Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tanrı aşkına nedir bu!!!

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Standart Tanrı aşkına nedir bu!!!

Öncelikle merhabalar.Ben 39 yaşındayım(E/İstanbul),çok uzun yıllar sosyal fobi tedavisi gördüm ve bu sorunumu önemli ölçüde geride bıraktım.Son yıllarda takıntı ve depresyon yakınmalarım var,tedaviye devam ediyorum ama bunlarda herhangi bir iyileşme sağlayamadım.Ama asıl soru(nu)m bu değil.Bende başlangıcını tam anımsayamasam da son 2-3 yıldır başlayan ve son zamanlarda artan,kişiler/kavramlar/duygular/kararlarımda yaşadığım sürekli gelgitler&değişkenlikler sözkonusu.Uzun süredir tandığım biri hakkında bile emin olamama,alışveriş yaptıktan sonra saatlerce neden aldığım şeylerin daha hesaplısını almadım diye kendimi suçlamalarım,geçmiş ve gelecekle ilgili beynimde dans eden olasılık hesapları,yaşadıklarımı ve yaşayabileceklerimi sürekli senaryolama.Çok yoğun yaşadığımdan anlatmam da karışık olabiliyor,olabildiğince somuta indirgemeye çalışarak anlatmayı deneyeceğim.Örneğin 2.5 yıldır psikiyatristime gidemiyorum.Bu yaşadıklarımın organik bir beyin hastalığından kaynaklandığını düşündüğüm oluyor ve bu beni doktora gitmekten alıkoyuyor.Aslında böyle bir şeyin temelde olduğuna inanmasam da inanan yanımla inanmayan yanım sürekli çekişme halinde.Doktora yaşadıklarımı tam olarak anlatamayacağını,beni anlayamayacağını da düşünüyorum.Yaşadıklarım çok karışık,yazarken bile sürekli farklı kombinasyonlar beynimde uçuşuyor adeta.Örneğin ünlü biriyle ilgili düşüncelerim kısa sürekli aralıklarla,aynı anda,dönem dönem değişiyor ve bu durum SÜREKLİ böyle gelişiyor.Bu,bir kişi olabiliyor,ya da bir kavram,bir ünlü futbolcu,bir akrabam,bir komşum,bir T.V yıldızı,v.s Örneğin geçenlerde arkadaşımla Taksim'de gecerken caddenin ne kadar kalabalık olduğundan bahsettim,çok kısa süre sonraysa kalabalıktan hoşnut olduğumu ima eden birşey söyledim,arkadaşaım da şaşırdı ve buna bir anlam veremedi.Bir başka örnek.Bunları size yazarken hep ikilem yaşıyorum.Bir yanım,bunları boşuna yazdığımı,kimsenin,ilgilenenler olsa da çözüm bulamayacağını söylerken,diğer yanım,yazmakla çok doğru birşey yaptığımı söylüyor ve ben hala yazmamla ilgili doğru yapıp yapmadığım konusunda emin olamıyorum ama yine de benzer yakınmalara sahip insanların okuması ve düşüncelerini paylaşması bile beni rahatlatacak,bunu da biliyorum.Örnekleri uzatabilirim ama sanırım kabaca da olsa fikir sahibi olmanıza yardımcı olabildim.Bu durumun kötü bir hastalıktan kaynaklanmadığını öğrendiğimde rahatlayacağım.Aslında eşlik eden organik yakınmalarım yok,son gidişimde de bu kadar yoğun olmasa da bunları psikiyatristime anlattım ve olağandışı karşılamadı ama yine de beynimi kemiriyor bu durum.Belki de mükemmeliyetçilikten kaynaklanıyor,sonuçta bu da doktorumun teşhisi.Bazen bu durumu bir kişilik özelliği gibi de görebiliyorum ama bazen de bir sorunu anımsatıyor bana.Belki de bipolar ya da başka herhangi bir şey.Sonuçta kafam allak bullak.Aynı/benzer sorunu yaşayanların öneri ve yorumlarına çok ihtiyacım var.Okuduğunuz için teşekkürler.Hoşçakalın...

