5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: İçkiyle alakalı bir sorunum var!

Karar Dönemi

Standart İçkiyle alakalı bir sorunum var!

Nereden başlasam bilemiyorum. Kilom/kalıbım gereği içkiye çok dayanıklıyım. Lakin kendiğimi bildim bileli her türlü alkolli içki bana acı geliyor. Bir yudum aldığımda ağızımda çok berbat bir tad oluyor. Bir arkadaş ortamına girdiğimde ki içmem gerektiğinde bundan zevk almadan içiyorum. İçmek istiyorum ancak o an içki önüme gelince bir yudumda tiksiniyorum zoraki bitiriyorum belki devam ediyorum belki etmiyorum..

Neyse fazla dolandırdım; şimdi şöyle bir sorum olacak. Bu bir sorunmudur? sorunsa bu sorunun çözümünü ne şekilde bulabilirim? Söylediğim herkes bana bunun bir psikolojik sorun olduğunu söyledi. Ben de son ihtimal buraya geldim. Umarım kendimi anlatabilmişimdir.

iyi forumlar..

Hydra
    Guest

Alkol zaten acı bir tat verir. Tat alma merkezi insanlara göre değişebilir. Böyle bir tat almanız psikoloji dışında bir şey olabilir.

Saygılar

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bana da acı geliyor Hatta meyveli şarapların tadı bile bana ağır geliyor. Sadece rakı sanırım diğerleri gibi acı değil, hoş bir tadı var.
    Bana bir sorun gibi gelmedi, sizce neden bir sorun olabilir bu?
    İçki içme zorunluluğunuz yok, seven içer, sevmeyen içmez sonuçta. İçkili toplantılarda vs kendini içmek zorunda mı hissediyorsun?
    Ve psikolojik olduğu kanısına nereden vardın, sence nasıl psikolojik bir sorun olabilir bu?
    Hayatı emen karanlık.

Cahillik Dönemi olvido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ankara

farzetki hiç hayatında içki içmedin ve içmek istemiyosun tadını sevmeyebilirsin bu gayet normal bişey sorun olduğunu düşünmüyorum
    bazıları patlıcan yemeğini çok sever kimileri de hiç yiyemez bu da öle bişey

IDDQD
    Guest

Arrow

Rakıyı ilk denediğimde tatlı olduğu için beğenmemiştim. Sonra tadına alıştım ve bir kaç sene öncesine kadar iyi içiciydim diyebilirim. Ancak bir süredir (aşağı yukarı 3 yıldır), başta rakı olmak üzere alkollü içkileri sevmiyorum. Sebebi ise, artık içkilerde anason, üzüm, malt gibi lezzetler yerine sadece etil alkol tadı almam. Sanırım bazıları sadece bu tat için içiyor. Ben de eskiden kafa yapsın diye içerdim ama artık kelle olmaya ihtiyacım yok. Zaten eskisi gibi pek de hoşuma gitmiyor. Artık içtiğim tek alkollü içki bira. Onu da 33cl'den fazla içemiyorum. Bazen o da fazla geliyor. Ama kim takar ki, yoksa bu bir yetenek mi? Ben içmeyi veya çok içmeyi yetenek olarak görmüyorum. Aslında bu devirde içmemek yetenek.

Bir de şunu ekleyeyim, arkadaşlarla bir bara çıktığımızda insanların kendilerince komik espirilerine veya şaşkın bakışlarına aldırmadan soda-limonumu söylüyor yada bazen sadece su içiyorum, eğer canım bira çekmemişse. Bira çektiyse de ya sulandırarak yada yanında bol suyla içiyorum. Zaten amaç bira içmek mi yoksa sohbet etmek mi? Bazılarının sohbet edebilmesi için kelle olması gerekir. Sen öyle değilsen ne mutlu sana. Kıskananlar çatlasın.
    Konu IDDQD tarafından (05-01-2011 Saat 11:41 AM ) değiştirilmiştir.