10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ÇÖZÜM VAR ARKADAŞLAR(lütfen hepsini okuyun)

Karar Dönemi

Standart ÇÖZÜM VAR ARKADAŞLAR(lütfen hepsini okuyun)

Herkese merhaba siteye yeni uye oldum amacım kendı hıkayemden yola cıkarak başka insanlara yardım etmek,biliorum OKB illetini yaşamayan çekmeyen bilemez arkadaşlar,

Öncelikle hikayemden bahsediyim 25 yasındayım ve ailemden uzak bir yerde üniversite okuyorum.Anne ve babam ayrı olarak buyudum babamla her zaman sorunlarım vardı bir küs bir barışık haldeydik.Kısaca yazıcam üniversite hayatına baslamamla beraber kotu günlerde başlamış oldu babamla yaşarken(okulun olduğu sehirde ikamet ettiği için)işler bir zamandan sonra kotuye gıttı ve agır bır kavga sonucu evı terk ettim o zamanlar okulun yanında bir yandanda calısıorum.Gerçekten çok leş yerlerde yatıp kalktım cok zor donemler gecırdım.Babamın bır gun intihar haberi geldi ondan sonrada kotu olaylar hic pesımı bırakmadı.Hepsını yazmayarak ozet gectim.

Kötü günlerin faturası da agır oldu ve uzun suredır devam eden depresyon tedavısı almaya basladım ilaçlar,doktor vb proseduru biliyorsunuz ztn.OKB ile ilk kez takrıbı 6 ay once tanıstım gercı kucuklugumden berıdır bu konularda takıntılarım vardı.Gecirdiğim bir ameliyat sonrası ölüm korkusu,ölümden sonra ne olucak?,2012 kıyamet senaryoları sacmalıklarından acaıp sekılde etkılenır oldum onnarı dusunmeden bır dakka gecıremıodum,yaptıgım hıc bıseyden zevk alamaz oldum.Bu kötü düşüncelerin ustune gıttıgım zaman cok hızlı bır sekılde kalbım atmaya baslıyordu.Bu arada devamlı olarak psikolog ve psikiyatr a gitmeyı ıhmal etmedim.En nıhayetınde bir aksam gun ıcınde arkadasımın soledıgı bır laftan(ne oldugunu buraya yazmak ıstemıorum baska arkadaslarında kafasına takılmaması ıcın)cıddı bir atak gecirdim.Kalbim ınanılmaz hızlı carpmaya ve bulundugum oda kuculmeye baslamıstı.O an delireceğimi veya kendımı camdan fılan atıcagımı hıssettım Allah tan oda arkadasım yanımdaydıda o geceyı bır sekılde atlattık.

Ertesi gun oldugunda artık bu takıntıların hayatımı mahvetmesınden sıkılmıstım bı cozum olmalıydı.Artık cozumu KENDIMDE arıyodum.Yıllardır depresyon tedavımdede cozumu ılaclardan bekledım.Ailem,oğlum hersey kafanda bitiyor bıraz gayret et dediklerinde sinirlenirdim ben nası cozebılırım diye ve ya bir gun gelıcek ve bısı olucak bende butun takıntılarımdan kurtulucam diye bekliyordum.Kısacası hep dıs etkenlerdeydı umudum.O akşamdan sonra önce elime bir kagıt kalem aldım ve aklımdan ne gecıyorsa yazdım.Beynimin benım bı organım oldugunu eger oyleysede benım ıstedıgım seylerı dusunecegımı fılan küfür kıyamet ve savaşma yemınlerıyle de bitirdim yazıyı(amerıkan futbolu oynadıgım ıcın bırseyler ıcın savasmayı daha onceden bılıyordum,zorluk karsısında kucuk bır kız gıbı oturup aglamak bana ar gelmıstı acıkcası).Sonra o yazdıklarımı yuksek sesle okudum ve yırtıp attım.Atarkende bunların hepsı bıttı artık dıyerek hırsla yaptım.Sonra aynanın karsısına gecıp yıne yuksesk sesle su ana kadar yaptıgım her yannıs ıcın kendımı affedıyorum dedım(alakasız gıbı gozukebılır ve ya hıc yanlıs bısı yapmadıgınızı dusunebılırsınız ama bu gercekten yardımcı oluyor.).

