Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ayrılmalı mıyım?????

Question ayrılmalı mıyım?????

yaklaşık 1.5 yıllık bir ilişkim var ve başlarda çok iyiydi ama son zamanlarda inanılmaz biçimde beni üzmeye, bana zarar vermeye başladı ama ben sevgimden dolayı sürekli alttan alıyodum, haklıyken de haksızken de ona hak veriyodum. Aramızdaki en büyük problem mezhep problemi, ben aleviyim o ise dindar birisi, ama birbirimizi çok seviyoruz ve sevgiyle ben bunlar aşılır mı aşılmaz mı bilmiyorum ama tek bildiğim onunla olmak istediğim ve o olmayınca kendimi yarım gibi hissediyorum :S Ama o herşeyin sevgiyle aşılmayacağını düşünüyo ve en ufak kavgayı bile büyütüyo ve "zaten bizim sonumuz yok ayrılalım " diyo, yahu her ilişkide olur kavga, her kavgadan sonra ayrılalım muhabbeti mi yapılır, gerçekten çok üzüyo bu beni ve artık espri, şaka yapmaya korkar oldum.Gözünün üstünde kaşın var diyo ve kavga edip ayrılığa getiriyo konuyu ama bi taraftan da çok sevdiğini söylüyo.Hani aklınıza gelmesin ben öyle öküz birisi değilim bunları bahane edip senden kurtulacak gibi.. Az önce yine ayrılalım muhabbetini yaptı ve ben artık üzülmek istemiyorum, böyle sürekli hançeri yavaş yavaş kalbime batıracağına, ayrılalım ne acım varsa çekerim biter artık gerçekten kaldıramıyorum.
    Ne düşünüyosunuz arkadaşlar doğru mu yaparım sizce????

Karar Dönemi misterioso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    East Europe

Sevgiden dolayı abartılcak şekilde alışkanlık haline getirerek sürekli alttan almak ve haksızken hak vermek gerçekten ilişkinin kayışlarını koparıyor malesef bir süre sonra .

MEzhep problemi demişsiniz ,bence bu aşılacak bir durum gibi geliyor . Benim mesela Hristiyan bir kız arkadaşım vardı ki kendim inançlı biriyim yani müslümanım ama bunun sorun olmıyacağını düşünüyordum gelecek için ama tabiki bu iki kişi arasındaki anlaşmaya ve hoşgörüye bağlı çünkü kimse kimsenin baskıyla din değiştirmez bu birbirini seven çok iki iyi sevgili olsa da.

Her kavgadan ve sorunlardan sonra " Ayrılalım " sözü geçmesi gerçekten can sıkıcı çünkü ilerde evlendiğinizde de sorunlar olacak vesayre. Flört zamanları yani ilişkinin en hafif anlarıdır , evlilikde daha sorumluluklar olur . Her ne kadar hiç evlenmemiş olsam da böyle düşünmekteyim . Evlilik hakikatine yarmak üzere olduğunuz köprüde olanlar da önemli ne de olsa .

Sizin durmadan alttan almanız ve hak vermeniz ve üstüne sevdiğinizi bilmesi belki onu afedersiniz ama şımartmış olabilir ve kafasına göre istemeden Ayrılalım diyebilir oysa belki ayrılsa o da üzülceğini bilmiyor şuan. İpler sanki epey bir kaçmış gibi ama işte sevince insan , aşk neylesin.

Ayrılmak istiyorsa gerçekten yapacak birşey olamaz. Ama size durmadan ayrılalım diye ciddi bir konuda baskı yapıyorsa , sizin durmadan uzatmalarda kendinizi üzmemeniz gerekiyor. Sonuçta çocuk oyuncağı değil bu işler .

Ama sonuçta doğruyu kendinize göre yapacak olan Sizsiniz yani Sizin ilişkiniz . Bence son noktada buna siz karar verin . Bu konuda bir başkasından alacağınız fikirlerle beyninizi kurcalamayın sonuça siz karar verin . Şunu da unutmayın hiçbirşey dünyanın sonu değil yani dünya üzerinde yaşarken kendi mutluluğunuzu ve kendinize olan saygınızı asla yitirmeyin . Kendinize olan mutluluğu ve saygıyı yitirdiğinizde isterse dünyanın en büyük aşkı olsun onun kimseye faydası olmaz . İnsanların bize saygı duymasını beklemeden önce asıl olan kendimize olan saygıyı yerleştirmemiz önemlidir.

