10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Zeka Geriliğinin Tasti

Karar Dönemi

Standart Zeka Geriliğinin Tasti

Yetişkinler için zeka geriliği için test varmı? Bazen zekamdan şüphe ediyorum. Verdiğim kararlar o kadar ani ve kötü sonuçlar doğuruyor ki ne geri dönebiliyorum, ne telafi edebiliyorum. Veya çok küçük ama öyle olumsuz hatalar yapıyorim ki en aptal insan bile bunları yapmaz diyorum.

Hydra
    Guest

Alıntı tuncayhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yetişkinler için zeka geriliği için test varmı? Bazen zekamdan şüphe ediyorum. Verdiğim kararlar o kadar ani ve kötü sonuçlar doğuruyor ki ne geri dönebiliyorum, ne telafi edebiliyorum. Veya çok küçük ama öyle olumsuz hatalar yapıyorim ki en aptal insan bile bunları yapmaz diyorum.
    Alanında uzman psikolok ve psikiyatristler bu anlamda size yardımcı olabilir.

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı tuncayhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belkide kendinize fazla yükleniyorsunuzdur

Karar Dönemi Banlıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Böyle bir test varsa son derece yüksek bir skorla gerizekalı çıkacağımdan nedense eminim.
    BU arada insanın kendi kendine kolay ve çabuk yapabileceği akli dengesinin yerinde olup olmadığını anlamasını sağlayacak bir test var mı?
    Delirdiğim zaman ilk önce benim haberim olsun istiyrum da.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İnsan bazan ne olacagını tam kestiremeden yanlış kararlar alabilir bu çok dogal ,hemen hemen hepimiz yapıyoruz aynı hatayı .
    Önemli olan bunu her zaman yapmamaktır ,eger böyle bir davranış içerisine giriyorsak mutlaka bunun bir sebebi vardır bunuda ortaya bir uzman çıkarabilir ,sebep bulunduktan sonra bundan kurtulmak çok daha kolay olacaktır .

Bu durumu bir profesyonle danışmanızı oneririm .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsan bazan ne olacagını tam kestiremeden yanlış kararlar alabilir bu çok dogal ,hemen hemen hepimiz yapıyoruz aynı hatayı .
    Önemli olan bunu her zaman yapmamaktır ,eger böyle bir davranış içerisine giriyorsak mutlaka bunun bir sebebi vardır bunuda ortaya bir uzman çıkarabilir ,sebep bulunduktan sonra bundan kurtulmak çok daha kolay olacaktır .

Bu durumu bir profesyonle danışmanızı oneririm .
    Teşekkür ederim güzel özetlediniz Bende aynı fikirdeyim 9 Şubat.
    Tuncayhan zekanızda bir gerilik olsaydı önce bunları düşünüp, kelimeleri bir araya getirip, düşüncelerinizi ifade edemezdiniz zaten. Hata yapabilme hakkına sahip olduğunuzu hatırlatmak istiyorum. Önce kendinizi sonra başkalarını affedin.

Karar Dönemi

Aptal adam bunları yazamamaz bilinçaltının hüsnü kuruntusu boşverin .. Biraz daha dikkatli olun yeter
    Bazen herkesin doğrusu, senin doğrun demek değildir.

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hata yaptığınızda kendinizi fazla cezalandırmamak lazım.ben de yapıyorum bunu.bazen tam o anda mantıklı davranamıyorum sonra aklıma geliyor ne yapmam gerektiği.bir sonrakinde nasıl davranmam gerektiğini biliyorum en azından diyerek, teselli ediniyorum.
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

Alanında uzman psikolog / psikoonkolog esra savaş kaplan'ı önere bilirim sitesinden faydalanabilirsiniz

www.esrasavaskaplan.com

Karar Dönemi

zeka geriliğin olsaydı muhtemelen bu başlığı sen değil, senin düzelmeni isteyen, çare arayan bir yakının yazardı.