Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: kötü durumdayım

Karar Dönemi

Standart kötü durumdayım

merhaba. önce kendimi tanıtmak istiyorum.
    16 yaşındayım Endüstri Meslek Lisesinde 1. sınıftayım. Aslında 2.de olmam gerekiyor ama 1 sene kaldık. Anti Sosyal değilim. Her türlü aktiviteye katılmayı severim,eğlenmeyi severim aslında. Kendimi övmek istemiyorum ama asalak birisi değilim. yeşil gözlüyüm,uzun saçlarım var , bir çok kız ile çıktım vs. neyse konuya gelelim.

ben insanlardan nefret ediyorum. bazen annemden bazen babamdan.
    insanların yaptıkları şeyler bana saçma geliyor.
    arkadaş ortamında fazla barınamıyorum.
    çok yakın bir arkadaşım mı var? en fazla 2 ay sürüyor yakınlığımız.
    anarşist bir yapım var galiba.

Örnek vermek gerekirse ;

Okul açıldı. tanışma,kaynaşma. Herşey çok güzel , Herkes yanımda çıkışta nargileye falan gidiyoruz hep birlikteyiz. ama bu olay en fazla 2 ay sürüyor. sonra ben oradan kopuyorum ve onlar hala arkadaşlar. hatta yeni arkadaşlarda edinmişler. böyle işte.
    artık herşeyden uzaklaştım. Odam da yatağımdan çıkmıyorum. Laptop'um var arkadaşım oldu o. şimdi bana diyeceksiniz ki sanal ortamdan uzaklaş,dışarıya çık gez. denemedim mi sanıyorsunuz? neler yaptım. hiç biri kalıcı olmuyor sorun bu.. ya ben ergen'im , yada onlar ergen. Sırf bu yüzden inci sözlüğe üye oldum. 10.000'e yakın post kastım. herşey harikaydı.. sonuç? ban yedim. 2 gün ağlamıştım..

umarım kendimi anlatabildim. yardıma ihtiyacım var gerçekten.

Hydra
    Guest

Sizce muhabbetinizin uzun sürmemesinin nedenleri nelerdir?
    Bu durumu yaşadığınızda neler hissediyorsunuz?
    Ailenizin sizle olan iletişimini değerlendirmek isteseniz nasıl değerlendirirdiniz?
    Sorunlarınızı nasıl halledersiniz?
    İnsanlara güvenmiyorsanız neden güvenmezsiniz ya da güveniyorsanız neden güvenirsiniz?
    Sorunlarınız olan kişiyle konuşmayı mı yoksa konuşmadan arayı soğutmayı mı tercih edersiniz?

Karar Dönemi

Alıntı Hydra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizce muhabbetinizin uzun sürmemesinin nedenleri nelerdir?
    Bu durumu yaşadığınızda neler hissediyorsunuz?
    Ailenizin sizle olan iletişimini değerlendirmek isteseniz nasıl değerlendirirdiniz?
    Sorunlarınızı nasıl halledersiniz?
    İnsanlara güvenmiyorsanız neden güvenmezsiniz ya da güveniyorsanız neden güvenirsiniz?
    Sorunlarınız olan kişiyle konuşmayı mı yoksa konuşmadan arayı soğutmayı mı tercih edersiniz?
    1. galiba kendimi biraz büyük görüyorum onlardan.
    2. üzülüyorum. acaba neden diye sorguluyorum.
    3. ailem hiç bir şeyime karışmaz. örnek veriyim sigara paketim babamın odasında bile durabilir.
    4. bazen konuşarak,bazen kavga (nadir)
    5.insanlara güvenmiyorum çünkü onların çok hatasına şahit oldum. 'bu benim kardeşim,şu benim bitanem,o benim canım' diyenlerin belli bir zamandan sonra o sevdikleri kişiye kin güttüklerini gördüm. bu yüzden güvenmem onlara.
    6. arayı soğutmayı.

Hydra
    Guest

Sizin ya da diğer insanların birbirlerinden büyük olduklarını düşünmemiz bizi yürüdüğümüz yolda bekletir.Gideceğimiz yere ulaşmamızı engeller.Hayatımız boyunca kafama yapımıza uygun olmayan insanlarla karşılaşabiliriz.Bu çok normal.Yani tanıştığımız ya da tanışma ihtimalimiz olan insanları öz değerlendirmeye alarak seviye farkını belirleyebiliriz.

Bu durumları yaşarken üzülmeniz bittabi normal.Bazı durumları hak etmediğimizi düşünsek bile verdiğimiz değer ve emekten dolayı üzülebiliyoruz.