Senin yaşadığın tek şey; kısaca amaçsızlık..Benim anladığım yazdıklarından bu.Ve bence senin hayatında şuan olmazsa olmaz mutlaka gerçekleştirmek istediğin bir amacın yok..Kendini çok fazla dinliyorsun..birde şu var:Aynı dünyada yaşamamıza rağmen bir kaplumbağanın, bir kuşun, yada bir böceğin dünyayı algılayışı nasıl farklıysa; her insanın da dünyayı algılayışı birbirinden farklıdır..ve bunu değiştirmek imkansız ve de gereksizdir..çünkü insanın sahip olduğu fiziksel özellikleri, parmak izleri, kaşı-gözü birbirinden ne denli farklıysa ruh hali de öyle farklı olacaktır..Ve amaç insanları birbirine benzetmek değil, bir noktada bu dünyaya uyum sağlamasını sağlamak olmalıdır..Ayrıca insanın duygularının düşüncelerinin arzularının beğenilerinin değişmesi normaldir..fakat yaradılış itibari ile bazılarının ki daha sabit yada yavaş değişen türden olabilir..
    Ya bir yol bul, Ya bir yol aç, Ya da yoldan çekil!

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Yanıtınız için teşekkürler.Amaçsızlık saptamanızdaysa haklısınız.Gerçekten de istisnalar dışında günbegün hemen herkese/herşeye ilgimi yitiriyorum.Bakalım bu filmin sonu nasıl bitecek...

Alıntı Lonely Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanıtınız için teşekkürler.Amaçsızlık saptamanızdaysa haklısınız.Gerçekten de istisnalar dışında günbegün hemen herkese/herşeye ilgimi yitiriyorum.Bakalım bu filmin sonu nasıl bitecek...
    Bu filmin sonu iyi bitecek merak etmeyin..Siz içsel zekası yüksek bir insana benziyorsunuz..yani ilginiz içe yönelmiş dışa değil..o yüzden de dış dünyaya karşı hisleriniz sabit değil sürekli değişiyor çünkü dış dünyayla olan tek bağınız sizin içselliğinizi etkilediği oranda oluyor..

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Hakkımdaki olumlu düşünceniz ve öngörünüz için teşekkür ederim.Umarım zaman sizi haklı çıkarır,ben de ruhsal dünyamda(da) belli bir istikrarı yakalar ve yaşama bıraktığım yerden devam ederim.Hayat kısa ve anlamsızlıklarla boşa harcanmayacak kadar da değerli.Sağlıkla kalın...

Hakkımdaki olumlu düşünceniz ve öngörünüz için teşekkür ederim.Umarım zaman sizi haklı çıkarır,ben de ruhsal dünyamda(da) belli bir istikrarı yakalar ve yaşama bıraktığım yerden devam ederim.Hayat kısa ve anlamsızlıklarla boşa harcanmayacak kadar da değerli.Sağlıkla kalın...
    Size bir önerim daha var..Biliyorsunuz eskilerin ruh dünyası şimdikilerden daha sağlamdı, onlar daha mutlu ve pozitiflerdi..Çünkü onlar bize göre daha çok spor yapıyorlardı yani onların 24 saatinin büyük bir kısmı hareket halinde geçiyordu..Şimdilerde olduğu gibi halı saha da 1 saat maç yapıp 23 saat yan gelip yatmıyorlardı..SİZE ÖNERİM spor yapın..hergün bir kaç saat spor yapın. yorulun terleyin..o zaman gevşeyip, rahatlayacaksınız ve kafanızda rahat edecek..çünkü vücut yorgunluğu yaşarken kafa aynı anda düşünemez..insanın ya kafası yada bedeni aktiftir..eğer olumsuz düşünceler, şüpheler sizi istila etmeye kalkarsa bilinki bedeninizin yorulmaya ihtiyacı var..iyi akşamlar..

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Bunu dikkate alacağım.İnanın şimdi kendimi daha iyi hissediyorum,en azından dinlenilmek/anlaşılmak/yardımcı olunmak bile güzel.Size de iyi akşamlar dilerim..

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hastalık hastası mısın?
    Daha önceden de yazmıştın, hatırlıyorum seni
    Yani şurada biri çıkıp, arkadaşım hiçbişeyin yok turp gibisin, arada olur böyle şeyler bana da oluyo dese için rahatlayacak mı
    Doktoruna neden gidemiyorsun? İmkansızlıklardan dolayı mı?
    Organik bir neden olayı senin kafanı kurcalıyor olabilir fakat bu durum bence psikolojik sıkıntılarının bir sonucu. Tatmin olacaksan bunu araştırt sonuçlarına bak derim ama sonuçların temiz olduğuna ikna olsan bu sefer başka şeylerden kafanı kurcalayacaksın
    Ben de sende takıntılı ve depresif bir mizaç seziyorum, aynı zamanda zeki biri olduğunu düşünüyorum ve kendini burada güzel ifade ediyorsan doktora da iyi ifade edebilirsin.
    Doktoruna bunları anlatman sana önerebileceğim tek şey.
    Ayrıca colours arkadaşımıza da katılıyorum, spor kesinlikle faydalı olacaktır, sosyalleşmek ve uğraşlar da aynı şekilde.
    Geçmiş olsun.
    Hayatı emen karanlık.