Hayırlısı olması dileğiyle.
    Konu misterioso tarafından (17-01-2011 Saat 05:52 AM ) değiştirilmiştir.
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Cahillik Dönemi olvido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ankara

açtığın konuyu okuyunca bu kadar olur dedim benim sevgilim de alevi hatta evleneceğim kişi diyeyim ilk başta bende çok düşündüm nasıl olcak diye çünkü ailem dindardır bende ölee ama aşılıyo zamanla çünkü herkesin inancı kendini bağlıyo herkesin yaptığı kendine mükemmel birisi benden bile daha iyi biridir eğer böle olmasa belki istemeyebilirdim ama tam evlenilecek biri buldum kaçırmayayım dedim
    bence sende mezhep farklılığını bir kenara bırakıp düşün kişilik olarak evlenince anlaşabilirmiyiz diye

Hydra
    Guest

Bana kalırsa insan hayatının merkezine önce kendini koymalı. Sonra etrafına insanlarla yerleştirmeli. Sevginizden kaynaklanan duygularla yarım kaldığınızı söylemişsiniz fakat karşı taraf yarım kalmayı göze alıyorsa ve anlatıyorsanız durumu bırakın yarım kalsın.

Karşı tarafa yaptığımız davranış şekilleri kullanılmanızı kolaylaştırmaktan başka bir şey yapmıyor sanırım. Burada fedakarlık ve özveri kelimelerinin anlamlarını iyi şekilde analiz etmek gerekir. Fedakarlık içinde feda etmek olan bir kelime. Yaptığımız şeyler bizden bir şey götürüyorsa bu fedakarlıktır ve karşılığı beklenilemez bir davranıştır. Özveri ise simbiyotik bir yaşam gibidir. İki tarafında çıkarlarına uygun yaşamaktır. Sözüm o ki ilişkiler fedakarlık başlığı altında toplanıyorsa uzun sürmesi zaten imkansızdır. Çünkü nihayetinde siz de bir insan evladısınız ve sabrınız bir yere kadar.

İlişkide ayrılmak kelimesi çok geçiyorsa bence iki sebebi vardır. Birincisi; kişi tam olarak olgunlaşmamıştır. İkincisi; sizin davranışlarınızdan güç alarak bunu kullanmasıdır. Mücadeleci olan tavrınız karşı tarafa güç vermekte. Ayrılalım diyorsa ve bunu sağlam dayanaklara dayandırıyorsa bırakın gitsin. Bir süre sonra kişiliğinizden ödün vermek zorunda kalacaksınız bu da sizin yıpranmanız için en temel durum olacak.

Hayatınıza şekil vermenizin sırası gelmiş olabilir. Ebe bilir ki sancı çekilmeden doğum olmaz, ana rahminden bebeğe yol açılmaz. Sizden yepyeni ve taze bir ''siz'' zuhur edebilmesi için zorluklara, sancılara hazır olmanız gerekir. Yani yeri geldiğinde ayrılığı göze almanız gerekir.

Ne yöne giderseniz gidin -doğu, Batı, Kuzey yada Güney- çıktığınız her yolculuğu içinize doğru bir seyehat olarak düşünün! Kendi içine yolculuk eden kişi, sonunda arzı dolaşır...

Neticede karar tabiki de sizin. Ben olsam böyle yapardım. Bu yüzden rahatlıkla yazmayı uygun gördüm. Son olarak Misterioso arkadaşıma da katılmadan edemeyeceğim.

Umarım vereceğiniz karar hakkınızda hayırlısı olur...
    Saygılarımla

Yer
    East Europe

Kendinize duyacağınız saygı , ne istediğini bilmeyen insana duyacağınız aşkdan önemli olamaz. Siz yine aşık olursunuz ama geç kalınca ruhunuzu paralar psikolojinizi bozarsanız belki yeniden olamayabilirsiniz ya da çok sürelere ihtiyaç duyarsanız . Kız arkadaşınız bana kalırsa ne istediğini bilmiyor ve çocukca davranıyor . İyi düşünün taşının bu kişi iki gün sonra size " Bana biraz zaman ver bir süre görüşmeyelim .Sonra araşırız " derse sonra şaşırmayın . Sizi sizin sevginiz kadar seven bir aşkı tatmanız dileğiyle.
    Konu misterioso tarafından (17-01-2011 Saat 03:42 PM ) değiştirilmiştir.
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence ayrılmanız en dogru hareket olucak .Çunku sevgiliniz artık kafasında olayı bitirmiş ve en ufak şeyde ayrılık lafı ediyor .
    Dediginiz gibi gerek sevgiliyken gerekse evliyken dogal olarak tartışmalar oluyor ,bu çok normal evliligin tuzu biberi ama en ufak şeyde ayrılık duşunceside karşınızdakini çok ama çok yıpratıyor .
    Daha şimdiden ikide birde tartışır ve bir silah gibi ayrılıgı kullanırsa bu sizin ve geleceginiz için hiç iyi olmaz ,kendinizi uzeceginize dediginiz gibi ayrılın olun bitsin .
    Evlilik emek ister ,fedakarlık ister ama karşılıklı olmak kaydıyla .Aksi takdirde her iki tarafıda çok ama çok yıpratır .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Yer
    East Europe

