4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Benim neyim var bilmiyorum.

IDDQD
    Guest

Question Benim neyim var bilmiyorum.

Bir kaç gündür tuhaf bir haldeyim. Sanki burada değilim. Yani neasıl anlatabilirim bilmiyorum, çünkü hissetiğim daha doğrusu hissetmediğim şeyden tam olarak emin değilim. Garip bir uyuşukluk hali... Genellikle bu durumdayken dış uyarıcıları işitmiyor, gmrmüyor, hissetmiyorum. Sürekli birşeyleri unutuyorum. Bu, bir an önce düşündüğüm bir şey, söylediğim bir söz veya başkasının bana söyledikleri olabiliyor. Hatta elime aldığım bir nesneyi neden elime aldığımı anımsayamıyorum. Sanki o an uykudan uyanmış gibi oluyorum. Bende her zaman unutkanlık vardı ama bu çok garip.
    Belki gülünç bulacaksınız ama bazen kendimi bile unutuyorum. Varlığımı hissetmiyor gibiyim. Ama bu her an olan bir şey değil. Bu durumu hissettiğimde yazsaydım daha iyi açıklayabilirdim ama şimdi iyi gibiyim. Ama gün içinde sürekli yaşadım bu durumu. Gündüz babam seslenmiş, soru sormuş duymamışım. Sonra "uyandığımda" duydum ama iş işten geçmişti. Ama az önce annemle kavga ettim o zaman normaldim.

Hep annemin ısrarcılığının beni delirttiğini düşünürdüm, acaba tedavi edici özelliği de mi var?

Tabi bu benim sorum değil. Sizce benim neyim var?

IDDQD
    Guest

Lightbulb

Portakal yiyince zihnim açıldı. Aradığım şeyi buldum. O gün yaşadığım herhangi bir olayın gerçek veya hayal olup olmadığını ayırt edemiyorum. Varsanı*, yani o kadar gerçek olanı ömrümde bir yada iki kez görmüşümdür. Ama bu varsanı değil. Yani diyelim ki yolda yürürken birisini, bir tanıdığımı gördüm ve geçtim gittim. Eve geldiğimde o olay aklımda sanki hiç olmamış, dün gece rüyamda görmüşüm gibi geliyor. Örnek verdiğim şeyi yaşadım. Belki de yaşamamışımdır emin değilim.

Sanırım bunun için en uygun söz, "varsanı" yerine "yoksanı" olacaktır.

* Varsanı, tam olarak nasıl yazıldığını bilmediğim ve ilgilenmediğim "halusinasyon" sözünün Türkçe karşılığıdır.
    Konu IDDQD tarafından (07-01-2011 Saat 10:25 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: Dün çok saçmalamışım bu yüzden düzelttim

Karar Dönemi tened - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şöyle bir şey anlatayım.

Gerçi ben bu tip konulardan korkar ve üstünde durmamaya çalışırım...
    Mesela bazen bir olay veya bir an aklıma gelir....acaba ben onu yaşamış mıydım, yoksa rüyada mı görmüştüm emin olamam

senin ki de bununla kuzen olan bir durum sanıyorum

Bilmem hafifemi alıyorum

DereaLizayson oLabiLir rahatsızlıgın