5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: bende okb yim galiba ve ne ararsan var

Karar Dönemi

Standart bende okb yim galiba ve ne ararsan var

bende arkadaşlar ne ararsan var 3 senedir bu tür şeyler bende iyice yoğunlaştı.depresyon okb ve ankisite 2 sene ilaç kullandım hiç bi faydası yok.devlet hastanesine gittim adam ilaç yazıp duruyodu baskada bi faydası olmadı sonra özel muayeme gel dedi terapi için ama bende para yok.gitmekte istemedim.çünkü sorunlarımı doktora anlatmakda istemiyorum çünkü bende mükemmelliyetçilikde var ben mükemmelim ben yanlış yapmam ben dürüstüm ben yalan söylemem benim kolum bacağım doğru kendimi böyle kabul ediyorum ve en ufacık bir eleştiriyi o eleştiri doğru olsa bile kaldıramıyorum.ve sinema başlıyor bende o eleştiri bende beynimin bilmediğim bir kısmını uyarıyor bişeyi tetikliyor.ve hep o düşünce aklımda kalıyor işte bu galiba obsesyon oluyor.arkadaşlar o eleştiriyi beynimden atamıyorum doğru olsada olmasada beynimden çıkmıyor.nasılmı rahatlıyorum o eleştiriyi yapan kişiye o eleştiri doğru olsa bile öyle olmadığımı söylüyerek bi örnek vereyim gecenlerde babamla bi iş yapıyorduk babam bana gözünün terazisi yok dedi senin siz bndan ne anlarsınız gözünün ayarı yok işte vesaire işte babamın bu eleştirisi benim beynimde kaldı gözümün terazisi yok düşüncesi beynime saplanp kaldı.illa cevap vermem lazım yoksa rahatlayamam benim gözüm iyi dememlazım ki rahatlayayım işte buda kompulsiyon oluyo galiba.cevap vermezssem bu bu eleştiri benim beynimde öyle bi safhaya geliyoki gözümün kör olmasından bile endişelenmeye başlıyorum.kendimi yiyip bitiriyorum.ankisitede tetikleniyor bu arada kalp çarpıntısı yüzde kızarma gözde yaşlanma ve bu hereşeye cevap verme huyu yüzünden çevremdekileride yiyip bitiriyorum.uyaranlar bitmiyo arkadaşlar mesala annem allah kahretsin dese bu benim beynime takılıyor illa ona allah kahretmesin de diye söletiyorum.çünkü korkuyorum o haksız yere allah kahretsin derse benim basımada bi felaket gelcek diye korkuyorum.sosyal yasantım kalmadı nerdeyse her kelimeden her laftan etkilenmeye basladım kişiliğime ve değerlerime yönelik söylenen her kelime beynimde bi noktayı uyarıyor ve cevap vermezssem beynimde asılı kalıyor.alllah herkese bu lanet hastalıkla boğuşan herkese allah kolaylık versin.

Karar Dönemi maviyesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En başta, tedavi olmayı istemeniz gerekir. Ancak sizde bu yok, iyileşmek istiyor musunuz istemiyor musunuz ? Önce buna karar verin. Sadece şikayet edip durarak işler düzelmez.

Karar Dönemi mihara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gerçekten istedikten sonra insan herşeyi başarır ....çevrenden ii bi psikiyatr ismi al ve ona git... çoğumuz bu takıntılarla yaşıyoruz ... olumlu düşünmemizi sağlayacak dua,kitaplar, arkadaşlar, yürüyüş gibi şeylere yönelmeli , hayata inadına pozitif bakmalı ... bende de tuhaflıklar çok 4 ayrı psikiyatra gittim 4 ü de farklı ilaçlar verdi ...şimdi hangisine başlasam diye düşünüyorum ama farkındayım ki kendine inanmak herşeyden önemli .... Allah herkese güzel düşünme gücü versin dilerim

Karar Dönemi

çözüm tek cümle ben değil sen dedin mi olay biter odun yanar kül olur adam yanar kul olur kardeşim

Karar Dönemi

ben şöyle düşünüyorum, mükemmeliyetçillk çocuğun hiç birşeyini beğenmemek süreklik eleştiriden geldiği için, çocukta ne yapsın? değerli hissetmek için her yönden mükemmel olmaya çalışıyor, mükemmellik arıyor. Şöyle olmazmı? hipnozla çocukluğa inilse ve orda çocuğa telkin verilse, pardon yani şimdiki büyük insanın o haline, mükemmel olmana gerek yok diye. O zaman mantıken düzelme gerçekleşmiş olur, takıntılara gerekkalmaz, takıntılar kendini mükemmelleştirme isteğinden geliyor.