Benim en sonki ilişkimde " Güya bizimki de ciddiydi evlilik şu bu diyorduk. Ben hep sevgimden şundan bundan dolayı , altan almaya çalışıyordum . Haksız olduğunda kızıp çağırsam da sonra hemen sakinleşip hemen sakinleştirmeye çalışıyordum . Aşırı ilgi gösteriyordum " ve sonunda elimde patladı , kendimi paraladım psikolojim bozuldu mahvoldum benden zerreler bende kalmadı ben artık o eskisi gibi olmaktan çıktım. Çok mu iyi ettim hayır keşke beni sebepsiz ufak üzmesinde resti çekseydim diyorum.

Sana da bunlar olmadan tez yoldan kendini mutlu edecek yollara dön . Ama dediğim noktalara gelirsen psikolojin toparlanman zor olur sonra da başkasını sevmek istesen de " Abi yok başkasını sevemiyorum. Olmuyor işte olmuyor. İstiyorum unuttum geçmişi ama olmuyor. YArdım edin bana " dersin ..

Merak etme başka insanlarla da evlilik ve aşk muhabbetine girersin ama benim aşamaya gelirsen , Çok geç gelir olur senin yani toparlanman şu bu derken bi bakmışsın ne sevebilirsin artık ne de başka bişe . Seni üzenin yanında olma kendine saygısızlık etme .! Bak sinirlendim şimdi hakikaten . Bir ilişki düzgün giderken aşırı ilgi rahatlıktan dolayı böyle kıçlarına rahatlık batar ya hadi neyse.Ne zannederler kendini.

Üzülme . Sana durmadan " Ayrılmak istiyorum " diyen kıza SAygı duyma, Çek resti gitsin ! Yoluna bak . KARİZMANA hakim ol . Onun öyle olmasına sebep sensin Sen onun hayatından çık da bakalım ne olacak . Ama sakın ne üzüldüğünü ne de ağladığını ne de birşeyi belli etme arama sorma telefonlarına cevap verme asla . Varsın olsun seni kötü sansın zaten sen seviyorsun ve sana bunları yapan emin ol senden kötü olamaz.

BENİ BİRİ DURDURSUN
    Konu misterioso tarafından (17-01-2011 Saat 08:57 PM ) değiştirilmiştir.
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

çok teşekkür ederim arkadaşlar gerçekten de ihtiyacım vardı tecrübelere, ortak kanı fedakarlık, alttan almalar bi yere kadar götürüyo ilişkiyi ondan sonra zarar veriyo fedakarlık yapana, ortada bi ilişki varsa emek verilmiş aylar yıllar varsa bu karşılıklı paylaşımlarla olmalı. Benim ne istediğimi bilmem gibi kızın ne beklediği de ne istediği de önemli, benle yüzük takmak istediğini söylüyo 2 gün sonra ayrılık muhabbeti yapıyo,??? Bundan sonra akışına bırakacam ve ne olursa olsun üzülmemeye çalışacam beni seven bu kadar üzmez!!!

Yer
    East Europe

Alıntı peacelovingg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim arkadaşlar gerçekten de ihtiyacım vardı tecrübelere, ortak kanı fedakarlık, alttan almalar bi yere kadar götürüyo ilişkiyi ondan sonra zarar veriyo fedakarlık yapana, ortada bi ilişki varsa emek verilmiş aylar yıllar varsa bu karşılıklı paylaşımlarla olmalı. Benim ne istediğimi bilmem gibi kızın ne beklediği de ne istediği de önemli, benle yüzük takmak istediğini söylüyo 2 gün sonra ayrılık muhabbeti yapıyo,??? Bundan sonra akışına bırakacam ve ne olursa olsun üzülmemeye çalışacam beni seven bu kadar üzmez!!!
    AL bi de burdan yak . Bana da senin sesini duymak istiyorum şuan keşke yanımda olsan sarılsam diyordu 2 gün sonra " Neyse biraz daha zamana ihtiyaçım var görüşmeyelim " diyordu . Zaten herkes seninle yola çıkar ilişki de , sonra da tek başına yürütmeye kalkıştığını anladığın anda o işi orada bitireceksin . Ne istediğin bilmeyen bir insanla olursan Ona sevgili değil ÇOCUK BAKICISI olursun anlıyor musun? . Benim ne istediğim kadar karşımdaki daki ne istediğin bilmiyosa " Oy bilmiyorum ay bilmiyorum " direk yolu vereceksin , ben vermedim zamanında sevginin üstüne gittim bitik hale geldim ve hala da sızıları içimde . Ya bırakırsın ya da benim gibi kafamda 5 tel beyaz saç çıkar .

