7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Dert Bende Derman Sizde :)

Karar Dönemi sevket94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Question Dert Bende Derman Sizde :)

Ya bu aralar kafamı kurcalayın şeyler var hedeflerim ile ilgili.Konuya gireyim hemen..

Ben Ygs ve Lys ' ye giricem.Ve kendime hedef olarak Psikoloji Bölümü'nü seçmiştim.Detaylı araştırmalar yaptım.Herşeyi öğrenmeye baktım.Hangi üniversite en iyi eğitimi veriyor.Hangi dersler görülüyor.Kişilerin öneriler falan filaN.Ama kafamın takıldığı birşey var.

Sizde iyi bildiğiniz gibi Psikayatrist'lerin Psikolog'lara açtığı savaş. Sonuçta bu benim moralimi bozdu aynı zamanda kafamı da karıştırdı.Psikologların daha meslek yasası bile yokken birde bu Terapi merkezlerinin kapatılması,Sinirlerimi bozdu.Ben şimdi ne yapayım.. Okadar okuyup,Yüksek lisans ta yaptıkları halde gereken saygıyı almıyorsalar bence bu bölümü seçmek biraz mantıksız.

Sizce ne yapmam lazım.Bu mesleği çok istiyorum.Ama ekonomik tarafından baktığımız da biraz doyurucu olması gerek.Sonuçta o kadar sene okuyorsunuz,emek veriyorsunuz..

Yardımlarınızı Bekliyorum...

Herşey gönlünüzce Olsun!
    Konu sevket94 tarafından (05-02-2011 Saat 01:36 PM ) değiştirilmiştir.

Hydra
    Guest

Ülkemizde bu şekilde cereyan eden olaylar her zaman olacak. Yani başka bir meslek seçsende aynı olaylar yine başına gelebilir. Bu bölümü çok istiyorsan (ki ben biliyorum ne kadar istediğini) diğer faktörlere bakma. Amaç insana yardım etmekse gereken saygıyı zaten içinde barındırmaya devam edeceksin. Bu yüzden çok istediğin bir bölümü okuyup çok kaliteli uzman olabilirsin. Çok istediğin için saygı görmemek mümkün değil

Karar Dönemi misterioso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    East Europe

Alıntı sevket94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizde iyi bildiğiniz gibi Psikayatrist'lerin Psikolog'lara açtığı savaş.
    Matematik öğretmenliği okuyanların Matematik mühendislerine ve bölümü okuyanlara yaptığı gibi bir nevi.
    Konu misterioso tarafından (05-02-2011 Saat 02:19 PM ) değiştirilmiştir.
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Alıntı Hydra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ülkemizde bu şekilde cereyan eden olaylar her zaman olacak. Yani başka bir meslek seçsende aynı olaylar yine başına gelebilir. Bu bölümü çok istiyorsan (ki ben biliyorum ne kadar istediğini) diğer faktörlere bakma. Amaç insana yardım etmekse gereken saygıyı zaten içinde barındırmaya devam edeceksin. Bu yüzden çok istediğin bir bölümü okuyup çok kaliteli uzman olabilirsin. Çok istediğin için saygı görmemek mümkün değil
    Evet doğru söylüyorsun.Benim ne kadar istediğimi zaten biliyorsun. O zaman napıyoruz. Yola devam ediyoruz,yılmadan

Hydra
    Guest

Alıntı sevket94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet doğru söylüyorsun.Benim ne kadar istediğimi zaten biliyorsun. O zaman napıyoruz. Yola devam ediyoruz,yılmadan
    Aynen öyle yola devam

Karar Dönemi misterioso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    East Europe

Birgün yemek masasında hoş bir muhabbetle büyüklerimle yemek yiyorduk . Ben okuduğum bölümle ilgili hedeflerimi anlatırken bir yandan hayatıma anlam katan uğraşlarımla ilgili hedefleri anlatırken, Büyüklerden biri dönüp tepki verircesine bana dedi ki " Ama dedi İstediğimiz mesleği mi yapacaz yoksa gelir getiren mi. Böyle olmaz " dedi .Ben de dedim " Kafasını kullanan ve nasibi alan istediği meslekle gelir getirir.Ve neyin ne getireceği de hiç belli olmaz. Tek düze standart bir düşünceyle hedefler heba edilemez " demiştim .Elini öptüğüm büyüğüm bana bozulmuştu . Yok o bunu demiş, yok bu şunu demişlerle hedefler off-road olur yani yolun bittiği yer.

Sen emek ve hırsların doğrultusunda kendine olan saygını kendiliğinden kendince kendi kendine kazanmaya bak,önemli olan bu . Sen sonuçta hedeflerini kendine ve insanlara faydalı olmak için seçtiysen sorun yok . Demek istediğim herşeyin hayırlısı ve kısmet neyse o . Takılma aşırı detaylara , sonuçta imkanın var mı okumaya . Cevap : var . O halde yola devam .
    Konu misterioso tarafından (05-02-2011 Saat 02:48 PM ) değiştirilmiştir.
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Alıntı misterioso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birgün yemek masasında hoş bir muhabbetle büyüklerimle yemek yiyorduk . Ben okuduğum bölümle ilgili hedeflerimi anlatırken bir yandan hayatıma anlam katan uğraşlarımla ilgili hedefleri anlatırken, Büyüklerden biri dönüp tepki verircesine bana dedi ki " Ama dedi İstediğimiz mesleği mi yapacaz yoksa gelir getiren mi. Böyle olmaz " dedi .Ben de dedim " Kafasını kullanan ve nasibi alan istediği meslekle gelir getirir.Ve neyin ne getireceği de hiç belli olmaz. Tek düze standart bir düşünceyle hedefler heba edilemez " demiştim .Elini öptüğüm büyüğüm bana bozulmuştu . Yok o bunu demiş, yok bu şunu demişlerle hedefler off-road olur yani yolun bittiği yer.

Sen emek ve hırsların doğrultusunda kendine olan saygını kendiliğinden kendince kendi kendine kazanmaya bak,önemli olan bu . Sen sonuçta hedeflerini kendine ve insanlara faydalı olmak için seçtiysen sorun yok . Demek istediğim herşeyin hayırlısı ve kısmet neyse o . Takılma aşırı detaylara , sonuçta imkanın var mı okumaya . Cevap : var . O halde yola devam .
    Evet katılıyorum size..