Bahsettiğim ilk 2 adımda gercekten rahatladıgımı hissettim.Daha sonra kendi kendime bir yol kesfettim.Aklıma sacma ve kotu dusunceler geldıgınde onları toplayıp bır ınsan silüetine buruyordum.Daha sonra o ınsana guzelce amerıkan futbolu ekıpmanları gıydırıp ona çok sert bır sekılde vuruodum(biz buna tackle ve ya hit deriz).Bu arada takım arkadaşlarımı yanımda hayal edıp onnarında cıldırasyıya sevındıgını ve benı destekleyıp yanımda olduklarını hayal edıodum.

İşte bu belkıde sıze sacma gelıcek yontemlerle bu ılletten buyuk olcude kurtuldum.Hala ufak tefek takıntılarım devam edıyor tabı ilaç tedavisinede hala devam ediyorum düzenli olarak ama bunnarın hıc bırının hayatımı ele gecırmesıne ızın vermıyorum.Artık bılıyorumkı ben onnarı yenebılırım daha once yaptım yine yaparım.Doktorum bu yaptıgımın tam bır basarı oykusu oldugunu soyledı ve cok sevındı.Bu yontemı kendı kendıme bulmamın inanılmaz yararı oldugunu kendısı bole bır yontem ve yol gosterse benım gulup gecıcegımı belkı 1 kere yalandan denıyecegımı soyledı haklıydıda.

Şimdi iyikide o kotu akşamı yasamısım dıyorum.Dibi gördüm ayaklarımı vurdum ve cıktım.Sevgılı arkadaslar lutfen sızde bıraz savascı ruhunuzu koyun ortaya ılaclar ve doktorlar mucıze yaratmıyor,kendinize gelın kalkın ve savasın,OKB yenılemıycek birsey degıldır.Unutmayın yere dusebılırız ama hıc bır zaman yerde kalamayız.Tabiki sunu kesınlıkle belırtmekte fayda var bu tur rahatsızlıklarla basedebılmek ıcın once UZMAN DOKTORLARA gitmemiz ve yardım almamız gerekıyor.Onlar sızın ıcınızdekı alevi ve dayanma gucunu ortaya cıkarıyor son darbeyı vurmak yıne bıze kalıyor.Hepiniz sevgiyle kalın umarım yardımcı olabılmısımdır.

Hydra
    Guest

Öncelikle hoşgeldiniz.

Yazdıklarınızı bir solukta okudum. Gerçekten başarı öyküsü yazdığınıza inanıyorum.

Foruma üye olduğumdan beri piskolojik hastalıkların tedavisi konusunda yorumlamalar yaparken arkadaşlarıma ''elinize bir kağıt kalem alın ve yazın'' dedim. İlaçların sihirli iksirler olmadığını sadece hastalığı belli bir düzleme indirebileceğini takibinde kendi mücadelelerinin gerektiğinden bahsettim. Şimdi ise bunları deneyen ve hayatında başarı kapısını sonuna kadar aşan bir arkdaşımı (sizi) görmekten duyduğum mutluluğu anlatamam.

Burada yaptığınız şeyleri anlatmanız nihayetinde başarıya ulaşmanız eminim ki OKB tanısı almış bir çok arkadaşımın zihninde yeni kapılar açacak ve onları düşündürecek. Bu anlamda tekrar tekrar tebrik ediyorum.

Yaşadığımız onca olayın sadece bizim nezlimizde olduğunu düşünürek hata yapıyoruz aslında. Siz rahatsızlığınızda büyük bir kapı açarak hem kendinizi düzlüğe çıkarmış oldunuz hem de bu rahatsızlıkla uğraşan birçok arkadaşımın umutlanmasını sağladınız. Yaptığınız yöntemlerin size saçma gelmesi alçakgönüllü olduğunuzu göstermektedir. Bu yüzden bunların hiçbiri saçma değil başarı anahtarı olarak kitaplara girebilecek durumlardır.

Başarılarınızın devamını dilemekle birlikte foruma üye olup bunları anlatmak nezaketinde bulunduğunuz için tanı alan tüm arkadaşlarımın adına size teşekkür ediyorum.

Saygılarımla
    Konu Hydra tarafından (11-01-2011 Saat 08:18 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

sizi tebrik ederim hastalınızı yenmişiniz, ilaçlar sadece uyuşturuyor ,beyin gücü ve azım her zaman başarılı olur.

Karar Dönemi

sevgili hydra,guzel yazın için çok teşekkür ederim benimde amacım bu hastalıkla mucadele eden insanlara biraz olsun yardım etmekti.

sevgili zeynozeyno,lutfen ilaç ve doktorları yabana atmayınız onlarında bu savasta rolu buyuktur.Bu mucadeleye tam donanımlı gırmek gerektiğini düşünüyorum,yazımdada belirttiğim gibi once uzman doktora basvurmamız gerekıyor,gerekli gorulurse ilaçta kullanıcaz tabi,ama dedıgın gıbıde en son iş bizde bitiyor.İlaçlar o dusuncelerın yokolmasını saglamıyor onları ezmek bize kalmış.Tekrardan teşekkür ederim herkese.

