
    kah açarım, kah kapar..
    üşürken içim yanar birden
    bir günde yazı da yaşarım kışı da,
    adamın ruhunu hasta ederim..
    bir öyleyim bir böyle...