Verdiğiniz cevaplar içinde bulunduğunuz durumu anlamak ve yorumlamak için yeterli olmasa da anladığım kadarıyla hayatın size negatif etkilerini kaldıramadığınız görülüyor.Yukarıda anlattığım durumu her insana hissediyorsanız sizin de tahmin ettiğiniz üzere bir problemin olduğu net şekilde ortada.

Bu durumları ergenlik git gelleri olarak değerlendirebileceğimiz gibi daha farklı yorumlarda yapabiliriz.

Kendinizi onlardan büyük hissetmeniz ve yazılarınızda özgüveninizin fazla olduğunu göstermekte.Özgüven kılıç gibi keskindir.üzerine yürümeyi bilemezsek bir tarafa devrilmemiz an meselesi olur.Bu devrilme genelde negatif yönde olur.Kaldı ki gerçekten özgüven haricinde bunu hissediyorda olabilirsiniz bu da çözümlenmesi gereken bir durum olur.Bazı kişiler kendi eksikliklerini farkederek kendinden fazla olduğunu düşünen insanlarla iligli negatif fikirler ve davranışlarda bulunabilir.

Netice olarak;İnsanlara kendi özelliklerini yetkinliklerini görmeniz için izin vermelisiniz.Elbetteki negatif yönler söz konusu olacaktır.Önemli olan pozitif taraflarla ne kadar ilgili olduğunuz ve bu durumla ne kadar devam ediyor olduğunuz.Gerekli süreyi ve izni vermezseniz insan kaybetmeye devam edersiniz.

İçinde bulunduğunuz üzüntü hali aslında herkesin içinde yalnız olmanızdan kaynaklanıyor.Takdir edersiniz ki bu durum sizi yeri gelince yerli yersiz sinir patlaması yaşatıyor.Yani gereksiz yere sesiniz yükselebiliyor.

Anlattıklarımı toparlayacak olursak;

Durumunuz vahim değil.Yani öyle kocaman bir probleminiz yok.Sadece siz mi uzaklaşıyorsunuz ya da uzaklaştırıyor musunuz bunu ölçmeniz ve değerlendirmeniz gerekiyor.Bunu yapamıyorum derseniz tabi ki de yüz yüze görüşebileceğiniz bir uzmana gitmelisiniz.Şahsi düşüncem; bence bunu kendinizde pek güzel atlatabilirsiniz.

Hislerinizi insanlarla ile ilgili fikirlerinizi yazmayı deneyebilirsiniz.Aradan geçen iki saat sonra tekrar okuduğunuzda nereleri atladığını görebilecek kadar zeki olduğunuz kanatindeyim.

Konu okuyan diğer arkadaşlarım pek güzel yorumlarını yapacaklardır.Onları da değerlendirmeye alabilirsiniz.

Saygılar
    Konu Hydra tarafından (26-11-2010 Saat 11:21 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Sizin ya da diğer insanların birbirlerinden büyük olduklarını düşünmemiz bizi yürüdüğümüz yolda bekletir.Gideceğimiz yere ulaşmamızı engeller.Hayatımız boyunca kafama yapımıza uygun olmayan insanlarla karşılaşabiliriz.Bu çok normal.Yani tanıştığımız ya da tanışma ihtimalimiz olan insanları öz değerlendirmeye alarak seviye farkını belirleyebiliriz.

Bu durumları yaşarken üzülmeniz bittabi normal.Bazı durumları hak etmediğimizi düşünsek bile verdiğimiz değer ve emekten dolayı üzülebiliyoruz.

Verdiğiniz cevaplar içinde bulunduğunuz durumu anlamak ve yorumlamak için yeterli olmasa da anladığım kadarıyla hayatın size negatif etkilerini kaldıramadığınız görülüyor.Yukarıda anlattığım durumu her insana hissediyorsanız sizin de tahmin ettiğiniz üzere bir problemin olduğu net şekilde ortada.

Bu durumları ergenlik git gelleri olarak değerlendirebileceğimiz gibi daha farklı yorumlarda yapabiliriz.

Kendinizi onlardan büyük hissetmeniz ve yazılarınızda özgüveninizin fazla olduğunu göstermekte.Özgüven kılıç gibi keskindir.üzerine yürümeyi bilemezsek bir tarafa devrilmemiz an meselesi olur.Bu devrilme genelde negatif yönde olur.Kaldı ki gerçekten özgüven haricinde bunu hissediyorda olabilirsiniz bu da çözümlenmesi gereken bir durum olur.Bazı kişiler kendi eksikliklerini farkederek kendinden fazla olduğunu düşünen insanlarla iligli negatif fikirler ve davranışlarda bulunabilir.