Akışına o o kişi hayatında yokmuş gibi bırak . Hani bi de şunu da der sana " Ben senin acı çekmeni istemem " şu bu , arkadaş seven insanın acı çekmesini istemeyen yanı başında olur destek verir , Sanal alemmiş telefonmuş mesajmış yok şu bu YALAN .
    Konu misterioso tarafından (19-01-2011 Saat 10:05 PM ) değiştirilmiştir.
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Alıntı Hydra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa insan hayatının merkezine önce kendini koymalı. Sonra etrafına insanlarla yerleştirmeli. Sevginizden kaynaklanan duygularla yarım kaldığınızı söylemişsiniz fakat karşı taraf yarım kalmayı göze alıyorsa ve anlatıyorsanız durumu bırakın yarım kalsın.

Karşı tarafa yaptığımız davranış şekilleri kullanılmanızı kolaylaştırmaktan başka bir şey yapmıyor sanırım. Burada fedakarlık ve özveri kelimelerinin anlamlarını iyi şekilde analiz etmek gerekir. Fedakarlık içinde feda etmek olan bir kelime. Yaptığımız şeyler bizden bir şey götürüyorsa bu fedakarlıktır ve karşılığı beklenilemez bir davranıştır. Özveri ise simbiyotik bir yaşam gibidir. İki tarafında çıkarlarına uygun yaşamaktır. Sözüm o ki ilişkiler fedakarlık başlığı altında toplanıyorsa uzun sürmesi zaten imkansızdır. Çünkü nihayetinde siz de bir insan evladısınız ve sabrınız bir yere kadar.

İlişkide ayrılmak kelimesi çok geçiyorsa bence iki sebebi vardır. Birincisi; kişi tam olarak olgunlaşmamıştır. İkincisi; sizin davranışlarınızdan güç alarak bunu kullanmasıdır. Mücadeleci olan tavrınız karşı tarafa güç vermekte. Ayrılalım diyorsa ve bunu sağlam dayanaklara dayandırıyorsa bırakın gitsin. Bir süre sonra kişiliğinizden ödün vermek zorunda kalacaksınız bu da sizin yıpranmanız için en temel durum olacak.

Hayatınıza şekil vermenizin sırası gelmiş olabilir. Ebe bilir ki sancı çekilmeden doğum olmaz, ana rahminden bebeğe yol açılmaz. Sizden yepyeni ve taze bir ''siz'' zuhur edebilmesi için zorluklara, sancılara hazır olmanız gerekir. Yani yeri geldiğinde ayrılığı göze almanız gerekir.

Ne yöne giderseniz gidin -doğu, Batı, Kuzey yada Güney- çıktığınız her yolculuğu içinize doğru bir seyehat olarak düşünün! Kendi içine yolculuk eden kişi, sonunda arzı dolaşır...

Neticede karar tabiki de sizin. Ben olsam böyle yapardım. Bu yüzden rahatlıkla yazmayı uygun gördüm. Son olarak Misterioso arkadaşıma da katılmadan edemeyeceğim.

Umarım vereceğiniz karar hakkınızda hayırlısı olur...
    Saygılarımla
    Noktası noktasına hak veriyorum. Acı ama gerçek bu. Sevgi bazen haketmeyenlere karşı fazla taviz vermemize sebep oluyor taviz de hiç bir şeyi çözmez ne yazıkki.

Yine de oturup ciddi ciddi konuşmanızı tavsiye ederim. Siz istedikten sonra böyle davranmasının altındaki asıl sebebi öğrenebilirsiniz. Belki ailesi mezhep farklılığını sorun ediyordur belki de sevgilin ailenin sorun etmesinden korkarak kendi kendine sorun ediyordur, benim aklıma başka bir şey gelmiyor ama pek çok sebep yüzünden böyle davranıyor olabilir.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Sayfa 1/2 12 SonSon