Öncelikli olarak tüm forum üyelerini saygı ile selamlıyorum.

Desteğe ihtiyacım olduğunun farkındayım. Özellikle evli bayanların tavsiyelerine ihtiyacım var.

7 aylık evliyim. Hayatımda en çok korktuğum şeylerden biri de evleneceğim insanın aileme ve akrabalarıma karşı soğuk sevgisiz olması korkusu idi. Korktuğum başıma geldi ve hanımım aileme ve akrabalarıma karşı çok soğuk ve ilgisiz.

Malum birçoğumuzun yaşadığı erkek ailesi ile gelin adaylarının tanışma evresinde olan olumsuzluklar. Nişanlım vasfı ile aile ilişkilerinin içine giren eşim ve eşimi kabul etmeye çalışan bir ailem ve tam ortasında ben.Nişanlılık sürecinde yukarıda bahsettiğim korkumdan ötürü bazı anlaşmazlıklarda ailemi eşimi kırıcı incitici aşağılayıcı bilerek veya bilmeyerek bir hareketleri olduğunda onları hayatımdan sileceğim tehdidi ile eşimi aileme karşı koruma tavırlarıma ailem tepki aldı(bana ve eşime), eşimin bazı ailemle ilgili yersiz tepkilerine eşimi uyarma tavırlarım yüzünden eşim bana ve aileme tepki aldı. Anlayacağınız ben bu korkumdan ötürü iki tarafıda birbirine karıştırdım. hep benim yüzümden. bıraksaydım da kendilerini yiye kapışa seve söve kendileri tanısaydı. Yalnış yaptım...

Gelelim asıl duruma. Eşim evliliğimizin ardından başladı kıskançlıklara ve tepkilere. Ablamı sevmiyor nişanlılık anlarında aldığı negatif enerjilerden ötürü. Dolayısıyla eniştemi ve yeğenimi. Oysaki ne eniştemin ne ufaklığın hiç bir suçu yok. Kaldiki evin tek oğlu olmam sebebi ile benim sırdaşım dert ortağım hep ablam olmuştu. geçmişte ablamla çekindiğimiz resimleri bile görmeye tahammülü yok. yeğenimi sevdiğim vakit(kendi yeğenlerini öpe koklaya sever), ablamla veya eniştemle bırakın yüzyüze konuşmayı telefonla konuştuğum vakit bile bana küsen ve gereksiz yere sorun yaratan, hatta bunu uzatan bir tarzı var. Baba evine gittiğimizde çoğu zaman sus pus somurtup oturan. kendi babasının evinde şen şakrak olan. Evimize bizim kabileden gelen eş-dost-kuzen-akraba gittikten sonra beni sürekli eleştiren,yok kuzeninle evlenseydin keşke gibi (erkek-kız farketmez)gereksiz ve aptalca söylemlerde bulunan. Annemi aramamdan rahatsızlık duyan, her akşam telefonumun arama geçmişi ve mesaj bölümünü bugün kiminle konuşmuş-yazışmış diye kontrol eden. kendi kabilemden birini aradığımı gördüğünde gereksiz ve haketmediğim tepkiler gösteren biri oldu çıktı başıma. Hatta üzerime giydiğim kıyafetin yakışıp yakışmadığını sorduğumda git ablana sor git annene sor diyen biri. Oysaki ben ablam ve annem aşkıyla yanan bir adam değilim. İşimin yoğunluğu sebebi ile haftada bir kere gittiğimiz baba ocağı, ihtiyaç veya bir durum olduğunda konuştuğum ablam,eniştem. haaa dediğim gibi ben sütten çıkma ak kaşık değilim. Ama ne yaptıysam nişanlılık evresinde korkumdan ötürü duvar yapayım derken deprem yarattım.

Şimdi eşimin bu kıskanç ve sürekli laf sokucu tavırlarında benim nasıl bir tepki ve hareket tarzıyla karşılık vermem. nasıl tavır alıp eşime nasıl izahatta veya yaklaşımda bulunmam. eşim ile nasıl pozitif, olumlu bir yaşam sürmem konusunda ki fikir, tecrübe ve bilgilerinizi acilen beklemekteyim.

Şimdiden Teşekkür eder, saygılar sunarım...