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Balık,doktora gitmekten nefret eder hale geldim.Maddi nedenler değil sorun.12 yıldır antidepresan türevleri kullanıyorum.Takıntı ve depresyonumla hala cebelleşiyorum.Hayatımın sonuna dek doktora gitme düşüncesi beni ürkütüyor.Bu,doktorumun yetersiz olduğu anlamına gelmiyor.Kendisi gerçekten de alanında ilk sıralarda bir uzman ama bendeki yakınmalar süreğen bir hale geldi artık.E,doktor da bir yere kadar.O da sihirbazlar kralı Mandrake değil sonuçta.Belki de doktorun benden istediklerini benim yeterince yapamamamdan kaynaklanıyor durum.Bireysel çabalarımla iyileşebileceğimi kendime kanıtlama belki de.Herşey bir yana,konu başlığındaki sorunla ilgili diğer arkadaşla sizin yazdıklarınızın doğru olduğuna inanıyorum.Laf olsun diye söylemiyorum,'GERÇEKTEN' inanıyorum.Ama sonuçta ben takıntılı biriyim.Ve olabildiğince doktorsuz halletmeye çalışacağım,gittiği yere kadar.Yine de olmazsa...Onu da o zaman düşünürüm.Kusura bakmayın,arasıra beni yine buralarda göreceksiniz.Sonuçta burası bir paylaşım platformu ve herkes,eteğindeki taşları dökmeli.Ben de bunu yapıyorum zaten.Sağlıkla kalın hepiniz...

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Balık,doktora gitmekten nefret eder hale geldim.Maddi nedenler değil sorun.12 yıldır antidepresan türevleri kullanıyorum.Takıntı ve depresyonumla hala cebelleşiyorum.Hayatımın sonuna dek doktora gitme düşüncesi beni ürkütüyor.Bu,doktorumun yetersiz olduğu anlamına gelmiyor.Kendisi gerçekten de alanında ilk sıralarda bir uzman ama bendeki yakınmalar süreğen bir hale geldi artık.E,doktor da bir yere kadar.O da sihirbazlar kralı Mandrake değil sonuçta.Belki de doktorun benden istediklerini benim yeterince yapamamamdan kaynaklanıyor durum.Bireysel çabalarımla iyileşebileceğimi kendime kanıtlama belki de.Herşey bir yana,konu başlığındaki sorunla ilgili diğer arkadaşla sizin yazdıklarınızın doğru olduğuna inanıyorum.Laf olsun diye söylemiyorum,'GERÇEKTEN' inanıyorum.Ama sonuçta ben takıntılı biriyim.Ve olabildiğince doktorsuz halletmeye çalışacağım,gittiği yere kadar.Yine de olmazsa...Onu da o zaman düşünürüm.Kusura bakmayın,arasıra beni yine buralarda göreceksiniz.Sonuçta burası bir paylaşım platformu ve herkes,eteğindeki taşları dökmeli.Ben de bunu yapıyorum zaten.Sağlıkla kalın hepiniz...
    Tamam, kendi kendini iyileştirme isteğini ve çabanı anlıyorum. Ancak "bana göre" yanlış yolu seçmişsin sanki.
    Yani buraya gelip dertlerini anlatacaksın, arkadaşlar da önerilerde bulunacak, bu değil yanlış olan, yanlış anlama yani. Elbette hepimiz rahatlamak ve tavsiye almak için buraya içimizi döküyoruz.
    Ama çeşitli hastalıkları sürekli araştırma ve kendindeki belirtilerle karşılaştırma eğilimin var. Önceki mesajlarında da bundan bahsetmiştin. Hatta her hastalıktan biraz biraz sende bulunduğunu düşünüyordun. Yanlış olan bu. Hastalıktan kurtulmak istiyorsan buna ara vermen gerektiğini düşünüyorum. Aslında hasta biri olarak seni çok iyi anlıyorum. İnsanın kendi kendini iyileştirme çabasıdır bu. Fakat takıntılı bir mizaçsan, bu sende takıntılı düşüncelere yol açar ve zamanla hastalık hastası olma durumuna kapılırsın. Kaygılarına bir tanesini de böylece eklemiş olursun.
    İşte tam olarak demek istediğim bu zararlı alışkanlığı azaltmaya çalışman...
    Ayrıca seni aramızda görmekten mutluluk duyarız, alınganlık göstermene gerek yok
    Hayatı emen karanlık.

Sayfa 1/3 123 SonSon