Netice olarak;İnsanlara kendi özelliklerini yetkinliklerini görmeniz için izin vermelisiniz.Elbetteki negatif yönler söz konusu olacaktır.Önemli olan pozitif taraflarla ne kadar ilgili olduğunuz ve bu durumla ne kadar devam ediyor olduğunuz.Gerekli süreyi ve izni vermezseniz insan kaybetmeye devam edersiniz.

İçinde bulunduğunuz üzüntü hali aslında herkesin içinde yalnız olmanızdan kaynaklanıyor.Takdir edersiniz ki bu durum sizi yeri gelince yerli yersiz sinir patlaması yaşatıyor.Yani gereksiz yere sesiniz yükselebiliyor.

Anlattıklarımı toparlayacak olursak;

Durumun vahim değil.Yani öyle kocaman bir problemin yok.Sadece sen mi uzaklaşıyorsun ya da uzaklaştırıyor musun bunu ölçmen ve değerlendirmen gerekiyor.Bunu yapamıyorum dersen tabi ki de yüz yüze görüşebileceğin bir uzmana gitmelisin.Şahsi düşüncem; bence bunu kendinden pek güzel atlatabilirsin.

Hislerini insanlarla ile ilgili fikirlerini yazmayı deneyebilirsin.Aradan geçen iki saat sonra tekrar okuduğunuz nereleri atladığını görebilecek kadar zeki olduğunun kanatindeyim.

Konu okuyan diğer arkadaşlarım pek güzel yorumlarını yapacaklardır.Onları da değerlendirmeye alabilirsiniz.

Saygılar
    çok teşekkür ederim. Yazınızı okuyunca biraz kendime geldim.
    peki ben ' insanların yaptıkları şeyleri ' küçük görmekten nasıl kurtulabilirim?

Hydra
    Guest

Alıntı vol7age Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim. Yazınızı okuyunca biraz kendime geldim.
    peki ben ' insanların yaptıkları şeyleri ' küçük görmekten nasıl kurtulabilirim?
    Neden küçük gördüğünüzü tespit ederek kurtulabilirsiniz.Böyle durumlarda karar vermeden elinize bir kağıt alıp yazarsanız (tekrar düzeltmek için okumadan ) daha sonra tekrar okuduğunuz da nerede sorun olduğunu anlarsınız.Bahsettiğiniz durum anlık zaten.O an da fikirler negatif olmaya başladığı anda beyniniz size oyun oymaya başlar ve yenilirsiniz.Bu yüzden o an kendinize kağıt kalem alın ve yazın.Herşeyi ama.Çünkü mesele iki kulağınızın arasında.

Rahatlamanıza sevindim.Dilediğiniz zaman özelden de mesaj çekebilirsiniz.

Karar Dönemi

Neden küçük gördüğünüzü tespit ederek kurtulabilirsiniz.Böyle durumlarda karar vermeden elinize bir kağıt alıp yazarsanız (tekrar düzeltmek için okumadan ) daha sonra tekrar okuduğunuz da nerede sorun olduğunu anlarsınız.Bahsettiğiniz durum anlık zaten.O an da fikirler negatif olmaya başladığı anda beyniniz size oyun oymaya başlar ve yenilirsiniz.Bu yüzden o an kendinize kağıt kalem alın ve yazın.Herşeyi ama.Çünkü mesele iki kulağınızın arasında.

Rahatlamanıza sevindim.Dilediğiniz zaman özelden de mesaj çekebilirsiniz.

çok teşekkür ederim.

Hydra
    Guest

çok teşekkür ederim.
    Rica ederim.Takıldığınız her zaman mesaj atıp anlatabilirsiniz.Forumu takip ederseniz mesaj çekip yardım alabileceğiniz bir sürü güzel yürek göreceksiniz.Ben de çok yaşlı sayılmam sadece 22 yaşındayım

Karar Dönemi

Rica ederim.Takıldığınız her zaman mesaj atıp anlatabilirsiniz.Forumu takip ederseniz mesaj çekip yardım alabileceğiniz bir sürü güzel yürek göreceksiniz.Ben de çok yaşlı sayılmam sadece 22 yaşındayım
    anladım çok sağolun gerçekten.

Hydra
    Guest

anladım çok sağolun gerçekten.
    Siz sağ olun

Sayfa 1/2 12 SonSon