Banned

doktora gitmeyin felen demedim dogru okuyun ,tabiki dogru doktor en büyük yardımcımız ,ayrıca ilaçlarda uyuşturuyor insanları sinirleri dinlendiriyor.

Hydra
    Guest

Alıntı zeynozeyno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doktora gitmeyin felen demedim dogru okuyun ,tabiki dogru doktor en büyük yardımcımız ,ayrıca ilaçlarda uyuşturuyor insanları sinirleri dinlendiriyor.
    Sevgili arkadaşım doğru okuyoruz. İlaçlar sadece uyuşturuyor cümlesi ne demek?
    Burada umut verici durumdan bahsediyoruz. Arkadaşım yukarıda ilaçlarla ilgili çok güzel bilgi yazmış zaten. Üstüne böyle bir cümle insanları yanlış yönlendirmez mi? Bence siz yazdığınızı tekrar okuyunuz.

Saygılar

Karar Dönemi gülenay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geçmiş olsun.tebrik ederim.umarım tamamıyle atlatırsınız.bende bir süre depresyon tedavisi gördüm.düzelmem de en fazla yazdığım günlüğün etkisi vardır.yazmanın kendimizi tanımada çok büyük rolü var.
    Öyle güzel sahneler kuruluyorki;
    bakan kendi maskaralığına gülüyor....

Karar Dönemi

arkadaşlar lütfen ilaçlar sadece uyuşturuyor falan demeyin.insanlar ufacıkta olsa ümit ışığı ararken bu söz doğru olmaz.ayrıca ben ilaç kullanıorum ve çok faydasını gördüm.bi ara düşündüm kullanmıcam artık dedim ve bi anda bıraktım.YANLIŞ YAPTIM.ilacı bıraktığımda okadar kötüydümki yataklara düşmüştüm.unutmayalım tedavi şart...şuanda iyiyim çok şükür.çok aza indi takıntılarım...

goffee
    Guest

Her ilaç uyuşturmaz.
    Uyuşturan ilaçlarda vardır.
    Ben aynı hastalık için 2 farklı ilaç kullandım biri uyku ve kilo yaparken diğeri tam tersi etki gösterdi.
    Üstelik 2. ilaç daha faydalı oldu.
    Sonuçta ilacınızı doktorunuzla siz ayarlayacaksınız.
    İlacınız size sorun çıkartıyorsa doktorunuzdan ilacınızı değiştirmek istediğinizi çalışmalarınıza engel oldugunu belirtmelisiniz.

Karar Dönemi

arkadaşlar bende o okbnin hertürlüsü vardı hemde boyutları o kadar yüksekti ki anlatamam doktorun koyduğu teşhise bakım düşünce kaneri olmuşsun dedi bana demedi de aqnneme dedi kurtulamayabilir kanser dedi ve şu anda hala okb var ama eskisi gibi değil gün gün değişiyor ama anladım ki ve bir şey farkettim çözüm orda ilk önce ben buraya nasıl geldim dedim ama bunun bir çözümü var arkadaşlar ben şimdi onun peşindeyim buralara gelmemdeki sebep bu okb olacakmış demekki olsun ALLAH'A BANA BU OKB Yİ VERDİĞİ VE OKB SEBEBİYLE BENİ BU KAPIYA GETİRDİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.gün geçtikçe şu anda iyileşiyorum ilaç kullandım1,5 sene bırakdım sonra şu anda hiç bir şey kullanmıyorum artık çözümün burda olduğundan o kadar eminim ki bu kapı bütün mutluluklara en güzel şeylere ümitlere açılan kapı bu kapı arkadaşlar TEVHİD KAPISI HAKİKAT KAPISI.sakın aklınıza cemaatler sakallı hocalar ince bıyıklı adamlar gelmesin = )hakikat diyorum araştırın okb araştırmaya iter insanı dinde okb vesvesedir zaten. hakikat ehli biriyle irtibata geçin ama hakikat ehli olsun seriat veya tarikat demiyorum bakın benden sadece öneri arkadaşlar ben neler denedim neler okudum saysam size = ) şimdi emin olduğum yolda ilerliyorum ve bir hakikat ehli dostum var onunla tanışınca anladım ki ben hiç birşey bilmiyormuşum